Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektrycznie składane lusterka - Problem


papit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z lewym elektrycznie składanym lusterkiem. W tym przypadku chodzi o rozkładanie.

Niedawno kolega ręcznie rozłożył mi lewe lusterko kiedy te było elektrycznie złożone.

Po tej akcji lusterko już nie rozkłada się tak jak powinno. Zamiast zatrzymać się w odpowiednim miejscu, jedzie aż do samego końca tworząc kąt rozwarty w stosunku do drzwi.

Identycznie jest na tym filmie z YT: https://www.youtube.com/watch?v=rtLVP0ZRl_M

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jak gdyby otwierało się o180 stopni zamiast 90. Jak się składa : też o 180 czy tylko 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składa się normalnie tak jak prawe. Problem jest tylko z otwieraniem.

Edytowane przez papit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chlopski rozum wyglada jakby jakas blokadka poszla ktora blokowala na 90st, ale niech sie fachowcy wypowiedza :)

na pewno pociagnij kolege do odpowiedzialnosci, ja koledze podnioslem ciut maske w hondzie civic, ktora byla dosc specyficznie zamontowana powodujac malutkie pekniecie przedniej szyby...300zl w plecy nie bylo zmiluj sie. Od tego momentu wyznaje zasade, nie znasz sie - nie dotykaj albo plac :D

Edytowane przez ilear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz lusterko i zobacz na przekładnie .Może po ręcznym rozłożeniu coś się przestawiło.Można też zaryzykować i złożyć do połowy . Może wróci na swoje miejsce i będzie działać dobrze. Jednak to już na własne ryzyko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci info że w lusterku powinien być jakiś metalowy trzpień na sprężynce.

W momencie kiedy lusterko się rozkłada. trzpień się wysuwa i blokuje je w odpowiedniej pozycji. Przy ręcznym rozłożeniu prawdopodobnie się zaklinował i teraz nie blokuje lusterka.

Chyba czeka mnie demontaż całego lusterka i rozbiórka na części pierwsze. Już widzę jak pękają wszystkie klipsy ....

W lusterku jest sprężyna którą podobno ciężko jest zdemontować. Ktoś z Was rozbierał takie lusterko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lusterkach skladanych ele nie ma sprezyny wiec sie nie martw. poszla ci krancowka albo blokada bedziesz widzial jak rozlozysz. lustro podnies na maksa do gory i czyms serokim od dolu podważ i wklad ladnie posci. mozesz wczesniej ogrzac wklad zeby nie pekl. pozniej juz z gorki jesli puszcza ladnie dwie sroby od spodu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz nie za grube palce to jak podniesiesz lustro do góry to można je wyjąc palcami wkładając palce i ciągnąc z wyczuciem do siebie.

Sprężyny być może nie będziesz musiał zdejmować żeby się zorientować co się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chodzi mi o wyjęcie samego szkła. To jest najprostsza robota.

Chodzi mi o rozebranie zawiasu który jest pod plastikową obudową lusterka. Na tym zawiasie jest sprężyna (dosyć gruba).

Cały mechanizm jest pod metalową obudową, także i ten metalowy trzpień. Tyle tylko żeby się do niego dostać trzeba zdemontować sprężynę.

http://cars245.net/PICS/ULO/3047008_3.JPG - sprężyna z lewej strony. Ktoś to rozbierał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nim zaczniesz rozbierać lusterko, złóż je ręcznie do pozycji zamkniętej a później dodatkowo złóż elektrycznie za pomocą dżojstika, spróbować nie zaszkodzi może zaskoczy :wink:

Rozbierałem tą sprężynę rozebrać to pryszcz, ale złożyć nie mały problem :kwasny: w ręku nie do ściśnięcia. Żeby ją ścisnąć musiałem dorobić sobie z blachy dystans i za pomocą ścisku ja ugiąć, dopiero dałem radę wcisnąć zabezpieczenie :kwasny:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Próbowałem już na rożne sposoby je składać, ale nic to nie dało. Pozostanie mi chyba rozebranie tego lusterka.

Powiedz mi jeszcze czy udało Ci się zdjąć tą sprężynę na samochodzie czy wyciągnąłeś całe lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężynę zdejmiesz na samochodzie bez problem ale z założeniem będziesz się męczył ale też da się to zrobić na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Próbowałem już na rożne sposoby je składać, ale nic to nie dało. Pozostanie mi chyba rozebranie tego lusterka.

Powiedz mi jeszcze czy udało Ci się zdjąć tą sprężynę na samochodzie czy wyciągnąłeś całe lusterko?

Miałem wyjęte. Lusterko było od cabrio i zamieniałem mocowanie pod zwykłą A4, bo swoje w full opcji oberwałem pewnej zimy podczas wygłupów :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić czy ma się składane lusterka ??

Mam ciasny garaż i próbowałem złożyć ręcznie ale za cholerę nie chcę się złożyć a nie chce nic połamać, i stąd moje podejrzenie że może mam taki bajer.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde lusterko nawet te składane elektrycznie można złożyć ręcznie. a czy masz składanie elektrycznie czy nie to można poznać po piktagramie przy dzojstiku od regulacji - na godzinie 6 jest obrazek lusterka ze strzałką

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz obrazka i pokrętło się nie obraca na godzinne 6 to nie masz składanych luterek takich gratisów audi nie rozdawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co bylo przyczyną?Bo mam taki sam problem w b7.Otwiera sie w druga stronę i nie blokuje?

Jak ja nie rozumiem ludzi którzy o cos pytają na forum,a pozniej jak sobie juz sobie poradzi z problemem to nic nie napisze,nie mówiąc o podziękowaniu za pomoc...

Koledzy piszecie cos o sprezynie która blokuje.Tylko co z nią nie tak?Ona wyskakuje i trzeba tylko ja zalozyc czy trzeba wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taki bolec który sie nie wysuwa i dlatego się rozlłada dalej - trzeba rozebrać lustro,  wyczyścić i go nasmarować - miałem ten sam problem w a6 c5

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...