Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka zaniżona wycena?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W święta miałem nie miłe zdarzenie babeczka wyjeżdzając z parkingu zarysowała mi auto, dobrze że okazała się na tyle uczciwa i zostawiła numer tel za wycieraczką wróciłem po 2h zadzwoniłem do niej ustawiłem się na następny dzień skruszona napisała oświadczenie a mnie zostawiła z problemem...

Oto zdjęcia szkód :

http://i60.tinypic.com/2qsuqdg.jpg

http://i59.tinypic.com/30bfp60.jpg

http://i58.tinypic.com/71ojub.jpg

http://i61.tinypic.com/o5ap83.jpg

Ona w swojej skodzie miała przerysowany cały lewy bok jak można być tak zdolnym i przerysować sobie cały bok i nie widząc że się rysuje komuś auto?!? do teraz nie mogę tego zrozumieć :facepalm:

Zgłosiłem szkodę auto wycenił rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej a dziś dostałem maila z wyceną btw wogóle mail? a nie powinno być pocztą?

strona 1 http://i61.tinypic.com/20q1a83.jpg

strona 2 http://i57.tinypic.com/m9bls2.jpg

Czy mogę dobiegać się o większe odszkodowanie niż zostało wycenione?

Dodam że na wycenie jest np sama szyba reflektora a reflektor jest luzny znaczy się zaczepu poszły więc jest cały do wymiany dodatkowo miały być malowane prawe drzwi bo błotnik widocznie zarysował krawędz drzwi

Koledzy co proponujecie zrobić? W mailu pani z ubezpieczalni napisała że niby to nie jest wycena ostateczna i mam jeszcze im wysłać dodatkowe dok opis zdarzenia ksero dowodu itp ale dlaczego ja mam im wysyłać pocztą a oni mi maile piszą? Trochę nie halo. Wydaję mi się że zostało to trochę nisko wycenione auto się huha dmucha nic nie malowanie nigdy stłuczek kolizji itp a tu nagle takie coś idzie się wkur... tym bardziej że mam je tylko 4 miesiące od niemca jeden właściciel serek itp :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to za długo nie nachuchałeś :D:P ale mniejsza z zasady skoro nie ostatateczna to doślij najpierw dokumenty i czekaj na ostateczna jak nadal będize zbyt mała pisz odwołanie... jest temat na forum odnośnie tego tam wsio opisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl ktos od nich czy wycena tylko na podstawie notki bo i tak potrafia robic. jak zaczepy polamane to niech cala lampe daja w koszta. zderzak spokojnie do spolerowania sladu nie bedzie. a blotnik kupisz w kolor nie malowany maks 150 zł i problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że klosz który masz w wycenie jest to klosz do lampy przedliftowej (po kodzie który jest podany w wycenie). A Ty masz lampy poliftowe i do nich nowe klosze nie występują bo w nich klosze są plastikowe i są wklejane. A taka nowa lampa poliftowa oryginał VALEO kosztuje coś ok. 800zł/szt., a zamiennik DEPO lub TYC coś ok. 200-220zł/szt. Ale jeśli miałeś oryginał VALEO to za taki powinni Ci zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gościu robił wycenę zdjęcia etc z jego gadki można było wywnioskować że wszystko będzie uwzględnione w wycenie i będzie wymienione na takie jak było, oryginalne. Widział lużną lampe mówił że całkowicie do wymiany zderzak do malowania ma dosyć głębokie rysy hokej pod zderzakiem do wymiany ma rysy a tego sie nie maluje nadkole do wymiany bo pęknięte itp sprawę prowadzi jakaś zewnętrzna firma April assistance a auto sprawcy było ubezpieczone w firmie Greenval insurance, mało wycenili mi też się wydaje, że mało, po łebkach wiem że nie będę miał tego co było, oryginału ale chce to zrobić najlepiej jak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ty kupisz klosz valeo do zespolonej lampy

kolego malowanie w serwisie zderzaka i błotnika 1700PLN nie wiem ile kosztuje nowy błotnik ?

LAMPA XENONOWA kosztuje 2161PLN nie wiem ile kosztuje oryginalna valeo h7?

mało tego nie wiadomo co jeszcze jest uszkodzone pod błotnikiem itd

AUTO MAJĄ przywrócić do stanu przed zdarzeniam i nie na zamiennikach tylko na oryginalnych częściach

wycena bardzo słaba

jak nie łasisz sie na pieniądz postaw auto do autoryzowanego serwisu czyli audi weź auto zastępcze na czas naprawy bo Tobie sie należy. Zrobią tobie tak jak powinno być bedziesz miał papier potwierdzający naprawę pokolizyjną w ASO a firma ubezpieczeniowa zapłaci serwisowi ponad 5000pln

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ty kupisz klosz valeo do zespolonej lampy

kolego malowanie w serwisie zderzaka i błotnika 1700PLN nie wiem ile kosztuje nowy błotnik ?

LAMPA XENONOWA kosztuje 2161PLN nie wiem ile kosztuje oryginalna valeo h7?

mało tego nie wiadomo co jeszcze jest uszkodzone pod błotnikiem itd

AUTO MAJĄ przywrócić do stanu przed zdarzeniam i nie na zamiennikach tylko na oryginalnych częściach

wycena bardzo słaba

jak nie łasisz sie na pieniądz postaw auto do autoryzowanego serwisu czyli audi weź auto zastępcze na czas naprawy bo Tobie sie należy. Zrobią tobie tak jak powinno być bedziesz miał papier potwierdzający naprawę pokolizyjną w ASO a firma ubezpieczeniowa zapłaci serwisowi ponad 5000pln

No tak tylko tak licząc zaraz będziesz miał szkodę całkowitą i też może nie wyjść za kolorowo...

ale przecież nie od wczoraj wiadomo że pierwsza kalkulacja zawsze jest zaniżona ..

wiec Marcin pisz odwołanie i czekaj na nową wycenę i wsio :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kobiety która się zajmuje moją sprawą że lampa ma urwane zaczepy i trzeba wymienić całą że hokej pod zderzakiem do wymiany i do lakierowania drzwi są to było tydzień temu od tego czasu zero odzewu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do warsztatu, niech zrobia Ci wycene ile ma to wszystko kosztowac, potem wyslij do formy ubezp wezwanie i zalacz wycene. Daj im termin do konkretnej daty. Jesli nic sie nie zmieni - sad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso nie wycenia bo chce robić od razu naprawę a dobry lakiernik bierze 100zł za wycene a jak to jest w końcu z tymi oryginalnymi częściami? Bo na forum wyczytałem że należą się oryginały jak były oryginały a lakiernik mi powiedział że jak auto powyżej 5lat to już ubezpieczyciel może zamiennik dawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szkodzie z OC majątek, czyt.: pojazd ma zostać przywrócony do stanu sprzed szkody.

Jeśli element był oryginalny, musi zostać wymieniony na taki sam.

Pojazd może mieć nawet 10 lat, ale jeśli jego elementy nie noszą śladów wcześniejszych napraw i są w dobrym stanie, nie ma mowy o częściach alternatywnych.

A propos kosztorysu, to jako biegła sporządzam prywatne ekspertyzy, dla klubowiczów z odpowiednią zniżką, a mianowicie w cenie 250zł.

Greenval generalnie nie robi problemów.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...