Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania na wolnych obrotach


Kranczer

Rekomendowane odpowiedzi

Gregory87 jak chodzi twój ASN przy takich kątach ?

Wiesz co nie zauważyłem, żeby różnica w mocy się zmieniła czy też w samym zachowaniu silnika po wymianie tego rozrządu a przed. Żadne błędy jak do chwili obecnej się nie pojawiają, zbiera się elegancko, nie mam zastrzeżeń choć jak widać idealnie jeszcze nie jest. Braciak miał tak samo ASN-a, niby te same silniki, te same skrzynie a polotu do mojego nie miał. Daj znać jak ogarniesz swojego w tym Sulejówku to może i ja podskoczę na poprawienie tych kątów u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory87 jak chodzi twój ASN przy takich kątach ?

Wiesz co nie zauważyłem, żeby różnica w mocy się zmieniła czy też w samym zachowaniu silnika po wymianie tego rozrządu a przed. Żadne błędy jak do chwili obecnej się nie pojawiają, zbiera się elegancko, nie mam zastrzeżeń choć jak widać idealnie jeszcze nie jest. Braciak miał tak samo ASN-a, niby te same silniki, te same skrzynie a polotu do mojego nie miał. Daj znać jak ogarniesz swojego w tym Sulejówku to może i ja podskoczę na poprawienie tych kątów u siebie ;)

Jeździłem kiedyś 3.0 ASN w multi i zbierał się trochę lepiej, jego maksymalna prędkość była około 250 a mój leci maks 210 to jest też coś nie tak :/ Teraz już wiadomo ustawienie rozrządu :/ U mnie jak już wcześniej pisałem są błędy i nie równa praca silnika. Oczywiście jak sobie poradzę z tym problemem to dam znać :)

Zgadza się jest nie duża tolerancja. W ASO nie ustawiają tego bo żeby ustawić te kąty trzeba poświęcić kilka ładnych godzin (pozatym chyba nie mają tego w procedurze...) i z tego co się orientuje dodatkowo za każdym razem trzeba zrzucać obudowy zaworów na obu głowicach.

Mogę się mylić ale jest to coś takiego

"Głowica 1 wartość1"

1 Sprawdzenie kątów na jednej głowicy.

2 Zdjęcie obudowy głowicy - dekla

3 Regulacja jednego wałka dla .1 wartości

4 Poskręcanie i założenie dekla

5 Sprawdzenie wartości na VAGu

6 Jeśli są dalekie od "0" Procedura od nowa - nawet po kilka razy.

"Głowica 1 wartość 2"

To samo od punktu 1 do punktu 6

"Głowica 2 wartość1"

To samo punkty od 1 do 6

Głowica 2 wartość 2

To samo punkty od 1 do 6

To nie łatwe ale nie niemożliwe :) Dzięki

Edytowane przez Kranczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam wcześniej wrzucony przeze mnie link w języku angielskim jak wymienia się rozrząd (przepraszam za błędy składniowe), teraz już jest w polskim języku :) Może komuś się przyda https://www.dropbox.com/s/du2z5xq9mbivtvf/AUDI3.0V6.docx?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozrząd robiłem sam na pożyczonych blokadach z ASO według instrukcji i teraz moge śmiało powiedzieć, że nie da się ustawić rozrządu idealnie za pierwszym razem wg opisu z ELSY. Wyszlo mi 1, 0, 10, 5.

Na biegu jałowym czuć drgania nadwozia, przy ostrej pycie słychać głośniejszą pracę, i moc wyraźnie czuć dopiero między 6 a 7 tys/min. Vag wyrzuca wypadanie zapłonów na głowicy z wartością10, . Ciekawe jaka mają metodę ci z Sulejówka żeby ustawić to na 0, bo jak pomyślę że, każde przestawienie wiąże się za każdym z odkręceniem pokryw i nastawników, ustawieniem i poskładaniem tego w kupę to od razu głowa boli. Nie wierzę że za 600 czy 700 zł zdejmuja to po klika razy. A może by takiego mechanika wziąć na boczek i wślizgnąć mu kilka $ żeby uchylil chociaż rąbka tajemnicy :naughty::naughty: . Instrukcje fajne w przyszłym miesiącu podejmę próbę ustawienia na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że te 700 to nie za wymianę rozrządu a tylko a maże aż za somo ustawienie na wartości bliskie "0"

kiedyś byłem swoim ASN em na hamowni i moc jaką traci przez złą regulację tego to blisko 50 ! koni od tak sobie poszło w pole..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozrząd robiłem sam na pożyczonych blokadach z ASO według instrukcji i teraz moge śmiało powiedzieć, że nie da się ustawić rozrządu idealnie za pierwszym razem wg opisu z ELSY. Wyszlo mi 1, 0, 10, 5.

Na biegu jałowym czuć drgania nadwozia, przy ostrej pycie słychać głośniejszą pracę, i moc wyraźnie czuć dopiero między 6 a 7 tys/min. Vag wyrzuca wypadanie zapłonów na głowicy z wartością10, . Ciekawe jaka mają metodę ci z Sulejówka żeby ustawić to na 0, bo jak pomyślę że, każde przestawienie wiąże się za każdym z odkręceniem pokryw i nastawników, ustawieniem i poskładaniem tego w kupę to od razu głowa boli. Nie wierzę że za 600 czy 700 zł zdejmuja to po klika razy. A może by takiego mechanika wziąć na boczek i wślizgnąć mu kilka $ żeby uchylil chociaż rąbka tajemnicy :naughty::naughty: . Instrukcje fajne w przyszłym miesiącu podejmę próbę ustawienia na "0"

Urwojtek a masz może jakąś inną instrukcję którą byś mógł się podzielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że te 700 to nie za wymianę rozrządu a tylko a maże aż za somo ustawienie na wartości bliskie "0"

kiedyś byłem swoim ASN em na hamowni i moc jaką traci przez złą regulację tego to blisko 50 ! koni od tak sobie poszło w pole..

Jesteś pewien, że przez złą regulacje te konie Ci uciekły? bo na akp wałkowany był temat straty takiej mocy, tam problem był w układzie skracania dolotu: gruszki, klapki i wężyki podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chodzi o wałek plastikowy , który się rozpada poprostu. Ja jeszcze za czasów 3.0 w moim b6 walczyłem z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że te 700 to nie za wymianę rozrządu a tylko a maże aż za somo ustawienie na wartości bliskie "0"

kiedyś byłem swoim ASN em na hamowni i moc jaką traci przez złą regulację tego to blisko 50 ! koni od tak sobie poszło w pole..

Jesteś pewien, że przez złą regulacje te konie Ci uciekły? bo na akp wałkowany był temat straty takiej mocy, tam problem był w układzie skracania dolotu: gruszki, klapki i wężyki podciśnienia.

Bardzo możliwe że też przez podviśnienie .

Masz linka do tego chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie a może i panie,po czym poznać że rozrząd jest do wymiany?Kupiłem auto we wrześniu,sprowadzane zapewniane było że rozrząd był robiony ale wiecie jak to z tymi zapewnieniami...Czytałem że nie jest to taka prosta sprawa ale jak trzeba to trzeba...Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać ..... oj oj oj

Najlepiej jak masz na to potwierdzenie i papiery. Jeśłi nie masz to sa dwie opcje

Jedna to tak że jedziesz do Serwisu, i mówisz że chciałbys zrobić przegląd auta, i znac koszta naprawy tylko że nie wiesz czy był robiony rozrząd i czy maja wpis bo rzekomo był srrwisowany i niby miał robiny. że chcesz serwisowąć, i czy widza że rozrząd robiony czy nie, powiedza ci itp i ok nikt ci więcej nie każe nic robić tak zrobił znajomy ze mną osobiście i powiedzieli okazało się ze był robiony mieli odnotowane w serwisie naprawę, tak więc luzik a przy okazji pani/pan powie Ci przy jakim przebiegu u kolegi wyszło że 60 tyś cofneli, a więc widzisz da się tylko trzeba jechać.

A inna opcja to bez zastanawiania wymiana. I mieć z bani jeśłi nie ma wpisu itp , bo jak coś było nie zmienione i pierdyknie to będzie mniej wesoło.

Drgania mogą byc związane z cewkami, jeszcze nie padają, jeszcze nie pokazują wypadania zapłonu, ale już po woli nie domagają i może kuleć delikatnie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledzy Jak macie problem z rozrząd w ASN to zapraszam do brata on już ogarną pare sztuk ASNÓW z forum ....
Sulejówek Ul.kombatantów 74 , TEL.503803636 - Piotrek .Polecam

Brat jest już znany na forum :D ale info kontaktowe na pewno się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ANS-a dobrze ustawić to trzeba mieć oprócz googla odrobinę praktyki.

Bez dobrych blokad i odpowiednich narzędzi + trochę doświadczenia = tego silnika nie da się dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ANS-a dobrze ustawić to trzeba mieć oprócz googla odrobinę praktyki.

Bez dobrych blokad i odpowiednich narzędzi + trochę doświadczenia = tego silnika nie da się dobrze ustawić.

Tak, potrzebne są blokady,komputer, praktyka,cierpliwość, osobiście polecam zdecydować się na taką wymianę wraz z poprawnym ustawieniem wałków , auto odrazu jedzie dwa razy lepiej , mniej pali , równo chodzi i czuć ze się ma te ponad 200 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakieś 3 miechy zawitam u Twojego brata bo już się wybieram do niego uuu a może i dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...