Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania na wolnych obrotach


Kranczer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie byłem w Sulejówku i powie tak tylko przy skrajnych odchyleniach może to coś pomoże a chłopaki faktycznie robią to metoda prób i błędów aż do skutku natomiast podstawa to pomiar wszystkich parametrów a zwłaszcza stopnia sprężania bo to jest jedna z przyczyn wypadania zaplonów.

mi wypada zapłon z całkim innego powodu katalizatory co wiemy bolaczka tego modelu tez bylo podejzenie sprezania ale jest na szczescie ok 13 barow prawa glowica 12,5 lewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nagrać ten filmik, może któryś z forumowych doktorów od silników osłucha i postawi wstępną diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko bo to zaczyna się dziać przy ok 2000 obr wtedy silnik już dość głośno pracuje i zagłusza ten dźwięk ale faktycznie spróbuję może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że skoro masz luz pomiędzy kółkiem napędzającym a wałkiem rozrządu to powinieneś zaobserwować to w grupie 093 jak pływa Ci wartość odchylenia kątowego na tym wałku, sprawdzałeś może? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz w tyg podłączam waga. I sprawdzam grupę 93 zawsze wartości są takie same nieraz +/-1 odchyłka. Ten luz wygląda tak, że nazwijmy to górna część kółka ta na którą założony jest pasek nie rusza się a porusza się element kółka który jest przykręcony do wałka. Poruszając śrubą którą przykręca się kółko do wałka porusza się ta 2 część kółka razem z wałkiem a ta górna na którą jest założony pasek stoi w miejscu.


Mam ten filmik tak myślałem jakość nienajlepsza i dzwięk trochę oszukany na filmiku to jakoś się zbyt bardzo wyostrzyło ale proszę może coś podpowie co mu dolega. https://drive.google.com/open?id=0B1uAFcGUJV2ZY09WaDBVemYtZUE

Edytowane przez Envin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może mi się wydaje ale słychać jak by się rozpadały jakieś łożyska może na alternatorze albo gdzieś indziej wyraźnie je słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, jest duże prawdopodobieństwo, że Twój słuch Cię nie zawodzi ponieważ ostatnio sprawdzałem ładowanie i było słabe ok 12.8 pomyślałem , może to regulator napięcia... Kupiłem już nawet tylko nie mogę się doprosić mechanika żeby zajrzał bo wiecznie zarobiony a jeszcze amortyzatory chce zmienić mam nadzieję, że masz rację bo obawiałem się czegoś poważniejszego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość mechaników chce zdejmować pas przedni do wytargania alternatora.

Mi w ASN ie się udało wymienić regulator bez zdejmowania pasa i bez wyciągania alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. ELSY wymiana alternatora jest dużo prostsza niż w np. 1.8T :exclamation:

Tak naprawdę jedynym "poważnym" problemem do ogarnięcia są węże idące do chłodnicy... które wystarczy poluzować z mocowań i odchylić! Po kiego grzyba demontować przód to nie wiem, chyba tylko do nabicia rbh na rachunku :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże w ASNie do chłodnicy? na pewno w 4.2 to tak ale w ASNie chyba nie ma chłodzenia alternatora cieczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz jeśli mówicie, że ten dźwięk może wychodzić z alternatora to raczej wymiana regulatora nie pomorze, pewnie łożyska siadają więc trzeba bd gowyjąć... jak by nie było to pierwsze co to zdejmiemy pasek wielorowkowy zapalę silnik i przegazuję zobaczymy czy nie bd tego dźwięku jeśli będzie to trzeba dalej szukać.. Oj wg. elsy też jest napisane że w asn z quattro i tipem trzeba poluzować skrzynie i coś tam jeszcze żeby odkręcić wydech a ja odkręciłem z jednej z drugiej bez luzowania niczego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie panowie tłumikarze wymienili katalizator (ten przy silniku) bez opuszczania silnika ze skrzynią, a wg. instrukcji serwisowej to niezbędny krok przy quattro w automacie.

Także tego różnie z tym bywa... :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te charakterystyczne wycie to właśnie dźwięk rozdupconych łożysk, stuki nie wróżą niczego dobrego bo jeśli łożyska obrócą się w obudowie to zacznie się nieciekawa sytuacja pod tytułem kompleksowa regeneracja altka i parę złotych pęknie choć i na takie rzeczy są sposoby ale to rzeźba. Lepiej wykonać wymianę łożysk samodzielnie, zajrzyj od razu do regulatora, zobacz w jakim stanie jest wirnik szczególnie jego zakończenie, bo może okazać się,że faktycznie lepiej zregenerować. Mój ojciec przez lata robił takie rzeczy więc widziałem już różne cuda, staraj się nie zwlekać z naprawą to może łożyska i regulator wystarczą,pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. Sprawdziłem ten dzwięk nie jest winą alternatora, zmieniałem pasek i odpaliłem jak stary był zdjęty i nic się nie zmieniło. Zawory zwrotne mogą mieć wpływ na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory87 jak chodzi twój ASN przy takich kątach ?

Wiesz co nie zauważyłem, żeby różnica w mocy się zmieniła czy też w samym zachowaniu silnika po wymianie tego rozrządu a przed. Żadne błędy jak do chwili obecnej się nie pojawiają, zbiera się elegancko, nie mam zastrzeżeń choć jak widać idealnie jeszcze nie jest. Braciak miał tak samo ASN-a, niby te same silniki, te same skrzynie a polotu do mojego nie miał. Daj znać jak ogarniesz swojego w tym Sulejówku to może i ja podskoczę na poprawienie tych kątów u siebie ;)

Jeździłem kiedyś 3.0 ASN w multi i zbierał się trochę lepiej, jego maksymalna prędkość była około 250 a mój leci maks 210 to jest też coś nie tak :/ Teraz już wiadomo ustawienie rozrządu :/ U mnie jak już wcześniej pisałem są błędy i nie równa praca silnika. Oczywiście jak sobie poradzę z tym problemem to dam znać :)

Zgadza się jest nie duża tolerancja. W ASO nie ustawiają tego bo żeby ustawić te kąty trzeba poświęcić kilka ładnych godzin (pozatym chyba nie mają tego w procedurze...) i z tego co się orientuje dodatkowo za każdym razem trzeba zrzucać obudowy zaworów na obu głowicach.

Mogę się mylić ale jest to coś takiego

"Głowica 1 wartość1"

1 Sprawdzenie kątów na jednej głowicy.

2 Zdjęcie obudowy głowicy - dekla

3 Regulacja jednego wałka dla .1 wartości

4 Poskręcanie i założenie dekla

5 Sprawdzenie wartości na VAGu

6 Jeśli są dalekie od "0" Procedura od nowa - nawet po kilka razy.

"Głowica 1 wartość 2"

To samo od punktu 1 do punktu 6

"Głowica 2 wartość1"

To samo punkty od 1 do 6

Głowica 2 wartość 2

To samo punkty od 1 do 6

To nie łatwe ale nie niemożliwe :) Dzięki

Witaj Dasz mi adres tego co poradziła sobie z katami?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakieś 3 miechy zawitam u Twojego brata bo już się wybieram do niego uuu a może i dłużej

Polecam nie rozczarujesz się efektem :)

Ten tel co podałeś aktualny?. Na kiedy można się umówić na wymianę ,i ile teraz za wymianę ? Części już mam , Pompe wody i termostat też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...