Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Też mam takie plany.Pisałem do szwedzkiego urzędu w sprawie tablic na export i jest tak:

-wysyłamy wniosek , do pobrania na stronie urzędu ,polskie oc, tablice szwedzkie i dokumenty pojazdu

-czekamy ok 1 tydzień

-mogą przysłać tablice na adres szwedzkiego komisu

-tablice są za darmo

auto musi być zarejestrowane czy li pastalt tak mi napisała a co z autami tymczasowo wycofanymi ?

Dziwne ,i ten tydzień oczekiwania

Jaki masz pomysł na sprowadzenie ,jeśli auto w komisie będzie czasowo wycofane z ruchu ? jazda po Szwecji takim autem to ryzyko -Policja

Może wiesz jak robią to nasi rodacy?

Edytowane przez jensen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co blachy na export? Polska i Szwecja są w UE, więc spokojnie możesz wracać na blachach Szweda, zbędne są czerwone blachy exportowe, no chyba że trafiłeś na "kamień" w postaci właściciela obecnego i nie pozwala Ci autem nigdzie ruszyć z jego blachami.

Co do Avstald, to wykupujesz zjazdowe ubezpieczenie tam albo w PL, jeżeli masz taką opcję i jedziesz. No chyba, że auto jest bez przeglądu (to trzeba go wykonać i można jechać) albo nie da rady poruszać się o własnych siłach, wtedy ratuje Cię laweta- byle nie bierz Szweda, bo kupno autka się nie opłaci. Poszukaj na internecie polskiego laweciarza w okolicy, oni mają w miarę normalne stawki ;)

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ,bo na stronie urzędu napisali że jak jest avstald to tylko jazda na przegląd .

sprowadziłeś w ten sposób auto ,lub znasz kogoś kto tak zrobił ?

tak się składa że oc to sobie mogę sam zrobić ,bo jestem agentem ,tylko dostęp do netu i laptopa

większość aut w komisach itp. w Szwecji ma status avstald , i dlatego pytałem , żeby z policją szwedzką być pewnym swojego przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam już upatrzone auto, Rozumiem ze nie potrzebuję szweckiego personnumber do zakupu na export?

co oznacza ta adnotacja?-besiktad till 2017-05-31

Czy mogę wykupić szweckie ubezpieczenie bez personnumber w komisie?


pytam ,bo na stronie urzędu napisali że jak jest avstald to tylko jazda na przegląd .

sprowadziłeś w ten sposób auto ,lub znasz kogoś kto tak zrobił ?

tak się składa że oc to sobie mogę sam zrobić ,bo jestem agentem ,tylko dostęp do netu i laptopa

większość aut w komisach itp. w Szwecji ma status avstald , i dlatego pytałem , żeby z policją szwedzką być pewnym swojego przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzień dobry,przeglądałem forum i znalazłem pytanie na które też szukam odpowiedzi,

mam zamiar kupić auto ze Szwecji,zarejestrowane jest na polaka który je sprowadza,auto jest na szwedzkich blachach,wszedłem na stronkę traktującą o tym samochodzie i pisze tam Årsskatt 4188 kronor, maj ,september...czy ja jestem to zobligowany dodatkowo płacić?

I drugie...ile zapłacę orientacyjnie za samochód wart 13 tyś,,,

Proszę o info ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupilem szweda,od kolegi polaka.a3.umowa po polsku.

podatek drogowy oplacony,ubezpieczenie oplacone.

po szwecji moge na legalu jezdzic.jade do polski przerejstrowac.

dostalem dowod w kolorze niebieskim i zoltym.

zolty do polowy niewypelniony.jakie mam pola wypelnic zeby bylo ok.

kolega polak,ale tez ma nr.personal,auto sprzedal jako szwed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu na żółtym wpisujesz swoje dane, zaznaczasz export i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

mefjiu

szukam kogoś kto mógłby pomóc w znalezieniu aut w Szwecji oczywiście odpłatnie

mógł by Pan pomóc?

jeżeli nie to chociaż proszę o informacje gdzie można kupić kilka aut?

nie mogę znaleźć żadnych auto handli szwedzkich w internecie

jeżeli jest Pan zainteresowany proszę podać jakiś kontakt

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o Waszą opinie. Mam na oku zakup auta ze Szwecji i przeglądałem jego papierki itp i moją uwagę zwrócił fakt że miał on 9 właścicieli. Auto jest z 2002r z silnikiem 1.8t 190tyś przebiegu. Samochód oglądał mechanik to silnik chodzi w nim bardzo ładnie ale w podwoziu jest sporo rdzy ale cena jest myślę dość okazyjna bo dogadałem się na 13,5 tyś (wystawiony był za 15). Co o tym sądzicie? trochę przeraziło mnie to, że samochód miał tylu właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena i stan mówią za siebie , w Szwecji auto od właściciela kosztuje , a wszystko co tanie to przechodzi z rąk do rąk. Tam auta nie są tanie,teraz policz ile musiało kosztować skoro ktoś sprzedaje za 13.5 z zarobkiem, a gdzie transport i cała reszta.Niestety, klimat robi robotę i przeważnie auta tam ruda wcina aż trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to auto? Bo nie napisałeś... Bo jak A4 B6, to cena super, ale jak Saab 9-3, to trochę przesada. I jak mniemam cena w SEK? ;)

Właścicieli mógł mieć rzeczywistych (takich, którzy nim jeździli) 4-5, nie więcej, więc się nie przerażaj.

Co do rdzy, to się nie zgodzę, no chyba że auto stało całe swoje "życie" pod chmurką. W rodzinie mamy piąte auto stamtąd i tylko na moim (byłym) A4 B6 była ruda, tradycyjnie, na przednich nadkolach. Wiadomo, że zależy też jakie auta się kupuje, bo jak się patrzy po cenie, żeby tylko było taniej niż w PL, no to cudów nie oczekujmy, bo tanie to u nich są zazwyczaj auta wyeksploatowane, nieszanowane albo uszkodzone. Sprawdza się przysłowie "jak dbasz, tak masz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto o którym mowa to A6 c5 a cena jest w złotówkach. Ten samochód ten ma początki rdzy na obu nadkolach. A co do rdzy to głównie chodzi o przedni most i okolice oraz praktycznie cały wydech. Najlepsze jest to że gdy powiedziałem dla gościa ze póki co się wstrzymuje z zakupem to cena autka na olx została zmniejszona o 1tyś a ogłoszenie zostało dodane 7 grudnia więc raczej długo nie próbuje go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mefjiu czy mógłbyś zerknąć na autko o nr rej, KEE 534 sprawdzałem na fu-regnr.transportstyrelsen.se ale coś mi się nie zgadza z przebiegami na początku jest Pojazd przejechał

200911

a na pozycji inspekcje jest Przebieg

292433

klient na necie wystawił auto z przebiegiem 209 000 tys km

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mefjiu czy mógłbyś zerknąć na autko o nr rej, KEE 534 sprawdzałem na fu-regnr.transportstyrelsen.se ale coś mi się nie zgadza z przebiegami na początku jest Pojazd przejechał

200911

a na pozycji inspekcje jest Przebieg

292433

klient na necie wystawił auto z przebiegiem 209 000 tys km

pozdr

Auto przy przeglądzie, dnia: 29 czerwca 2015 miało przebiegu ponad 292 tys. km, więc nie ma 209 tys. km na 100%, chyba że cofnął przebieg albo machnął się w ogłoszeniu.

Auto o którym mowa to A6 c5 a cena jest w złotówkach. Ten samochód ten ma początki rdzy na obu nadkolach. A co do rdzy to głównie chodzi o przedni most i okolice oraz praktycznie cały wydech. Najlepsze jest to że gdy powiedziałem dla gościa ze póki co się wstrzymuje z zakupem to cena autka na olx została zmniejszona o 1tyś a ogłoszenie zostało dodane 7 grudnia więc raczej długo nie próbuje go sprzedać.

Po ogłoszeniu widzę, że na wizus auto ładne, rudej dużo nie ma, gorzej, jak mówisz, że od dołu coś się zaczyna dziać, bo to już zabawa dla mechaników...

A co do ceny... Gość to auto musiał tanio tam kupić, bo zobacz, że kilka rzeczy już w PL auto miało robione, których zrobienie w Szwecji kosztowało by na biedę 3-4 tys. kr. Dodatkowo zauważ, że auto ma naklejkę odnośnie airbagu pasażera nad radiem- jeździło w wypożyczalni Avis (każde auto z tej wypozyczalni ją ma, jest charakterystyczna), ale sam miałem auto po tej wypożyczalni i wszystko było przez wypożyczalnie serwisowane, jak należy, więc nie masz co się bać, że auto było skatowane i sprzedane.

Do tej ceny dolicz sobie opłaty- dlatego z ceny w ogłoszeniu zszedł przez 9 dni 1000zł, bo nikomu się nie chce opłacać auta na sprzedaż (wiem z autopsji). Jakbyś pojechał po to, to założę się, że za 12000zł max go kupisz, jak mu podsumujesz co jest do roboty + opłaty i będziesz twardy w negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...