Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2018 o 13:41, kidnice napisał:

mefiju, cenię sobie Twoją wiedzę w temacie i chciałbym prosić Cię o pomoc - zastanawiam się nad zakupem Volvo V50 i wpadła mi w oko jedna oferta - auto stoi w Polsce na szwedzkich tablicach - XSO 255 - mógłbyś rzucić okiem na status tego auta? nie będzie jakąś miną z formalnego punktu widzenia? oczywiście nie wiem jeszcze czy sprzedający dysponuje oboma dowodami rejestracyjnymi, jeżeli będzie inaczej to oczywiście nie będę brał tego auta pod uwagę.

Jakbyś mógł podesłać na priv ogłoszenie w PL, to porównałbym je z danymi ze Szwecji, bo w ten temat rzadko wchodzę i szybciej odpowiem, jak się odezwiesz w wiadomości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie Chcem sprowadzić auto że Szwecji jak można uniknąć płacenia akcyzy w Polsce, bo słyszałem że można to jakoś obejść, i czy trzeba mieć personnumer do kupna auta, proszę,o odp z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personnummeru nie trzeba mieć. Akcyzę płacić musisz, chyba że chodzi Ci o jej zmniejszenie, to rzeczoznawca i jego opinia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zakupu Hondy CR-V sprowadzonej ze Szwecji. Samochód jest już w PL.Sprawdziłem na odpowiedniej stronie historię pojazdu i wszystko by się zgadzało, poza tym, że wg szwedzkiego wydziału komunikacji ten samochód jest zarejestrowany na 4 osoby! W opisie oferty( oczywiscie handlarza) widnieje adnotacja ,że samochód posiada miejsc 5. I teraz pytanie>? Jak do tego podejdzie nasz wydział komunikacji? Zarejestruje samochód zgodnie z informacjami zawartymi w szwedzkim dowodzie rejestracyjnym?

O dwukolorowym dowodzie rejestracyjnym już przeczytałem.

Jakie dokumenty powinienem jeszcze dostać od handlarza?

Dziękuję za odpowiedzi i jeżeli ktos ma jeszcze jakies wskazówki bądź podpowiedzi, z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aktualnie jakiegoś wołka roboczego na budowę i akurat w okolicy znalazłem kangura.

Potrzebuje pomocy/podpowiedzi czy z tymi "papierkami" zarejestruje auto w PL

Poprosiłem o przesłanie zdjęć dowodu rej i dostałem tylko to.  Wszędzie pisze o niebieskim i żółtym a u tu tylko żółty z tego co widzę.

 

oiQ6pCeh.png

B5t3iUjh.png

Auto już w Pl

Czy ktoś mógłby tez rzucić okiem na dane ze szwedzkiej stronki z informacjami o pojeździe, bo ja to nie wiele rozumiem a wujek google to słabo tłumaczy ;)

Nr rej TAM002

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez _arek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam zamiar kupić audi A4 B7 1.8T ze Szwecji. Znalazłem kilka ciekawych egzemplarzy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest na forum osoba, która pomaga sprawdzić i ściągnąć taki samochód. Sam raczej nie podołam temu wyzwaniu ze względu na moją pracę i znikomą wiedzę dotyczącą sprawdzania samochodów pod kątem ich stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do pytania, zamierzam sprowadzić Audi A6 ze Szwecji, czy jest ktos, kto moglby mi w tym pomoc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Bardzo ciekawy artykuł i dziękuję autorowi.

Przymierzam się do kupna VW B7 kombi 2.0 TDI. Znalazłem dość ciekawe ogłoszenie z autem ze Szwecji. Potrzebuję rady.

Mam wątpliwości m.in. co do ilości właścicieli, które te auto posiadało a było ich 12. Przeczytałem o tym na szwedzkiej stronie internetowej.

Załączam ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-kamera-pakiet-chrom-nawigacja-gotowy-do-rejestracji-ID6BsaIv.html?fbclid=IwAR2qXg9c74gVL0x_u8aignsIskGau6i8ntNC_c9i8nFvx4QUQyFW2Nr55ME#41fa4c91c2

numer rejestracyjny LDJ833

https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/UppgifterAnnatFordon/Fordonsuppgifter

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...