Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym pomóc co niektórym w zakupie auta ze Szwecji lub w tym kraju, a przynajmniej dać kilka wskazówek, żeby nikt nie wtopił pieniędzy w złom.

Strona do sprawdzania auta po szwedzkich numerach:

https://fordonsfraga.transportstyrelsen.se/fragapaannatfordon.aspx (wpisujemy numer rejestracyjny oraz kod zabezpieczający podany na stronie i klikamy "ENTER")

Na tej stronie sprawdzisz:

- markę i model, kolor, rodzaj paliwa, pojemność silnika, moc, itd.

- dokładny nr VIN

- datę I rejestracji (Szwedzi często piszą np.: "rocznik 2003", a auto naprawdę zarejestrowane w połowie 2002 roku)
- ilość poprzednich właścicieli

- kiedy auto opuściło Szwecję- ważne przy kupnie auta już sprowadzonego

- jakie było przeznaczenie auta (TAXI, wypożyczalnia, firma budowlana- AB, osoba prywatna)

Ogłoszenia z autami w Szwecji:

http://www.blocket.se/stockholm?q=&cg=1020&w=3&st=s&ps=&pe=&mys=&mye=&ms=&me=&cxpf=&cxpt=&gb=&fu=&cxdw=&ca=11&is=1&l=0&md=th

Zakup samochodu w Szwecji:

Przy zakupie samochodu w Szwecji warto uważać na ogłoszenia wystawiane przez ciemnoskórych, arabów, turków itd..

Nie jestem rasistą- wręcz przeciwnie, ale wiem, że samochodów sprzedawanych właśnie przez tych ludzi jest 50%, a auta które oni sprzedają nie są w idealnym stanie. Kupują auta jeżdżące i jeżdżą, dopóki auto nie stanie- potem prowizorycznie naprawiają, aby auto przejechało 20-30 km i tanio sprzedają, a ktoś ma grzyba, bo kupił zajeżdżone auto.Często też kupują oni auto uszkodzone, składają "jakoś" i handlują. Oczywiście bywają wyjątki, ale osobiście nie polecam transakcji z nimi, bo mogą być problemy i to nie tylko z autem a też z rejestracją w PL.Najlepiej auta tam kupować od rodowitych szwedów, ale wcześniej należy sprawdzić ilu auto miało właścicieli- jeżeli dużo, to na 99% się psuło i lepiej takie ogłoszenia omijać. Większość aut od szwedów posiada książkę serwisową i wszystko tam da się sprawdzić.

Jak już zdecydujemy się na kupno auta, to trzeba dać jasno do zrozumienia poprzedniemu właścicielowi, że bierzemy JEGO tablice rejestracyjne oraz dwie CAŁE kartki dowodu rejestracyjnego!

Właściciel za niecałe 100kr (ok. 45zł) może bez problemu kupić nowe tablice, a bez kompletu "papierków" nie zarejestrujemy auta w Polsce!!!

Nie ma co ulegać ani jeżeli chodzi o tablice ani o dowód, bo potem może być tak, że auto nie będzie nadawało się do rejestracji bądź poniesiemy dodatkowo wysokie koszta...

Na jednej stronie dowodu należy tylko wypełnić z byłym już właścicielem (szwedem) rubrykę "Export" no i oczywiście spisać umowę- najlepiej dwujęzyczną PL/SE (jakich pełno po wpisaniu w Google), ponieważ tłumaczenie kosztuje 40-60zł od strony, a co zostanie nam w kieszeni, to nie u tłumacza... :)

Zakup "szweda" w Polsce:

Samochody już sprowadzone ze Szwecji należy dobrze sprawdzić przed zakupem... Auta tam są znacznie droższe, niż w Polsce- mowa o autach w dobrym stanie. Dla porównania Ford Focus w dobrym stanie z 2008 roku w Polsce to koszt 17-20 tys. zł, tam koszt takiego samego auta to 26-30 tys. zł.

Samochód sprowadzony ze Szwecji i sprzedawany w Polsce "bezpośrednio" po sprowadzeniu musiał być albo mocno zużyty albo musiał mieć jakiś defekt, typu silnik czy skrzynia do wymiany czy kilka elementów do malowania- tam naprawy tego typu są kilkukrotnie droższe przez ceny części oraz ceny robocizny, więc samochody z tego typu uszkodzeniami są od razu dyskwalifikowane, jeżeli chodzi o naprawę. Krótko mówiąc: w Szwecji ciężko o dobry egzemplarz w cenie niższej, niż rynkowa w Polsce, acz trafiają się...

Warto też sprawdzić przebieg auta w serwisie/ ASO, ponieważ polscy handlarze mają manię ustawiania przebiegów w granicach 180-220 tys. km.

Przebiegi aut

Przebiegi samochodów w Szwecji są w 99-ciu procentach pewne, ponieważ szwedzi mają bardzo wysokie kary za "kręcenie liczników" i po prostu tego nie robią. Drugim powodem tej praktyki jest to, że jak szwed kupuje auto, to nie patrzy na przebieg, tylko na stan samochodu.

Stan techniczny:

Jeżeli auto niedawno przeszło Besiktning (przegląd) powinno być w dobrym stanie technicznym- przy robieniu przeglądu w Szwecji wymieniane są obowiązkowo wszystkie elementy, przez które auto mogłoby przeglądu nie przejść. Jak właściciel się nie zgodzi na naprawy, to samochód przeglądu nie przechodzi.

Nie jest tam, jak w Polsce, że idziemy do "Pana Zenka", stawiamy flachę i pieczątka się znajdzie, mimo że samochód powinien dawno pójść na żyletki.

Zawieszenie:

Jeżeli samochód nie był używany na wsiach, to zawieszenie nie będzie wytłuczone.

Auto ze wsi łatwo poznać- ma duże lampy halogenowe z przodu lub ma po nich otwory.

Dodatkowym plusem aut stamtąd jest to, że zazwyczaj samochód ma dwa komplety kół (zima + lato), niestety zimówki mają najczęsciej kolce, które w PL są nielegalne- wyjęcie kolców z opony to 20 minut roboty, a opona ma praktycznie takie same właściwości jezdne, jak normalna bez kolców.

Kolejny plus, to to, że sporo aut ma tam "podgrzewanie silnika" co czasem pomaga przy odpaleniu w dni, kiedy mamy -20 stopni, sporo też ma Webasto...

Auta ze Szwecji zazwyczaj mają bardzo dobre wyposażenie, o co często ciężko w PL.

Ogólnie polecam takie auta, ale pod warunkiem, że zostaną one dokładnie sprawdzone.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać albo na PW albo pod tymi "wypocinami", chętnie odpowiem :)

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat stary ale może wie ktoś jaki byłby koszt transportu auta. Powierzmy ze nawet 8 aut czyli cała lora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej i taniej byłoby dogadać się z kierowcami TIRów, którzy robią trasy Szwecja- Polska. Kiedyś przewoziłem w taki sposób dla ciotki auto (Civic z 98 roku, czyli nie maluch) ze Sztokholmu do Puław i zapłaciłem 2000KR (ok. 900zł), a jak dowiadywałem się u ludzi, którzy wożą auta lorami, to krzyczeli od 1500zł w górę. Jedyny minus z tirem, że musiałem auto podstawić na bazę rozładunkową tego kierowcy, ale sam samochód dowiózł mi pod dom.

Jak chcesz się trochę pobawić, to dodaj tu ogłoszenie: http://www.poloniainfo.se/bazar/na pewno się ktoś odezwie. Myślę, że przy hurtowych ilościach byłoby nawet trochę taniej, w zależności od odległości od promu do punktu odbioru auta w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z papierami? Sytuacje z Niemcami znam śle czy ze szwedzkimi jest podobnie to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj pytanie, bo nie wiem czy chodzi Ci o tłumaczenia, rejestrację w PL czy przejazd ze Szwecji do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaciekawil mnie post. Mam możliwość kupienia w okazyjnej cenie samochodu . Mam pytanie czy na szwedzkich blachach mogę opuścić Szwecję i przyjechać do polski i pozniej zarejestrować auto w Polsce ? Jakie koszty trzeba liczyć na taka operacje. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko musisz w świetle prawa szwedzkiego wpisać się w jednej z części dowodu, jako właściciel/ nabywca i w świetle prawa polskiego spisać umowę ze szwedem (co dla nich i innych normalnych krajów jest dziwne).

Prawdopodobnie szwed nie da Ci wrócić autem na swoim ubezpieczeniu, więc zanim po auto pojedziesz, jak jesteś już pewien, że je kupisz, to jedziesz do ubezpieczyciela, mówisz, że nabyłeś takie a takie auto i chciałbyś kupić zjazdowe OC na 30 dni (koszt ok. 50zł). Prawdopodobnie będzie chciał zobaczyć umowę albo szwedzki dowód rejestracyjny lub chociaż skan, ale jeżeli masz zaprzyjaźnionego ubezpieczyciela, to wystarczą Ci podstawowe dane (VIN, rocznik, model, poj. silnika, etc.) i dobra bajera, typu: "papiery i auto są w Szwecji, a jutro po nie lecę i wracam na kołach" ;)

Koszta? Hmm... Musiałbyś napisać jaka cena, jaki silnik, skąd byś wypływał do PL, bo głównie od tego to zależy.

Jakby co to możesz pisać na PW, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nikogo takiego nie znam, ale jakbyś znalazł, to bym był wdzięczny, jakbyś się podzielił tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie pomogę, mój chłopak zna się na autach, jest szwedem. Mieszkamy w Szwecji;)

Witaj roxenne77, brakuje mi del 2, żółtego dowodu rejestracyjnego. Czy można to jakoś przez urząd w szwecji zalatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamestar

Musisz zamówić del 2

https://regbev.transportstyrelsen.se/extweb/BestallRegbevis/AngeUppgifter

ale kosztuje to 50 sek i przyjdzie do byłego właściciela w Szwecji - trzeba zadzwonić aby ci go odesłał... - sam mam taki przypadek


Dreamstars - poza tym

https://www.transportstyrelsen.se - tu znajdziesz informacje - ale tylko w Szwedzkim i angielskim - angielskiego nie znam :( mam nadzieję że jakoś pomogłem


Witam!

Chciałbym pomóc co niektórym w zakupie auta ze Szwecji lub w tym kraju, a przynajmniej dać kilka wskazówek, żeby nikt nie wtopił pieniędzy w złom.

Strona do sprawdzania auta po szwedzkich numerach:

https://fordonsfraga.transportstyrelsen.se/fragapaannatfordon.aspx (wpisujemy numer rejestracyjny oraz kod zabezpieczający podany na stronie i klikamy "ENTER")

Na tej stronie sprawdzisz:

- markę i model, kolor, rodzaj paliwa, pojemność silnika, moc, itd.

- dokładny nr VIN

- datę I rejestracji (Szwedzi często piszą np.: "rocznik 2003", a auto naprawdę zarejestrowane w połowie 2002 roku)
- ilość poprzednich właścicieli

- kiedy auto opuściło Szwecję- ważne przy kupnie auta już sprowadzonego

- jakie było przeznaczenie auta (TAXI, wypożyczalnia, firma budowlana- AB, osoba prywatna)

Ogłoszenia z autami w Szwecji:

http://www.blocket.se/stockholm?q=&cg=1020&w=3&st=s&ps=&pe=&mys=&mye=&ms=&me=&cxpf=&cxpt=&gb=&fu=&cxdw=&ca=11&is=1&l=0&md=th

Zakup samochodu w Szwecji:

Przy zakupie samochodu w Szwecji warto uważać na ogłoszenia wystawiane przez ciemnoskórych, arabów, turków itd..

Nie jestem rasistą- wręcz przeciwnie, ale wiem, że samochodów sprzedawanych właśnie przez tych ludzi jest 50%, a auta które oni sprzedają nie są w idealnym stanie. Kupują auta jeżdżące i jeżdżą, dopóki auto nie stanie- potem prowizorycznie naprawiają, aby auto przejechało 20-30 km i tanio sprzedają, a ktoś ma grzyba, bo kupił zajeżdżone auto.Często też kupują oni auto uszkodzone, składają "jakoś" i handlują. Oczywiście bywają wyjątki, ale osobiście nie polecam transakcji z nimi, bo mogą być problemy i to nie tylko z autem a też z rejestracją w PL.Najlepiej auta tam kupować od rodowitych szwedów, ale wcześniej należy sprawdzić ilu auto miało właścicieli- jeżeli dużo, to na 99% się psuło i lepiej takie ogłoszenia omijać. Większość aut od szwedów posiada książkę serwisową i wszystko tam da się sprawdzić.

Jak już zdecydujemy się na kupno auta, to trzeba dać jasno do zrozumienia poprzedniemu właścicielowi, że bierzemy JEGO tablice rejestracyjne oraz dwie CAŁE kartki dowodu rejestracyjnego!

Właściciel za niecałe 100kr (ok. 45zł) może bez problemu kupić nowe tablice, a bez kompletu "papierków" nie zarejestrujemy auta w Polsce!!!

Nie ma co ulegać ani jeżeli chodzi o tablice ani o dowód, bo potem może być tak, że auto nie będzie nadawało się do rejestracji bądź poniesiemy dodatkowo wysokie koszta...

Na jednej stronie dowodu należy tylko wypełnić z byłym już właścicielem (szwedem) rubrykę "Export" no i oczywiście spisać umowę- najlepiej dwujęzyczną PL/SE (jakich pełno po wpisaniu w Google), ponieważ tłumaczenie kosztuje 40-60zł od strony, a co zostanie nam w kieszeni, to nie u tłumacza... :)

Zakup "szweda" w Polsce:

Samochody już sprowadzone ze Szwecji należy dobrze sprawdzić przed zakupem... Auta tam są znacznie droższe, niż w Polsce- mowa o autach w dobrym stanie. Dla porównania Ford Focus w dobrym stanie z 2008 roku w Polsce to koszt 17-20 tys. zł, tam koszt takiego samego auta to 26-30 tys. zł.

Samochód sprowadzony ze Szwecji i sprzedawany w Polsce "bezpośrednio" po sprowadzeniu musiał być albo mocno zużyty albo musiał mieć jakiś defekt, typu silnik czy skrzynia do wymiany czy kilka elementów do malowania- tam naprawy tego typu są kilkukrotnie droższe przez ceny części oraz ceny robocizny, więc samochody z tego typu uszkodzeniami są od razu dyskwalifikowane, jeżeli chodzi o naprawę. Krótko mówiąc: w Szwecji ciężko o dobry egzemplarz w cenie niższej, niż rynkowa w Polsce, acz trafiają się...

Warto też sprawdzić przebieg auta w serwisie/ ASO, ponieważ polscy handlarze mają manię ustawiania przebiegów w granicach 180-220 tys. km.

Przebiegi aut

Przebiegi samochodów w Szwecji są w 99-ciu procentach pewne, ponieważ szwedzi mają bardzo wysokie kary za "kręcenie liczników" i po prostu tego nie robią. Drugim powodem tej praktyki jest to, że jak szwed kupuje auto, to nie patrzy na przebieg, tylko na stan samochodu.

Stan techniczny:

Jeżeli auto niedawno przeszło Skat (przegląd) powinno być w dobrym stanie technicznym- przy robieniu przeglądu w Szwecji wymieniane są obowiązkowo wszystkie elementy, przez które auto mogłoby przeglądu nie przejść. Jak właściciel się nie zgodzi na naprawy, to samochód przeglądu nie przechodzi.

Nie jest tam, jak w Polsce, że idziemy do "Pana Zenka", stawiamy flachę i pieczątka się znajdzie, mimo że samochód powinien dawno pójść na żyletki.

Zawieszenie:

Jeżeli samochód nie był używany na wsiach, to zawieszenie nie będzie wytłuczone.

Auto ze wsi łatwo poznać- ma duże lampy halogenowe z przodu lub ma po nich otwory.

Dodatkowym plusem aut stamtąd jest to, że zazwyczaj samochód ma dwa komplety kół (zima + lato), niestety zimówki mają kolce, które w PL są nielegalne- wyjęcie kolców z opony to 20 minut roboty, a opona ma takie same właściwości jezdne, jak normalna bez kolców.

Kolejny plus, to to, że sporo aut ma tam "podgrzewanie silnika" co czasem pomaga przy odpaleniu w dni, kiedy mamy -20 stopni.

Auta ze Szwecji zazwyczaj mają bardzo dobre wyposażenie, o co często ciężko w PL.

Ogólnie polecam takie auta, ale pod warunkiem, że zostaną one dokładnie sprawdzone.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać albo na PW albo pod tymi "wypocinami", chętnie odpowiem :)

Hej - co potrzebuje Szwed by sprzedając mi auto mógł je wyrejestrować ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w UE- Szwed nie potrzebuje nic, to Ty musisz zabrać ze sobą dokumenty auta, by móc je zarejestrować w PL. Przy rejestracji auta w PL oddajesz dowód rejestracyjny szwedzki, a wydział komunikacji odsyła go razem z blachami do Szwecji i auto jest tam wyrejestrowywane.

Dla świętego spokoju możesz ze Szwedem spisać umowę dwujęzyczną i dać mu jeden egzemplarz albo niech po prostu Szwed zrobi auto "avstald" i wtedy nie będzie się miał czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w UE- Szwed nie potrzebuje nic, to Ty musisz zabrać ze sobą dokumenty auta, by móc je zarejestrować w PL. Przy rejestracji auta w PL oddajesz dowód rejestracyjny szwedzki, a wydział komunikacji odsyła go razem z blachami do Szwecji i auto jest tam wyrejestrowywane.

Dla świętego spokoju możesz ze Szwedem spisać umowę dwujęzyczną i dać mu jeden egzemplarz albo niech po prostu Szwed zrobi auto "avstald" i wtedy nie będzie się miał czego bać.

Wielkie dzięki - za pomoc !! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu

Hej - widzę że jesteś jak jest auto avsteld - czy trzeba coś za nie płacić w Szwecji ?

Bywam w Szwecji kilka razy do roku na działce w Blekingelan pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mefjiu

fajnie to wszystko opisałeś ale co robimy jeśli auto po sprawdzeniu na stronie szwedzkiej agencji transportu ma wpis pastallning

tak na szybko rozumiem że jest zarejestrowane w Szwecji ,jak wyrejestrować czasowo czyli avstalling /przed rejestracją w pl/ to czytałem na forum polonia se ale kto ma to zrobić?

ja czy tylko ten kto kupił auto od szweda.Auto jest w Polsce wystawione na sprzedaż ale ma status pastallning ,a to rzadkość bo większość ma avstalling ?

wiesz jak jest nie wszyscy handlarze chcą wystawiać faktury itp.

ps .jeśli byś potrzebował info o załatwieniu akcyzy na auto przez internet to pisz ,robiłem to już więc mam dużo wiedzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest pastalt, to znaczy że ma aktualne ubezpieczenie, więc albo sprzedawca w Pl ma auto zarejestrowane na siebie i je opłacił, albo auto stoi na szweda, który ubezpieczenia nie wycofał, a Polak będzie chciał auto zapewne sprzedać na tzw. Hansa. No chyba, że auto jest już po opłatach w kraju.

Co do wycofania ubezpieczenia powinien to zrobić Szwed, ale ja np. rejestrowałem auto, które było pastalt i w WK nie było problemów.

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zamierzam kupić auto w Szwecji.

pytanie dotyczy auta kupowanego w komisie w SE.

Na stronie jest "Årsskatt 2274 kronor". Co to oznacza dla kupującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...