Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Mefjiu trochę mnie uspokoiłeś. Jutro będę oglądał takie same audi też ze Szwecji tylko, że za 9.5tyś więc jeśli ta będzie w bardzo złym stanie to będę próbował stargować tą do 12-12.5tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefjiu

Hej mam pytanie bo widzę że dobrze orientujecie się odnośnie samochodów z Szwecji. Jestem zainteresowany zakupem Audi a4b7 1.8t przebieg 130k wszystko wygląda ok tylko na stronie http://biluppgifter.se/fordonzauważyłem następującą sytuację:

Trafikstatus 2016-11-25

Avställd och får ej användas i trafik

Ägarbyte 2016-11-25

Ny brukare

Besiktigad 2016-11-22

Kontrollerad vid 13 001 mil, giltig till 2018-03-31.

Besiktigad 2016-03-31

Kontrollerad vid 12 547 mil, giltig till 2017-03-31.

Ägarbyte 2015-04-05

Ny brukare

Besiktigad 2015-03-28

Kontrollerad vid 12 173 mil, giltig till 2016-03-31.

Besiktigad 2014-03-03

Kontrollerad vid 10 788 mil, giltig till 2015-03-31.

Ägarbyte 2012-10-16

Ny brukare

Trafikstatus 2012-10-16

Påställd och får användas i trafik

Ägarbyte 2012-09-28

Ny brukare

Ägarbyte 2009-11-19

Ny brukare

Registrerad 2007-06-11

Registrerad för trafik i Sverige

Förregistrerad 2007-05-21

Förregistrerad och tilldelad regnummer

Tillverkad 2007-05

Fordonet tillverkat i Tyskland

Czym może być spowodowany dodatkowy przegląd po 8 miesiącach (jakiś "dzwon", kolizja) pozostałe przebiegi regularnie co rok ? Co oznaczają pozostałe statusy ?

Edytowane przez KacperM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jak w PL: wycofali mu za jakieś uszkodzenie przegląd, albo przy zmianie właściciela ktoś chciał sprawdzić auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tą żółtą naklejką od airbag nad radiem. Mam auto od 1-ego,jedynego właściciela który na pierdyliard procent nie ma nic wspólnego z wypożyczaniem aut a ta naklejka również jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymieniał panel i kupił z naklejką od takiego auta... A Avis sporo Audic, nawet w PL i każda ma taką naklejeczkę, u nas w Toyocie Yaris z Avisa, jak przylecieli znajomi z USA, to też widziałem tą naklejkę.

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, nie dam sobie ręki uciąć... Nie po to jest ten temat, żeby się kłócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócę się tylko stwierdzam fakty, mam tam bliskich znajomych i prawie w każdym aucie jest ta naklejka. Nawet w firmowym aucie które było brane jako nówka jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bywam po miesiac- dwa w roku i w przeciętnym aucie bez historii leasingu/ wypożyczalni nie widziałem takiej naklejki, dlatego mi się nie zgadza to, co piszesz, a sporo aut oglądam eksport po 15-30 tys kr. Ale to kto jak uważa. Napisałem ten temat, żeby ludziom ułatwić zakupy auta tam, nie po to by drzeć koty, więc ew. kłócić się zapraszam na pw ;)

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mefjiu widze ze dobrze orientujesz sie na rynku szwedzkim

Wiem ze nie Audi ale moze pomozesz . ciezko mi idzie poruszanie sie po szwedzkich stronach . co mozna powiedziec o tym aucie ? czy ,mozna gdzies sprawdzic czy bylo serwisoane?

LZS509

Edytowane przez adams111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rej w SE 2011-11-07 , przebieg przy ostatnim przeglądzie w 2016-10-19 166184km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.11.2016 był wystawiony na Blocket.se za 45.000kr z przebiegiem 170.000km, stało 2 dni na ogłoszeniu, po czym 4.11.2016 wycofano "oc" i tak jest do tej pory.

Rok modelowy auta 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.11.2016 był wystawiony na Blocket.se za 45.000kr z przebiegiem 170.000km, stało 2 dni na ogłoszeniu, po czym 4.11.2016 wycofano "oc" i tak jest do tej pory.

Rok modelowy auta 2012

Dzięki za pomoc i informacje. Czy wiecej info z tego ogloszenia na blocket można otrzymać? Czy był uszkodzony? Serwisowany?

2.11.2016 był wystawiony na Blocket.se za 45.000kr z przebiegiem 170.000km, stało 2 dni na ogłoszeniu, po czym 4.11.2016 wycofano "oc" i tak jest do tej pory.

Rok modelowy auta 2012

Dzięki za pomoc i informacje. Czy wiecej info z tego ogloszenia na blocket można otrzymać? Czy był uszkodzony? Serwisowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem tylko tyle, ponieważ ogłoszenie jest nieaktywne. Moim zdaniem skoro auto po 2 dniach "wiszenia" na blocket.se zostało zdjęte, to albo tak szybko zeszło, albo coś się z nim stało. Obstawiał bym to drugie, skoro tego samego dnia, co ogłoszenie zdjęto, ktoś wycofał "ubezpieczenie", chyba że sprzedał np. polaczkowi, to tłumaczy takie zachowanie...

P.S. Auto w tym czasie nie zmieniło właściciela bądź nowy nie zgłosił nabycia.


Aaa... Kolego. Było mówić, że auto stoi w PL. Teraz widzę, że stoi na alledrogo. Generalnie auto kupione w Borby (ok. 20km od Ystad), a stoi w szczecinie. Nawet jak zapłacił za nie 42000kr, transport ok. 1400kr (Ystad- Świnoujście), opłaty ok. 1000zł, to auto wyszło go 21500zł max, więc trochę chce zarobić, ale w sumie cena 45000kr jest dość normalna jak na tamtejszy rynek. Jedź z czujnikiem i sprawdź co i jak. Przebieg ma ori, bezwypadkowy (niby tak jest w opisie), więc teoretycznie warto.
Na pewno przy odpowiednich negocjacjach sporo urwiesz z ceny ;)

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem tylko tyle, ponieważ ogłoszenie jest nieaktywne. Moim zdaniem skoro auto po 2 dniach "wiszenia" na blocket.se zostało zdjęte, to albo tak szybko zeszło, albo coś się z nim stało. Obstawiał bym to drugie, skoro tego samego dnia, co ogłoszenie zdjęto, ktoś wycofał "ubezpieczenie", chyba że sprzedał np. polaczkowi, to tłumaczy takie zachowanie...

P.S. Auto w tym czasie nie zmieniło właściciela bądź nowy nie zgłosił nabycia.

Aaa... Kolego. Było mówić, że auto stoi w PL. Teraz widzę, że stoi na alledrogo. Generalnie auto kupione w Borby (ok. 20km od Ystad), a stoi w szczecinie. Nawet jak zapłacił za nie 42000kr, transport ok. 1400kr (Ystad- Świnoujście), opłaty ok. 1000zł, to auto wyszło go 21500zł max, więc trochę chce zarobić, ale w sumie cena 45000kr jest dość normalna jak na tamtejszy rynek. Jedź z czujnikiem i sprawdź co i jak. Przebieg ma ori, bezwypadkowy (niby tak jest w opisie), więc teoretycznie warto.

Na pewno przy odpowiednich negocjacjach sporo urwiesz z ceny ;)

Dzięki za analizę i opinie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i bardzo proszę o pomoc. Kolega wiezie mi auto ze Szwecji, od Szweda( niby). Sprawdzałam na stronce http://biluppgifter.se/fordon/GBC361 oraz https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/UppgifterAnnatFordon/Fordonsuppgifter 

czy mefjiu  mógłbyś mi pomóc to zinterpretować ? Samochód miał 9 właścicieli ? To dużo ...W lipcu 2013 roku były trzy zmiany właściciela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 11:54, nadziusia napisał:

Witam,

jestem tu nowa i bardzo proszę o pomoc. Kolega wiezie mi auto ze Szwecji, od Szweda( niby). Sprawdzałam na stronce http://biluppgifter.se/fordon/GBC361 oraz https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/UppgifterAnnatFordon/Fordonsuppgifter 

czy mefjiu  mógłbyś mi pomóc to zinterpretować ? Samochód miał 9 właścicieli ? To dużo ...W lipcu 2013 roku były trzy zmiany właściciela ?

Właścicieli miał 9, ale wliczają się w to leasingi, komisy, itd., więc w rzeczywistości auto mogło mieć nawet 3 użytkowników. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można sprawdzić autko o nr rej jjx 098 ? Bo ze wszystkich informacji uzyskałem,że miał 5 właścicieli i wpis "traficstatus" ?Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć dokładnie? Bo wszystko opisałem w poście. 

Auto opłacone, jeżdżące, jeżeli o trafikstatus chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...