Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Szwed nie ma obowiązku tego robić, bo Polska też jest w UE, nie poza nią, tyle że boją się i wymyślają takie bajki... Jedyne co musi zrobić, sprzedając auto do innego kraju Unii, to z Transport Styrelsen zamówić kopie dowodu (za niecałe 100kr) i zrobić auto Avstald lub wysłać kopię umowy dwujęzycznej, żeby nie musiał płacić podatku. To wystarczy. Po rejestracji auta w PL automatycznie papiery i blachy z Polski idą do Szwecji i Transport Styrelsen auto wyrejestrowuje w Szwecji (w systemie jest wtedy Avregistrerad). Koniec. 

Sam miałem taką samą sytuację, ale znajomy, z którym po auto pojechałem i który w Szwecji siedzi ponad 20 lat szwedowi wszystko wytłumaczył i auto kupiłem.

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem też nowy. Chcę pojechać w sobotę obejrzeć auto i zastanawiam się na co muszę zwrócić uwagę jeśli chciałbym kupić. Auto jest w Polsce na Szwedzkich tablicach rejestracyjnych. Mógłby ktoś ew pomóc jeszcze w przejrzeniu auta ? Nr rejestracyjny WFN 667.  Auto posiadało 8 właścicieli, to dużo czy mało ? Jeśli będę chciał je kupić to jakie papiery muszę mieć do tego auta żeby beż problemu je zarejestrować ? Auto jest niby opłacone bo w opisie jest tylko, że sam koszt rejestracji 256zł 

Dzięki z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mefjiu, o której naklejce mówiłeś, że świadczy o historii w wypożyczalni? Zaznaczony punkt?
Przeglądam właśnie blocket, wrzucam auta i nie mogę przetłumaczyć/znaleźć kilku wyrazów np. pochodzenie (czy os prywatna używała, czy taxi, czy firma itp).
Czy mógłbyś wrzucić kilka słówek, których znaczenie jest ważne? (kredyty, to pochodzenie itd)

image.pngimage.png

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o te naklejki. 
Co do historii auta na stronach, to jedynie może dawać do myślenia, że pierwszym właścicielem była firma.
Zazwyczaj o historii auta z wypożyczalni oprócz naklejek świadczy wpis w ks. serwisowej. Dokładnie nie pamiętam co tam jest zapisane, ale jest na 100%

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mefjiu, przymierzam się właśnie  do kupna auta ze Szwecji ,auto zarejestrowane na Polaka ,dwa dowody,nr rej: JMO249 ,czy oprócz tego i umowy  jest mi coś potrzebne do rejestracji, jeśli to nie problem to żuć proszę fachowym okiem na zapisy na stronie czy coś nie przeoczyłem ,                                                                                     pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Polaka handlarza :) , chodzi mi o wpisy na stronie  czy nie widać czegoś co jest podejrzane , a co ja jako laik nie zauważyłem,auto oglądałem w serwisie i nie ma tragedii.

Edytowane przez Pieko21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 15:05, mefjiu napisał:

Chodzi właśnie o te naklejki. 
Co do historii auta na stronach, to jedynie może dawać do myślenia, że pierwszym właścicielem była firma.
Zazwyczaj o historii auta z wypożyczalni oprócz naklejek świadczy wpis w ks. serwisowej. Dokładnie nie pamiętam co tam jest zapisane, ale jest na 100%

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura z tymi naklejkami !!! Już Ci na to zwracałem uwagę ,nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo te naklejki absolutnie nie świadczą o tym , iż właścicielem była firma lub co gorsza wypożyczalnia!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież te naklejki to ostrzeżenie, że powinno się wyłączyć poduszkę pasażera gdy przewozi się dziecko w foteliku.

Dobry temat do kabaretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się chciało doczytać, wiedział byś, że nie piszemy o tym co jest napisane na tej naklejce , a o tym kiedy i w jakich przypadkach była naklejana.....ale fakt, szkoda czasu na ten kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy raz kupuje samochód ze Szwecji i czy ktoś może mi sprawdzić czy ta A6 WRD828 nie jest obciążona jakimiś podatkami które muszę opłacić w Szwecji abym mógł ją zarejestrować w PL. Samochód pojedzie na lawecie.

Nie mieszkam w Szwecji i nie mam ich szwedzkiego PESELa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt skończył się na to auto w kwietniu, żadnych zadłużeń nie ma. 
Ale kredyt to w tym przypadku pierdniątko... Najgorsze, że auto od 2012 r. nie ma przeglądu, więc przy zakupie radzę przyjrzeć się wszystkiemu co możliwe (mechanika, elektronika, blacha, itp.), bo może to być tajska niespodzianka. Zwłaszcza z 3.2FSI pod maską i faktem, że skoro auto 6 lat nie było na przeglądzie, to pewnie stało, więc nie uświadczyło też wymian oleju, itp., o elementach gumowych i innych podatnych na postój elementach nie wspominam. 

Z ciekawości... Mógłbyś powiedzieć jaki ma aktualnie przebieg i kto ją sprzedaje (ciapek czy szwed)?   Ew. napisz na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo ciekawy temat i mam dwa pytania...

Na stronie (fu-regnr.transportstyrelsen.se), gdzie mogę znaleźć informacje jaki jest rodzaj własności auta (czy to podpunkt "Fordonsslag PERSONBIL", tutaj będzie że auto jest na firmę taxi itp), oraz gdzie znajdę informację o zadłużeniach, kredytach itp? Chciał bym sprawdzić czy auto ma jasny status. 

 

Drugie pytanie, a raczej prośba, czy mógł bym prosić o sprawdzenie dwóch numerów rejestracyjnych, a raczej czy wszystko z tymi autami jest ok? 

JMH628 - https://www.blocket.se/orebro/Saab_9_3_TTID_AERO_SportCombi___Ny_motor_76690477.htm?ca=11&w=3

WPX855 - https://www.blocket.se/lund/Saab_9_3_AERO_SPORTSEDAN__209HK__76833084.htm?ca=11&w=3

 

Drugi ma status Avställd, a więc rozumiem że po wykupieniu zjazdowego OC wsiadam i jadę (z umową i dwoma dowodami niebieskim i żółtym), natomiast pierwszy "I trafik". Nie mam pojęcia co to oznacza. Jakie jeszcze statusy można spotkać?

 

Pozdrawiam!

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin. Proszę uzupełnić profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem auto od jak się okazało na miejscu od ciapka, auto tak na 4+ zgodne z opisem itd, ale zaniepokoiło mnie to że oberwał mi połowę żółtej części dowodu, czy ja zarejestruje tak auto w pl?

Edytowane przez meteo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupic auto ze Szwecji na ich tablicach od Polaka. 

Nigdy nie kupowalem takiego auta na co mam zwrocic uwage i co dostac by przejechac z punktu A do B?

Na przejazd wykupic jakies ubezpieczenie. Cos jeszcze ma byc wazne Polski przeglad?

 

Natepnie co miec trzeba do rejestracji?

Przeglad Polski?

Do rejestracji Dwa dowody niebieski i zolty.

Oplacona Akcyze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie kogoś znajomego (sprawdzonego) kto się trudni w sprowadzaniu Audic ze Szwecji. Duży tma wybór ale samemu ciężko ze względu na blokadę językową. Jak by coś to piszcie PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam upatrzony samochód w Sztokholmie i chce po niego lecieć w piątek. Czy możecie mi potwierdzić, że w papierach wszystko w porządku i niczego nie przeoczyłem?

Oferta:

https://www.blocket.se/vi/77721770.htm

Raport:

http://was.carfax.eu/icr/?dealer=1100003771&vinreg=AFD024&checksum=262059b3329f0a047854ec8cb395796f

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sprowadziłem A4 ze Szwecji. Właścicielem był Polak mieszkający w Szwecji. W poniedziałek idę tłumaczyć dokumenty, jednak dowody rejestracyjne mam puste. Powiedzcie proszę które kratki muszą zostać wypełnione (załączyłem przykład). Podpis od właściciela mogę bez problemu załatwić, bo jest teraz w Polsce. Z góry dziękuję!

0_0_productGfx_b33d370a9858bdae395217e6340dc4da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mefiju, cenię sobie Twoją wiedzę w temacie i chciałbym prosić Cię o pomoc - zastanawiam się nad zakupem Volvo V50 i wpadła mi w oko jedna oferta - auto stoi w Polsce na szwedzkich tablicach - XSO 255 - mógłbyś rzucić okiem na status tego auta? nie będzie jakąś miną z formalnego punktu widzenia? oczywiście nie wiem jeszcze czy sprzedający dysponuje oboma dowodami rejestracyjnymi, jeżeli będzie inaczej to oczywiście nie będę brał tego auta pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...