Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAG-sterownik, błąd ?


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!! Nareszcie udało się złożyć i uruchomić Intrfejs obd-2 "MAX-1". Pokasowałem już błędy: poduchy, przepływomierz, inspekcje, przejżałem prawie całe auto, ale jako początkujący w tym temacie "CHYBA" coś sp......aprałem! POMOCY!!! A było to tak: grzebałem, grzebałem, tu i tu, wpisz kod, wpisałem na próbę 5, później wydawało mi się że było początkowo 0 no i adaptacja. No i się chyba porobiło. Przy sprawdzaniu silnika wyżuca błąd - "1044- moduł sterujący błędnie zaprogramowany, brak sprzętu/ nie związany ze sprzętem- błąd sporadyczny" - i nie można tego skasować. Zapala się jeszcze do tego po uruchomieniu silnika po 30 sek kontrolka świec żarowych(miga) http://img63.imageshack.us/img63/2161/softcoding0ap.jpg tak wygląda błąd = soft coding 0000. Tu jest chyba ten błąd ? jaka wartość powinna być wpisana? Moje auto to a4 1,9 tdi_110_AFN- sterownik- 028906021CE 1,9l R4 EDC 00AG 0803. Jeżeli ktoś sprawdzał lub może sprawdzić u siebie to bardzo proszę o pomoc. Używam i chodzą programy VAG-COM 303,1 i VAG 1 Pana Andrzeja Kruka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Ja ma TDI'ka ale 90KM więc nie wiem czy nie będzie troszkę inaczej. Mogę to sprawdzić ale nie dzisiaj :(

Postaram się jutro dać znać ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij klemy z aku na 20-30 minut ....... powinno sie skasowac........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem o odlaczeniu przewodow od aku i zetkniecie ich na pare sekund. Wtedy to podobno rezystory sie rozladowywuja i sie kasuje. Ale czy to prawda to nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(rezystory się nie rozładowują tylko kondensatory) :razz: Może to pomaga ale nie próbowałem. Pomógł mi kolega Zdeniu - odczytał wartości na swoim sterowniku i spróbbowałem wpisać do siebie - zadziałało i błędu BRAK. Temat uważam za zamknięty - ale uczę się dalej. Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...