Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż PDC Parktronic A4 B8 2012-2015


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2019 o 18:02, marcinsky napisał:

Zabieram się za montaż PDC tył, ale przeglądając potrzebne rzeczy mam problem praktycznie już na starcie... gdzie ma być podłączona kostka od wiązki 8K0971104AC PDC ??? Dodaję zdjęcie żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi.

 

PDC.png




Druga kostka   8K0972416  PLUS piny  000979012E a pozniej okablowanie do BCM09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bumper99 napisał:

Witajcie,

zgodnie z manualem założyłem sobie tylne czujniki parkowania do mojej A4 2014 rok. Miałem moduł z końcówką DB która nie obsługiwała czujników więc ją wymieniłem na z końcówką DD z innego auta. Niestety od tego momentu podświetlanie wnętrza działa na minimum oraz głośnik czujników też na minimum. W błędach mam coś o ochronie komponentów. Czy ten moduł ma ochronę? Czy mogę coś z tym zrobić czy pozostaje wizyta w ASO i zdjęcie CP?



Czytaj czego dotyczylo pytanie :hi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrclaguna Czy jest różnica między wiązką z czujnikami tył przedlift - polift? Wiem, że przedlift kostka 12 pin, polift 16. Są wolne piny, czy będzie brakowało czegoś w wiązce?

Edytowane przez Gawron97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 09:50, Gawron97 napisał:

@wrclaguna Czy jest różnica między wiązką z czujnikami tył przedlift - polift?

Sam sobie odpowiedziałes na pytanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wrclaguna napisał:

Sam sobie odpowiedziałes na pytanie :hi:

Chodzi mi o to, czy ilość kabli w wiązce się zgadza? :D kostki mozna przełożyć ewentualnie żeby zagrało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc:

A5 2015 i ma fabryczne czujniki parkowania na tył

mam taki moduł:

Address 09: Cent. Elect. (J519)      Part No SW: 8K0 907 063 DG    HW: 8K0 907 063 DG
   Component: BCM1 1.0      H16 0103  Revision: 07016001

czy ten moduł obsłuży dołożone czujniki parkowania na przód czy muszę szukać innego jeśli tak to jakiego ?
jest w BCE 09 Byte 35 Bit2 - Front Parking Aid installed (nie zaznaczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mtomus napisał:

Prośba o pomoc:

A5 2015 i ma fabryczne czujniki parkowania na tył

mam taki moduł:

Address 09: Cent. Elect. (J519)      Part No SW: 8K0 907 063 DG    HW: 8K0 907 063 DG
   Component: BCM1 1.0      H16 0103  Revision: 07016001

czy ten moduł obsłuży dołożone czujniki parkowania na przód czy muszę szukać innego jeśli tak to jakiego ?
jest w BCE 09 Byte 35 Bit2 - Front Parking Aid installed (nie zaznaczony)

DG obsługuje czujniki z przodu, nie musisz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj przerabiałem w swojej Q5 2013 rok oszukanie przedniego parktronika przez co pokazało mi tylny 

wszystko poszło gładko podłączenie 4 kabelkówi zakup panelu pod MMI z przyciskiem parktronica plus głośniczek  z portalu aukcyjnego koszt 16 zł plus panel z przyciskiem 100 zł i 8 konektorów godzina roboty potem kodowanie i po wszystkim

Screenshot_20201003-174412_Messenger.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adas1989 napisał:

Hej. Mam w moim audi a4 b8 lift czujniki parkowania z tylu. Podlaczone i sprawne. Mam tez wymieniony przedni zderzak. Nowy ma czujniki i wiązke. Czy potrzebuje dodatkowego modułu żeby je zainstalować? Czy tylko okablowanie, glosnik i guzik?

W polifcie czujniki obsługuje moduł centralnej elektryki. Zobacz jaki masz nr. części tego modułu bo nie wszystkie obsługują PDC z przodu. Przycisk oczywiście też musisz dołożyć (podmienić na inny bo przyciski esp i pdc sa razem. Nie ma samego przycisku pdc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołożyłem wiązkę i czujniki, w 35 bicie zaznaczyłem tylne czujniki, ale w menu ciagle system parkowania na szaro... ktos ma pomysł dlaczego? Mmi 3g basic

20201108_200156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przez uszkodzony głośnik (łapał zwarcie) nie była dostępna ta opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 17:46, posadka napisał:

witam

wczoraj przerabiałem w swojej Q5 2013 rok oszukanie przedniego parktronika przez co pokazało mi tylny 

wszystko poszło gładko podłączenie 4 kabelkówi zakup panelu pod MMI z przyciskiem parktronica plus głośniczek  z portalu aukcyjnego koszt 16 zł plus panel z przyciskiem 100 zł i 8 konektorów godzina roboty potem kodowanie i po wszystkim

Screenshot_20201003-174412_Messenger.jpg

cześć w jaki sposób oszukać czujniki przód? ( fizycznie ich brak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby nie wyświetlały na MMI przeszkody z przodu. Fizycznie nie mam czujników z przodu. Da się to jakoś wyłączyć?  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...