Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż PDC Parktronic A4 B8 2012-2015


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Testy? Nie bardzo rozumię

Jest taka opcja w VCDS dla kazdego sterownika

Sprawdzasz dzialanie interesujacych cię elementów np. czujnika pompki lamp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji u mnie , VCDS Release 12.12 , żeby sprawdzić czujniki parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji u mnie , VCDS Release 12.12 , żeby sprawdzić czujniki parkowania.

eee tam :wink:

sprawdz jeszcze w ustawieniach MMI opcja CAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość sprawdzenia wiązki z mce do czujników czy jest dobra bez potrzeby wyciągania jej ? Na obudowie mce mam oznaczenie ah a vcds pokazuje dh , ma to jakieś znaczenie? Ponawiam pytanie odnośnie czujników , czy jakiś jest zepsuty powinno pokazywać błąd ? po odłączeniu jednego z czujników błędów nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podłączyć się do pytania gdzie można sprawdzić/przetestować czujniki cofania w polifcie

polift nie ma osobnego sterownika do cofania, wszystkie kable idą do MCE 09

jak się otwiera MCE 09 w zakładce testuj nie ma podanej opcji testowania czujników, jest masę innych rzeczy ale tego nie ma

gdzie to można sprawdzić!!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica w czujnikach 1S0 919 275 A i tych z literą c? Może to jest przyczyną nie działania całego przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania czy czujniki: 1S0 919 275 A pasują do przodu i tyłu bo mam wszystkie takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sterownik 8K0 907 063 DE. Chcę się dowiedzieć czy obsługuje PDC. Po podłączeniu do modułu mam możliwość zmiany tylko 29 bajtów, nie ma bajtu 35 jak jest to opisane w wątku (Jest tyko 29 czarnych pól). Czy to oznacza, że sterownik nie obsługuje czujników? W górnej części okna long coding helper jest możliwość edycji całego ciągu bitów. Ilość cyfr wskazuje na to, że mogę w tym miejscu zmienić bajt 35 (domyślnie wartości 00). Czy taka operacja jest możliwa? Wygląda to wszystko podobnie jak na obrazku poniżej (zdjęcie poglądowe)

vcds.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie można stwierdzić, że sterownik obsługuje PDC? Rozumiem, że zmianę wartości 35 bajtu wprowadzam w wierszu 1) i będzie ona miała wartość 40 dla PDC przód, 08 dla PDC tył lub 48 dla obydwu przypadków. Czy da się jakoś stwierdzić które czujniki obsługuje sterownik 8K0 907 063 DE (przód, tył, oba przypadki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obsługuje PDC :hi: Sprawdz czy ci przyjmie kodowanie pierwsze tyłu a pozniej przod

- 8K0 907 063 DE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze potwierdzić, że moje przeliczenia wartości jakie powinny znajdować się w 35 bajcie są prawidłowe? W poście #28 podajesz, że wartość dla tyłu powinna wynosić 20. Zgodnie z tym co jest napisane w pierwszym poście za tył odpowiada bit 5 w 35 bajcie czyli wg mnie w systemie dwójkowym wygląda to tak: 0001 0000. Przeliczając to na wartość szesnastkową dostajemy wartość 10 (w poprzednim poście zrobiłem błąd). Oczywiście wszystko to zakładając, że pozostałe bity w tym bajcie mają wartość zerową czyli nie są uruchomione pozostałe funkcje zaimplementowane w tym bajcie. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze potwierdzić, że moje przeliczenia wartości jakie powinny znajdować się w 35 bajcie są prawidłowe? W poście #28 podajesz, że wartość dla tyłu powinna wynosić 20. Zgodnie z tym co jest napisane w pierwszym poście za tył odpowiada bit 5 w 35

:banan:

czyli wg mnie w systemie dwójkowym wygląda to tak: 0001 0000. Przeliczając to na wartość szesnastkową dostajemy wartość 10 (w poprzednim poście zrobiłem błąd). Oczywiście wszystko to zakładając, że pozostałe bity w tym bajcie mają wartość zerową czyli nie są uruchomione pozostałe funkcje zaimplementowane w tym bajcie. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Nie :kwasny:

masz taki folder jak Lcode :wink: tam sobie mozesz wszystko sprawdzic ( dlugie kodowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę ten folder? W miejscu gdzie zainstalował się VCDS nie mam takiego katalogu.


OK, pogrzebałem trochę i już wszystko rozumiem. Źle liczyłem bity. Ich numeracja zaczyna się od 0 i od prawej do lewej.

Edytowane przez mikhael86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić że zrobił ten mod w polifcie i działają mu czujniki z przodu na seryjnym MCE a nie na 8 mio kanalowym,bez konieczności wizyty w serwisie? Wyczytałem gdzieś na zagranicznym forum że trzeba odwiedzić serwis w celu zmiany parametrów MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na 8K0 907 064 KM posiadając PDC tył + kamera cofania, da się odpalić wizualizację? Po przeczytaniu całego tematu nie znajduję odpowiedzi, rozumiem, że samym kodowaniem nie ma takowej możliwości. Może zadziałać przez dodanie głośniczka przód oraz przycisku PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić że zrobił ten mod w polifcie i działają mu czujniki z przodu na seryjnym MCE a nie na 8 mio kanalowym,bez konieczności wizyty w serwisie? Wyczytałem gdzieś na zagranicznym forum że trzeba odwiedzić serwis w celu zmiany parametrów MCE?

Ja robilem :hi: spytaj ile w ASO sobie krzycza za to

Po przeczytaniu całego tematu nie znajduję odpowiedzi, rozumiem, że samym kodowaniem nie ma takowej możliwości. Może zadziałać przez dodanie głośniczka przód oraz przycisku PDC?

do tego potrzebujesz wiazke zderzaka , wiazke do MCE 09 , przycisk , buzzer , czujniki oraz mocowania

jakby co to zapraszam odpalimy to i zrobimy parametryzacje tez :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...