Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż PDC Parktronic A4 B8 2012-2015


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ok w niedzielę będę działał. Dziękuję za pomoc :)

 

Dzięki za pomoc. Temat zamknięty. W moim przypadku okazało się ze można śmiało montować pdc przód tył i kamerę (kamerę odpuszczam) tak że połowa części już skompletowana. Niedługo montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 07:08, wrclaguna napisał(a):

To było 5 lat temu

na ta chwile   brak  zainteresowania

Cześć jak byś „dozbierał” 5 chętnych ? to mnie tez dopisz na szóstego i poprosze o cene na priv

poz 

 

W dniu 7.02.2021 o 11:15, wrclaguna napisał(a):

Musiałbym miec kilku chetnych na to zeby sie opłacało :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeszukałem cały internet ale nigdzie nie znalazłem informacji.

 

Posiadam S4 B8 2014r  potrzebne informacje gdzie znajduję sie Moduł PDC przód? Gdzie sie podłącza wiązkę z czujnikami?  Macie jakis schemat czy zdjęcie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, JuZioo11 napisał(a):

Witam,

 

przeszukałem cały internet ale nigdzie nie znalazłem informacji.

 

Posiadam S4 B8 2014r  potrzebne informacje gdzie znajduję sie Moduł PDC przód? Gdzie sie podłącza wiązkę z czujnikami?  Macie jakis schemat czy zdjęcie?  

W poliftach B8 nie ma osobnego sterownika do pdc. Jego rolę przejmuje BCM1 i tam należy się wpiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W poliftach B8 nie ma osobnego sterownika do pdc. Jego rolę przejmuje BCM1 i tam należy się wpiąć. 

Aha ok, a mógłbyś mi powiedzieć gdzie sie znajduję ten BCM1 ?  jakieś zdjęcie?  Sorry za pytania amatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCM1 czyli po polsku moduł centralnej elektryki znajduje się pod deską rozdzielczą pod kierownicą. Tu jest opisane jak dostać się do MCE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał(a):

BCM1 czyli po polsku moduł centralnej elektryki znajduje się pod deską rozdzielczą pod kierownicą. Tu jest opisane jak dostać się do MCE.

 

Ok dzieki za informacje ale mam jeszcze jedno pytanie,  czyli z tego BCM1 powinien iść kabel zasilający do PDC? 

 

Bo chodzi o to, że ja z przodu nie mam żadnej kostki, wiązki. gdzie mógłbym podpiąć wiązkę z PDC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie wiązka pdc idzie z bcm1 do komory silnika do przedniego pasa. Tam łączy się wtyczką z wiązką pdc, która jest wpięta w przedni zderzak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na dniach również będę montował czujniki przód, tył. Skompletowałem już wszystko jedynie problem jest z koszyczkami pdc w tylny zderzak. Dzwoniłem do ASO i tam nie mają takich bo koszyczki występują razem ze zderzakiem, nie dokupie ich osobno. Nie chcę kupować nowego zderzaka stąd moje pytanie czy jakieś inne koszyczki mogłyby pasować do sedana po lifcie S-Line  np. od audi A1 8X? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 14:23, pawcio483 napisał(a):

Witam, dziś ogarnąłem temat czujniki przód ruszyły. Znalazłem elektromechanika z programem Vag Can Pro. Trzeba było wgrać nowy soft z obsługą 8 kanałów PDC i ruszyło. Sprawdzenie przewodów i podłączenia do MCE + wgranie nowego soft koszt 200 pln.

 

prosba o namiar na tego elektromechanika - też mam ten sam kłopot przód nie chce ruszyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie soft tylko zestaw danych pod PDC  do sterownika BCM1. A wgrać może Ci to każdy posiadający VCP.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł 8K0 907 063 DB (obsługuje grzane fotele) na jaki zmienić aby obsługiwał pdc przód i tył oraz fotele grzane i kamerę? musi być możliwość zakodowania lamp H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam audi a4 b8 lift czujniki przód dołożone według pierwszego postu wizualizacja jest lecz nie działaja czujnki przód  sterownik z końcową DH. Piszecid że trzeba zrobic parametryzacje ,gdzie jest to do ogarnięcia w województwie ślaskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak masz wiązkę pod przednim zderzakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...