Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałający centralny zamek, otwieranie szyb blokada drzwi


iwan92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Tak jak w temacie, kupiłem audi A4 B6 w Avancie, na poczatku wszystko działało, ładowałem akumulator wszystko było okej, zamykanie drzwi w samochodzie działało szyby elektryczne też, ustawianie lusterek również. Po dłuższej jeździe okazało sie ze drzwi kierowcy nie mają jakby w ogóle prądu. Nie można otworzyć szyby, ustawianie lusterek nie działa, zamykanie i otwieranie drzwi od środka również, sprawdzałem jeszcze dzisiaj i nawet jak zamykam z pilota to zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. szyba pasażera równiez się zablokowała, bezpieczniki są sprawdzone. Co może być przyczyna ?

pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kostkę w pompce centralnego ( prawa strona w bagażniku koło nadkola ), jedna z trzech odpowiada za el szyby itp, może jest wypięta, zobacz :)


sory, chodziło mi o B5 :D ale może w B6 też tak jest :D mój błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem ? bo nie wiem co mam z tym zrobic, na codzien staje się to dość uciążliwe ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam to samo. Brak reakcji na elektryczne szyby, ustawianie lusterek centralny zamek, z pilota zamyka się wszystko oprócz drzwi kierowcy, jedyne co działa w drzwiach kierowcy to światełko. Podejrzewam przetarte kable między słupkiem a drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie od sprawdzenia przewodow w laczniku gumowym drzwi kierowcy.

Dalej nalezy sprawdzic i przeczyscic styki wlacznikow szyb rowniez strona kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałem okazje rozbierać co nieco, i sprawa wyglada tak, pomiedzy drzwiami a slupkiem byla przetarta otulina kabla, została zaizolowana, zauważyłem że kostka pomiędzy drzwiami a słupkiem jest cała ze smaru, przeczyściłem spreyem do łączeń elektrycznych i d*pa dalej cicho..., pojawił się tylko kolejny problem, na liczniku z fisem pokazuje mi cały czas otwarte drzwi, choć są zamknięte..., wybieram sie w tym tygodniu do elektryka, zobaczymy co on poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak usunięta awaria a było nią ugnity jeden pin we wtyczce kierowcy w słupku zaś drugie drzwi to zerwał się kabel w gumowej osłonie a u ciebie co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie


1.lampki zapalają się kiedy chcą .Nie raz długo nic , aż zapalą się ni z tego ni z owego . Dodam że czerwone podświetlanie lampek działa cały czas jak z przodu tak i z tyłu .Dodam że w bagażniku też się nie świeci . Na kompie jak otworze drzwi to pokazuje prawidłowo


2.zamykam z pilota prawe drzwi nie chcą sie zamknąć , albo nie chcą się otworzyć , a nie raz jest wszystko ok.kupiłem używany zamek i to samo . możliwe że drugi też jest zepsuty . Jak mogę to ewentualnie sprawdzić .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w gumowej osłonie na slupku kierowcy jak tam ok to wyjmij wtyczkę z tego słupka i sprawdź czy tam jest ok ja właśnie tam miałem defekt a w bagażniku pierwsze co to żarówka później kable w osłonie gumowej nad klapa

I to samo w dzwiach prawych tam gdzie się nie zamykają drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kabel mógł strzelić gruby taki brązowy i on steruje kilkoma rzeczami ja miałem nawet tak ze fis pokazywał otwarte drzwi ale lampka nie świeciła i był kabel zerwany a z przodu tez kilka rzeczy nie działo mi i ugnil styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyczyną był uszkodzony sterownik opuszczania szyb a jest to główny sterownik opuszczania szyb i dlatego takie piękne rzeczy się działy.
Polecam zwrócić się z pomocą do elektryka ; )


temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...