Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwieranie drzwi, centralny zamek


Ryku

Rekomendowane odpowiedzi

Zagaduję - inny zamek do innych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seb-k napisał:

Zagaduję - inny zamek do innych drzwi

Ale te 4 są w drzwiach przód jako pasażer więc rozwiń swoje zgadywanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Moje pytanie w audi a4 B8 05/2008 avant zamek z tyłu strona lewa jest na 6 czy 8 pinów ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - przerabiał ktoś wtyczkę z pinami w 2 rzędach na wtyczkę z pinami na jednym rzędzie . Zamki tylnych drzwi u mnie padły rozebrałem je i mają popalone silniczki te małe . Są czarne piny na tych silniczkach. Szukałem w necie 015 i 016 ale niestety już ich nie ma wszystkie są z literą c czyli z tymi na jednym rzędzie pinów. Widziałem ze jest schemat elektryczny ale ja sie na nim nie znam. Mogłby ktos napisać jaki pin w jakie gniazdo włozyć z grubej wtyczki na wąską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2016 o 19:24, sowiq napisał:

Też miałem ten problem - coraz ciężej jest znaleźć zamek o takim numerze.

Trzeba by sprawdzić schematy i podmienić wtyczkę. Ew. dorwać wiązkę do nowego zamka i podmienić (to tylko kabel pomiędzy sterownikiem drzwi a zamkiem).

----------------

Zobacz kolego różnice pomiędzy dwoma rodzajami wtyczek:

VHembAX.png

Nawet przez ciebie napisany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vassyli napisał:

Nawet przez ciebie napisany ?

Ponad 2 lata temu. Kto by spamiętał takie rzeczy ;) 

Jeśli dobrze czytam, to po lewej masz zamek ze starą wtyczką, a po prawej z nową. Pod prostokątami oznaczającym zamki (V115) masz kolorami oznaczone przewody (po prawej na dole masz opisane kolory - np. br/bl to brązowo-niebieski). Na obu końcach przewodów masz podane numery pinów we wtyczkach. Ciebie interesują te przy zamku. 

Przekładasz z miejsca w starej wtyczce do miejsca w nowej i tyle: 1 --> 2, 2 --> 3, 3 --> 4, 4 --> 6, 6 --> 5.

Rzuć okiem na obrazek:

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło ? dzięki kolego ? musze wtyczki ogarnać i sprawdze? gdyby co to sie odezwe ?

Temat ogarniety . Zamki zakupione za 30 zł od sztuki z modelu a5 2012 rok . Dzieki kolego Sowiq za schemat dorzuce tylko jeszcze ze : pin 7 --> 1 . A tak to wszystko gra. Najlepiej zakupić zamki z wtyczkami lub dokupić w serwisie około 15 zł za 1 wtyczkę. 

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy mógłbyś zamieścić takie porównanie, ale z sześcioma pinami  ? Chciałbym wymienić kostkę na nowszy typ. U mnie jest 6 pinów i tyleż kabli. 

A dobra, źle spojrzałem. Wszystko gra !

Edytowane przez jaro_alfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 18:05, sowiq napisał:

Przekładasz z miejsca w starej wtyczce do miejsca w nowej i tyle: 1 --> 2, 2 --> 3, 3 --> 4, 4 --> 6, 6 --> 5.

 

 

Nie tak szybko - niestety piny w starej kostce różnią się od tych w nowej i nie wchodzą w gniazda nowej kostki ...

Edytowane przez jaro_alfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze ja przełożyłem i działają ? i nawet blokują się w gniezdzie wiec jak ktoś chce może wymienić wtyczki z pinami lub przełożyć piny w nową wtyczkę bynajmniej ja tak zrobiłem i działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z zamkiem może ktoś pomoże a konkretnie z zamkami. po naciśnięciu jednokrotnym pilota otwierają mi się tylko drzwi od kierowcy gdy na dusze drugi raz otwierają się drzwi pozostałe. Tylne drzwi za kierowcą nie chce się otwierać od zewnatrz dopiero gdy otworem je od wewnątrz klamka zewnętrzna zaczyna dzialac Co może być przyczyną? Ten zamek od tych drzwi? 

Edytowane przez Pawelwlkp85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawelwlkp85 napisał:

Co może być przyczyną? Ten zamek od tych drzwi? 

Tak, przyczyną najprawdopodobniej jest uszkodzony zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 11:26, sowiq napisał:

Tak, przyczyną najprawdopodobniej jest uszkodzony zamek.

Nie zamek tylko połączenie moduł - - - - > wtyczka od zamka sprawdź ta opcje 

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jest ktoś z okolic Warszawy kto by ogarnął ten temat ? Do roboty drzwi z prawej strony . Po zamknięciu z pilota , mogę otworzyć tylko od wewnątrz , potem już normalnie z zewnątrz do momentu aż znowu nie zamknę z pilota . Ja sam na pewno sobie z tym nie poradzę . Jakie części , trZeba przygotować , gdzie ich szukać ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś jestem po naprawie zamka dokładnie czyszczenie silniczka i stykow, Nie otwierały mi sie drzwi kierowcy od zewnątrz po zamknieciu z pilota, po czyszczeniu wszystko działa jest sporo filmow jak to zrobic wiec warto zobaczymy ile naprawa wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozkrecilem zamek, wyczyściłem dokładnie i oba silniczki zaczęły działać, tylko coś namieszałem i jak wszystkie drzwi w aucie się zamykają to przy tym zamku naprawianym drzwi się otwierają, przy otwieraniu analogicznie te drzwi akurat się zamykają, a reszta otwiera. Ktoś kojarzy co mogłem namieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...