Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwieranie drzwi, centralny zamek


Ryku

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pojawił się w moim aucie następujacy zonk - po zamknieciu auta z pilota a następnie otwarciu nie moge otworzyc drzwi od kierowcy. Dopiero po ponownym zamknięciu i otwarciu mogę otworzyć drzwi od kierowcy. Z pozostałymi drzwiami wszysko jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek? Od czego zacząć poszukiwania ?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naciśnij dwa razy przycisk otwarcia drzwi na pilocie i zobacz czy się otworzą. Są jakieś błędy w sterowniku drzwi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Jeden z silniczków w zamku odpowiedzialny za otwieranie kończy żywot. Pomaga wymiana tego silniczka (jeśli potrafisz to rozebrać i uda ci się taki silniczek kupic). W moim przypadku pomogła wymiana całego zamka.

Kolejnym etapem usterki bedzie brak możliwości otwarcia zamka z pilota - tylko kluczyk.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Błędów nie sprawdzałem. Dwukrotne naciśnięcie przysisku otwierania na pilocie też nie pomaga.

Troszkę poszukałem i okazło się, że temat z zamkiem pojawiał się juz na forum, a preferowanym rozwiązaniem jest wymiana zamka.

Czy ktoś się orientuje czy zamek w A4 jest uniwersalny i podejdzie od każdego innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zamów taki jak masz.

wyciągnij zamek i spisz numer części a następnie wpisz w allegro.

Ja tak zrobiłem i kupiłem ten zamek za 100 zł - działa bez zarzutu.

Jest jednak sporo zabawy z montażem - mało miejsca.

Generalnie uważaj przy rozbieraniu tapicerki drzwi, bo jeśli nie wiesz jak to zrobić to pourywasz mocowania - do tego jest specjalne narzędzie.

Na youtube są filmiki jak zdjąć tapicerkę przy pomocy siły i śrubokręta i uwierz mi że to ściema i urwanie mocowań murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem zamka w A4 B8 jak się okazuje jest tak popularny jak problem siłownika klapki paliwa czy zatkania DPF - NORMA.

Rok temu miałem ten sam problem. Otwieram z kluczyka i z zewnątrz za pomocą klamki nie mogę dostać się do środka. Problem występuje w niższych temperaturach ( u mnie poniożej 10 stopni zacinał się, a jak było poniżej zera to już kaplica).

Pomaga tylko wymiana zamka aby wyeliminować całkowicie problem. Bez sensu rozbierać tapicerkę, wyciągać zamek i go czymś smarować jak za jakiś czas problem wróci. Na allegro jest od groma używanych zamków. Obecnie mam problem z lewym i prawym przodem (czyli już 3 zamek!) i udało mi się kupić dwa zameczki na przód za 150zł (całośc z przesyłką)....

Podobno od połowy 2009 zaczęli motnowac inne zamki (nowsze mają końcówkę w numerach C, a stare wersje czyli 2008 A).

Niegdyś widziałem poradnik ze zdjęciami jak zdemontować tapicerkę przód w B8 ale coś nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięcnzy za podesłanie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zamek z końcówką C można montować P&P zamiast tego. A?

Nie kolego zamek z końcówką C ma inna kostkę jest troszkę mniejsza niż ta z końcówka A wiem bo też miałem problem z zamkiem i kolega właśnie miał ten zamek, myślałem że będzie pasował ale przy próbie podłączenia kostki okazało się że kostka nie chce wejść i tak kupiłem ten z końcówka A ,kupiłem go od Audi A5 bo jest taki sam jak A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem ale dotyczy tylnych lewych drzwi zamykam z pilota i po otwarciu klamka z zewnatrz nie działa jednak otworze drzwi od wewnatrz i już działa do ponownego zamknięcia auta. Zamek do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem ale dotyczy tylnych lewych drzwi zamykam z pilota i po otwarciu klamka z zewnatrz nie działa jednak otworze drzwi od wewnatrz i już działa do ponownego zamknięcia auta. Zamek do wymiany?

Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez mam problem z zamkiem centralnym, wiec drzwi zamykaja sie z pilota bez problemu ale od jakiegoś czasu zaczął mi głośno chodzić zamek w tylnich lewych drzwiach. Mam pytanie czy dźwięk tego zamka świadczy już o jego końcu żywotności ? Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ostatnio zaczął się pojawiać problem z zamkiem centralnym. Z pilota wszystko działa - otwieranie i zamykanie. Jednak przy automatycznym zamykaniu po przekroczeniu chyba 15 km/h coraz czesciej zauwazam, ze centralny sie nie zamyka. Do tej pory wystarczylo przyciskiem otworzyc i zamknac ponownie zamek i samochod byl zamkniety. Niestety dzis po spadku temp. (jesli ma to jakis zwiazek) juz nie bylem w stanie zamknac od srodka w zaden sposob. Po paru godzinach postoju w garazu problem ustapil na krotko. Znow zaparkowalem na miescie i przy nastepnym odpaleniu znow nie moglem go zamknac od srodka...cos jakby silniczek glosniej i dluzej pracowal w drzwiach kierowcy. Czy wystarczy tam czegos psiknąć, zeby się nie blokowało? Czy raczej wymiana zamka? Ponieważ jestem nowy to jeszcze musze poszukać jaki interfejs diagnostyczny zakupic zeby sprawdzic bledy, ale to juz poszukam we wlasciwym wątku.

Czy ktos mial podobne objawy i jak sobie z nimi poradzil?


Chyba nikt tu nie zaglada...w kazdym razie zabieram się za rozebranie tapiecerki. Udalo mi sie wyciagnac listewke ozdobna oraz dolna czesc uchwytu drzwi, czyli czesci ktore byly na zatrzaski. Odkrecilem tez 5 srubek. Nastepnie probowalem oderwac tapicerke drzwi, ktora trzyma sie na tych 7 spinkach. Niestety udalo mi sie tylko jedna oderwac i dalej nie idzie. Boje sie, ze polamie ten caly plastik. Co gorsza, gdy odwrocilem operacje i docisnalem ta odpieta spinke, to miedzy tapiecerka a drzwiami zostala szpara grubosci palca :(. Wlasnie zakupilem w ASO pare spinek i bede probowal jeszcze raz. Chcialem spisac numer zamka zanim go zamowie. W miedzyczasie jednak zamowilem juz zamek w ASO. Koszt 473 PLN brutto. Pan w ASO powiedzial, ze do mojego bedzie pasowal ten co zamowilem, ze inny nie moze byc. No ale zobaczymy. W miedzyczasie zakupilem tez interfejs iVAG scan na bluetooth, zeby sie upewnic, ze to ten zamek jest winny. Niestety ten interfejs to jakas lipa i raczej go odradzam. Nie polaczyl sie z modulem zamka centralnego. Mial tez kasowac inspekcje, a zamiast tego dostaje blad...

tu go kupilem: http://allegro.pl/show_item.php?item=5610553058

Reasumujac, dam znac jak uda mi sie wymienic ten zamek, albo raczej jesli mi sie uda :)

Edytowane przez norberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pierwsze co zrób to zaopatrz się w takie plastikowe narzędzia do demontażu tapicerek, bo jeszcze uda Ci się zamiast spinek połamać zaczepy w plastikowym boczku drzwi i tylko narobisz sobie kosztów: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=demonta%C5%BC+tapicerki

Poza tym na forum było kilka tematów na temat zamków drzwi: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/

Zanim zabierzesz się ponownie za rozbieranie drzwi, rzuć okiem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176741-demontaz-przedniej-tapicerki-drzwi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pierwsze co zrób to zaopatrz się w takie plastikowe narzędzia do demontażu tapicerek, bo jeszcze uda Ci się zamiast spinek połamać zaczepy w plastikowym boczku drzwi i tylko narobisz sobie kosztów: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=demonta%C5%BC+tapicerki

Poza tym na forum było kilka tematów na temat zamków drzwi: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/

Zanim zabierzesz się ponownie za rozbieranie drzwi, rzuć okiem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176741-demontaz-przedniej-tapicerki-drzwi/

Dzięki. Tak mam juz ten komplet do demontażu tapicerek. Ozdobną listwę oraz dolną część uchwytu drzwi udało mi się zdjąć. Zakupiłem też zapasowe spinki tapicerki(2,4o pln za sztukę w ASO). Niestety pierwsza próba odczepienia nie powiodła się. Spinki nie chcą puścić. Wszystkie 5 śrubek odkręciłem, a nadal coś trzyma. Tak, widziałem ze 3 filmiki na youtube o demontażu tapiecerki drzwi, ale tam to idzie im zbyt łatwo. Zamek zamówiony. Będę próbował ponownie jak już będę miał zamek w ręku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spinki, to zobacz sobie jak one działają - wciśnij tę szerszą część od strony stożka, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Potem przywróć ją do poprzedniego stanu - będziesz wiedział w którym miejscu włożyć wyjmak, żeby spinka się bez problemu wypięła ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spinki, to zobacz sobie jak one działają - wciśnij tę szerszą część od strony stożka, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Potem przywróć ją do poprzedniego stanu - będziesz wiedział w którym miejscu włożyć wyjmak, żeby spinka się bez problemu wypięła ;)

Właśnie się zorientowałem, że dwie śruby trzymające zamek są jakieś inne niż torx... jakis spline albo hex. Kiedyś takim podobnym odkręcałem siedzenie w Audi A3 8L. Muszę poszukać w garażu. Co do zamka to dla odmiany przy wyższej temepraturze dziś się zaczął zamykać co któryś raz, ale za to się przestał otwierać nawet z pilota co któryś raz. Muszę oddać iVAGa i zaupic jakis uzywany VCDS, zeby zobaczyc bledy zanim wymienie zamek. Zamek nadal nie dotarl do ASO, więc czekam.

sprobuję z tymi spinkami, Dzięki za hint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do śruby trzymającej zamek idealnie pasuje imbus (25 czy 30) jeśli nie znajdziesz takiego klucza.

Jeśli chodzi o VCDS, to pytaj kolegę Gibons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwitam,

Mam zamek w soim aucie 8k0839016. Niestety wszystkie zamki z allegro sa z koncowka c. Jest jakaś możliwość zamiany czesci ewentualnie samej koncowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...