Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwieranie drzwi, centralny zamek


Ryku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja miałem taki problem jak koledzy a mianowicie że po otwarciu samochodu z pilota nie mogłem z zewnątrz otworzyć prawych drzwi pasażera , dopiero jak otworzyłem od środka to z zewnątrz się otwierały aż do ponownego zamknięcia pilotem i otwarcia.. zamówiłem dwa zamki i i dalej nic - myślałem ze zamówiłem dwa niesprawne . swój rozebrałem na części i wszystko śmigało - cały mechaniżm i silniczki także..

okazało się że to chyba była wina cięgna które idzie od zamka do klamki zewnętrznej. jak cięgno było zamocowane na zamku i na klamce zauważyłem że przy zamku zapadka nie jest na końcu tylko jakiś 1 cm jej brakuje. więc wyciągnołem ciegno i pilnikiem przypiłowałem ten biały plastik poniżej miejsca zaczepu do prowadnicy klamki i włożyłem tym miejscem spiłowanym. linka się troszeczkę wydłużyła , zapadka się cofneła o ten 1 cm i narazie śmiga..

zobaczymy jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam typowy problem , przęstaly mi się otwierać drzwi tylne prawe , nie wiem czy poradzę sobie z rozkręceniem zamka i jego przeczyszczeniem dlatego też myślałem od razu o wymianie. Nie mam jeszcze zestawu do demontażu tapicerki i nie chciałbym demontowac tylko po to by spisać numer zamka. Czy mógłby mi ktoś podać numer czy numery zamków jakie będą pasowały do mojego modelu z 2008 roku, bo tabelka jest dla mnie trochę niezrozumiała , chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam

Mam podobny problem prawe tylne dzwi czasem sie otworza czasem nie

Ale jak wcisne dwa razy na pilocie to wtedy sie otworza

Ktos z was pisal o slabej bateri dlatego tez moga wystepowac te problemy

U mnie do tego wszystkiego cos kradnie mi prad dlatwgo bateria caly czas na rozladowaniu

Co ciekawe 3 elektrykow nie moze znalesc co to moze byc ja podejrzewam modul comfortu wlasnie przez te dzwi moge miec racje??

Edytowane przez saub84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-audi-seat-skoda-oryginal-fa-i5358004178.htmlpanowie czy w b8 nie jest ten sam problem co w b6-7 czyli z mikrostykiem w zamku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego wątku wstawiłem fotkę jak to wygląda od środka -->> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/#entry4033034

W naszych autach te styki są niewymienialne, przynajmniej na moje oko ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Karolem Chrzanowskim z Raszyna ogólnie ogarnia te zamki mówi że głównie zimne luty trzeba poprawić. Jutro wstąpię do niego by się umówić.

Witam, przecieram szlak wszystkim tym co mają problem z zamkiem centralnym. Byłem dzisiaj u Karola z Raszyna, w ciągu ok godziny zdjął tapicerkę wyjął zamek coś w nim zrobił włożył z powrotem i powiedział że już będzie ok. Kilka prób u niego zrobiłem i wszystko ładnie działa, kawał dobrej roboty. Karol także ogarnia nieświecące diody w tylnych lampach a6 c6 lift jak i a4 b8. Warty polecenia człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono

Zwracam się do Was bo już mi ręce opadają.

W moich przednich lewych drzwiach jest zamek 8J1 837 015 H 9 pin ( dwa mikrowłączniki przy mechanizmie silniczków) - czy jak wymienię na zamek o symbolu 015 C 7 pin ( bez mikrowłącznikó przy mechaniźmie silniczków) i wymienię stary kabel na kabel z wtyczką 7 pin, to czy będzie wszystko działać jak należy ?

Parę postów wcześniej podano schemat do gniazd zamków drzwi tylnych. Można by podać jeszcze do zamków przednich ?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Prośba do <<Kodzak33>> proszę o namiary na Karola Chrzanowskiego z Raszyna.

Pozdrawiam.

Okazało się, że nie można, ponieważ moduł komfortu nie będzie prawidłowo współpracował z takim zamkiem. Głównie to brak alarmu.


Witam. Mam typowy problem , przęstaly mi się otwierać drzwi tylne prawe , nie wiem czy poradzę sobie z rozkręceniem zamka i jego przeczyszczeniem dlatego też myślałem od razu o wymianie. Nie mam jeszcze zestawu do demontażu tapicerki i nie chciałbym demontowac tylko po to by spisać numer zamka. Czy mógłby mi ktoś podać numer czy numery zamków jakie będą pasowały do mojego modelu z 2008 roku, bo tabelka jest dla mnie trochę niezrozumiała , chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem

Do << Przemek-dgr >>

Potrzebna jest jeszcze wiadomość ilu pinowy masz ten zamek. Są wersje : jednorzędowe gniazdo 6 pin, dwurzędowe 7 pin ( taki właśnie mam założony). Na alledrogo niektórzy podawają ilu pinowy jest zamek. Zobacz jeszcze na Nanoforum. 8KO xxxxxx016 C ale upewnij się jakie masz gniazdo . Tu link:

http://nanoforum.pl/audi-a4-zamek-drzwi-b8.html

Też miałem problem z otwieraniem z pilota tylnego prawego , kupiłem, założyłem i gitara. Pomimo iż robótka nie jest trudna, sugeruję rozebrać zamek robiąc często fotki w trakcie roboty. Jeżeli kumasz nieco niemiecki to tu masz link, który zamieszczono na tym forum -

http://www.audi4ever.com/v2/blog/details/26131/8K-T-uuml-rschloss-8J1837015A--Problem-und-Reparatur/index.html

Dotyczy on zamka z przodu, ale części i kolejność jest taka sama. Twój problem, tak sądzę, jest przedstawiony na fotkach gdzie autor wygiął nieco wystające bolce wchodzące do silniczków. Ja też tak zrobiłem w przednim lewym zamku i podziałało! Mogłem tak samo zrobić z tylnym prawym ale pośpieszyłem się z zakupem. Aha ! polecam smar silikonowy z teflonem - jest drogi ale bardzo dobry. Powodzenia.

Edytowane przez bobomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam autko z początku 2009r więc raczej będę miał zamek z końcówką A tak? i czy każdy numerek zamka ale z tą końcówką A będzie pasował? chodzi mi o przód pasażera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam inny problem. Po naciśnięciu przycisku na pilocie słychać że drzwi się otwierają, jednak faktycznie tylko drzwi kierowcy sa do otwarcia z zewnątrz. Dopiero jak jeszcze raz nacisnę przycisk otwierania i przytrzymam to otwiera wszystkie...

Sent from my Hudl 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak masz zakodowany moduł komfortu -selektywny zamek . Jeśli chcesz aby za pierwszym naciśnięciem otwierały się wszystkie wystarczy przekodować.

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info :) u mnie chyba to nie będzie takie proste bo nie mam takiego menu...

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci że musisz przekodować vagiem komfort ty masz b7 a podłączyłeś się do działu b8

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorry ale jestem nowy na tym forum a na dodatek nie do końca ogarniam Tapatalk... :(

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opisane co możesz aktywować lub zmienić w MK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  to może ja się podzielę swoim doświadczeniem z zamkami w mojej a4 b8. Otóż u mnie padł zamek przód pasażera i siłownik klapki wlewu paliwa, z klapka poradziłem sobie rozbierając siłownik i dając trochę smaru i wd40, bo z tego co się już zorientowałem one się często po prostu zacinają i teraz od 2 mieś. działa jak marzenie. Zamek drzwi natomiast wymontowałem, rozkręciłem go i tam są dwa silniczki z których jeden nie działał ten od otwierania. Oba silniczki wyciągnąłem przeczyściłem styki w nich, a także w obudowie zamka do każdego z nich idą dwa bolce, na nie naniosłem nową trochę grubszą warstwę cyny, z czasem po prostu styki śniedzieją i wyrabiają się od drgań. Po tym zabiegu zamek działa jak nowy i nie mam z nim najmniejszego problemu, a też po kodzie błędu był uznany jako do wymiany. Więc taka mała rada dla tych co mają problem z zamkiem, żeby najpierw zrobić tak jak napisałem zamiast odrazu wymieniać cały zamek, tylko trzeba uważać troszkę bo tam w środku jest mała sprężynka i plastikowe zębatki to żeby nie pogubić ani nie złamać niczego no i na koniec żeby dobrze złożyć, także dobrze jest na początek cyknąć sobie foto rozebranego zamka. Cała zabawa to 1,5 do 2 godz z piwkiem, z demontażem tapicerki zamka i złożeniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z zamkami które nie otwierają się z pilota to znam gościa koło Nowego Sącza który jest w stanie je naprawić. Miałem identyczny problem u siebie - 3 zamki nie otwierały się z centralnego, padały jeden po drugim w ciągu pół roku. Nikt w Krakowie nie chciał się podjąć naprawy zamka i proponowali wyłącznie wymianę na nowe... Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać kontakt do niego na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jakiś ja nie kumaty albo nie wiem. Jak patrzę na tabelkę to wiedzę że do mojego modelu z 2008 pasują 4 zamki:
8J1 837 016 C
8J1 837 016 D
8J2 837 015 C
8J2 837 015 D
Który jest właściwy i dlaczego są podane 4 modele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...