Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie elektryki haka - kodowania


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie się wpiąłeś, nie zamieniłeś PINów.

Jeśli wszystko poprawnie, to może podmienić sam moduł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie montuję oryginalny hak z modułem 8e0907383 do mojego audi i mam pewien problem, chciałem przewody z 3 i 4 pinu CAN podpiąć pod PDC tylko nie wiem który przewód z modułu haka pod który przewód w PDC bo to chyba ma znaczenie....jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć bo nie chce mi sie ciagnąć wszystkiego do przodu tym bardziej że już wszystko poskładałem w środku. I jeszcze małe pytanko....może głupie....mój MCE to 8e0907279d, czy on jest HIGH czy LOW? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.....

Na schematach które wrzuciłem są kolory przewodów.

Jak masz ori PDC to podlaczasz cany wg kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi powiedzieć czy da radę podłączyć ten hak do mojej audi a4 kombi z czujnikami parkowania z takim modułem ??

http://pokazywarka.pl/wbmy95/

http://pokazywarka.pl/cv8tkm/

Edytowane przez jaro_222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Zalozylem hak do swojej b7 modul nie jest ori. Podpiolem zasilanie pod bezpiecznik 27 drugi kabel pod pedal hamulca i cany wg kolorow czyli pomaranczowo brazowy do pombrazowego i pomzielony do zielonego. Kodowanie zrobione ale brak polaczenia z modulem.Na wiazce nie mam kabelka ktory powinien byc pod stacyjke. Na canie brazowym mam okolo 5v napiecia a na zielonym okolo 0.5v. Wydaje mi sie ze to na zielonym powinno byc napiecie. Zamienic cany czy jak bo juz calkiem zglupialem. Jeszcze pytanie o bezp 87. Tutaj nic nie robilem i czy to moze byc przyczyna? Jesli tak to jak i do czego go podpiac, wiem ze powinien byc ale czy to tylko do ori modulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie gdzie szukać (w boczkach) kabla od zasilania przeciwmgielnych w B7? założyłem wiązkę z modułem uniwersalnym i wszystko mam oprócz tego. Moduł ten ma jeszcze opcję wyłączania PDC, którego moduł jak widziałem jest w lewym boczku ale dość sporo wychodzi z niego kabli, może ktoś ma doświadczenie czy taki moduł uniwersalny w ogóle da się podłączyć pod PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież, Tylne przeciwmgielne jest po lewej stronie, w wiązce lampy. Chyba że to angol... to po prawej.

Szaro-biały(L) szaro-fioletowy(P)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 są po obu stronach :wink:

Kabelki jak wyżej. 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, nie pomyślałem. Problem jest ze przeciwmgielne nie ma oddzielnego kabelka tylko idzie razem z pozycjami a w instrukcji od modułu jest napisane aby kabel zasilajacy od przeciwmgielnego przeciąć i polaczyc z dwoma kablami z modułu wtedy wyłączy je w samochodzie po podpięciu przyczepy - chyba tego nie da sie zrobic bo kabla od postojowek nie mozna przeciąć. Druga sprawa macie pomysl jak podlaczyc jeden kabelek z modułu haka do modułu PDC (tam są dwie kostki i masa przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

może mi ktoś wysłać zdjęcie gdzie dokładnie podpiąć  Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony) bo nie mogę u siebie znaleźć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2017 o 19:46, Bromchit napisał:

Chodzi o zasilanie z bezpiecznik nr. 77? 

Tak

Gniazdo 13-pin w haku: (8A0 971 978)
Pin 1 - Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary)
Pin 2 - Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały)
Pin 3 – Masa (brązowy)
Pin 4 - Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony)
Pin 5 - Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony)
Pin 6 - Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny)
Pin 7 - Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny)
Pin 8 - Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony)
Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony)
Pin 10 – x
Pin 11 – x
Pin 12 – x
Pin 13 – Masa (brązowy)

 

Dodałem zdjęcia jak to u mnie wygląda.

 

 

IMG_2678.JPG

IMG_2676.JPG

Edytowane przez jaro_222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bromchit napisał:

Musisz ten bexpiecznik i zasilanie dołożyć. 

 To ma byc zwykly bezpiecznik 30 czy taki jak na zdjeciu sa te dwa a zasilanie z kad pociagnac najlepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2016 o 11:33, GreGoriO napisał:

To wszystko jest zakodowane....

Powiedz tylko, czy Ci odľącza czujniki?

Zmieniłem nawet moduł PDC na 4 kanałowy bo Jeszce go mam.

I nic, dalej nie rozłącza mi czujników.

przypuszczam że winny może być moduł haka.

Jako że to moduł B7, nie miałem podpiętego impulsu do PDC. Wyjście z pin12 na pin 5 PDC.

Po podpięciu dalej to samo, czyli brak rozłączania.

Odpiąłem również CAN...

Gdy brak jest obu kabli, gniazdo przyczepy nie ma zasilania, światło pmgielne świeci.

Gdy podepnę jeden z dwóch CAN, wraca zasilanie na hak i pmgielne gaśnie....

Chyba poszukam moduł haka z b6 zobaczymy czy to pomoże.....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam. Zapiołeś moduł od b6? Jakie rezultaty?

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie póki co, cały czas na module z b7


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam moduł b7 wsadzony wczoraj do b6. Walczyłem całą sobotę i odpalilem, ale tak jak u ciebie. Brak na desce <=1=> i nie wyłącza PDC. Co ciekawe przy próbach podłączenia na pajączka działało wyłączenie PDC. Dodam że hak od b7 8E0 800 491 B (długie wąsy) i wszedł bez obcinania 5,5cm i wiercenia. Audi końcówka 2004 avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaro_222 napisał:

 To ma byc zwykly bezpiecznik 30 czy taki jak na zdjeciu sa te dwa a zasilanie z kad pociagnac najlepiej ? 

Może być zwykły 30A, te ze zdjęcia o ile dobrze pamiętam też są 30A tylko termiczne. Głęboko nad nogami kierowcy jest złącze z którego można wziąć zasilanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 30A zasilanie można wziąć bezpośrednio w puszcze bezpieczników- znajdź wolne miejsce, zobaczy czy masz listwę zasilającą w jednej "nodze" a w drugą wsadź kabel z zasilaniem do modułu.

Najlepiej sprawdzić na rozpisce bezpieczników, w którym miejscu jest oryginalnie montowany bezpiecznik dla przyczepy.

 

Kodowanie jest w dwóch lub trzech miejscach. Jeden jest od PDC (jeśli moduł haka jest z B7- potrzeba kabla łączącego te moduły )

Drugi od świateł (kontrolka kierunków i przeciwgielne)

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...