Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie elektryki haka - kodowania


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2018 o 19:36, KingRaider napisał:

Audi A4 b7
Panowie jak sprawdzić czy moduł jest sprawny ? Problem jest taki ze wszystko podpiete jak trzeba wiazki oryginalne a na kablach przy gnieździe nic nie ma poza stopem, a na wejściu do sterownika kostka 6 pinów pin 6 po wpieciu zarówki 5w mruga jak kierunek a reszta nie działa, fis wyswietla komunikaty o spalonych żarówkach.

Podłącz wszystkie żarówki do gniazda haka i wtedy sprawdź czy działa. najlepiej podpiąć przyczepkę albo bagażnik na rowery i wtedy testować.
Jak nie masz takiej możliwości to podłącz żarówkę pod światło stopu w gnieździe i ją tam zostaw i wtedy sprawdzaj pozostałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis wrzucał błędy o spalonych.. Podłączyłem przyczepke i ładnie udało się wszystko podpiąć. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KingRaider napisał:

Fis wrzucał błędy o spalonych.. Podłączyłem przyczepke i ładnie udało się wszystko podpiąć. Dzięki :)

Bo tylko tak powinno testować się podłączenie elektryki haka, układ działa tak że bez podłączonej przyczepki nie ma żadnych świateł w gnieździe haka. Moduł aktywuje światła przyczepki gdy wykryje podpięte światła stop w przyczepce, wtedy zaczyna działać. 
Więc albo podłączamy całą przyczepkę i sprawdzamy, albo samą żarówkę stopu i wtedy można sprawdzić resztę świateł miernikiem lub żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy w każdym a4 b6 powinna się wyświetlać 1 jak podłączona jest przyczepka i informować o spalonej żarówce ?? mam a4 b6 z 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 15:36, GreGoriO napisał:

Jezeli moduł oryginalny. 

To po zakodiwaniu licznika, Tak

No właśnie moduł mam oryginał tylko mi nie pokazuje może coś źle koduje. Możesz mi powiedzieć dokładnie gdzie kodować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 instrument

10 kodowanie 

kanał 061, dodac wartość 64,

jak na zdjeciu. 

3C2275ED-3B53-49F4-8117-2B49290011F4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, posiadam chyba oryginalny dopinany hak w a4 b6 2003. Hak nie był używany pewnie przez wiele lat ponieważ bardzo trudno było rozruszać wysuwane gniazdo haka ale wreszcie się udało. Jakoś równolegle do operacji rozruszania, trudno powiedzieć dokładnie kiedy, przestały mi pipczeć czujniki cofania ( po włączeniu wstecznego cisza, brak też cykania samego czujnika). Jest też problem z zasilaniem w samym gnieździe haka, sprawdzałem to tylko żarówką ale brakuje mi kilku świateł (prawy kierunek, pozycja, i chyba cofanie) na zegarach też pojawia się błąd żarówki. 

Możliwe że coś w gnieździe lub zaraz przy nim się zmieniło i komp może myśli, że jest podpięta przyczepa i odłącza PDC?

czy do kontroli przewodu gniazda haka konieczny jest demontaż zderzaka?

jak sprawdzić czy mam wersję modułu High czy Low?

Bardzo proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij VAGcom i odczytaj błędy....

w lewym tylnym boczku masz moduły, i do haka i od czujników.
według schematu posprawdzaj bezpieczniki i na kostkach czy dochodzi prąd.
możesz wyłączyć zasilanie modułu haka, na bezpiecznikach. wtedy się okaże czy PDC wróci.

wersję modułu odczytasz za każdym razem z VVAGcom

to na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj połączyć się vagiem z PDC ale bezskutecznie, wyskakuje jakiś błąd. Próbowałem też u kolegi i to samo więc może ja coś robię źle.

Próbowałem w zakładce elektronika 1 moduł 76 asystent parkowania. Czy powinienem inaczej?

Czy w vagu będzie widać status "przyczepka podłączona" czy coś podobnego?

Dopisuję: Po kilku dniach czujniki zaczęły działać na nowo i działają do dziś. Same padły i same się naprawiły ;) co do kwestii haka to wydaje się wszystko działać prawidłowo. Rzeczywiście musi być podłączona cała etyka przyczepki żeby moduł nie wariował. Tak na 100 jeszcze nie wiem czy wszystko gra bo nie mam dostępu do przyczepki z kompletem oświetlenia, w każdej brakuje albo światła cofania, albo przeciwmgielnego i fis pokazuje błąd ;)

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w b6. Nie swieci mi lewa pozycja w przyczepce. Z tego co wyczytalem to w 6 pinowej kostce modulu 6 pin to zasilanie lewej strony. A tam wogole nie mam napiecia(czarno czerwony kabel). Gdzie szukac przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest błąd w opisie, później w którymś poście ktoś wyłapał ten błąd i to opisał. Lewą pozycję masz w 14 pinowej kostce pod pinem nr 1 i ma kolor szaro czarny wg schematu.

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek6623 napisał:

Tam jest błąd w opisie, później w którymś poście ktoś wyłapał ten błąd i to opisał. Lewą pozycję masz w 14 pinowej kostce pod pinem nr 1 i ma kolor szaro czarny wg schematu.

obraz.png

Wlasnie do tego tez  juz doszedlem na spokojnie. Mialem wlasnie ten przewod przepalony od wydechu. Tak sie skleil z izolacja wiazki ze go widac nie bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b6 2004 Mam problem zamiast kabla czarnego w 6pinowej kostce pin 5 mam szaro zielony  gdzie go podpiąć pod pin 6 w kostkę 15 pinowa w stacyjce czy wystarczy pod + po zapłonie pin 6 też ma inny kolor. Z haka dodatkowa w wiązce idzie cienki czerwony kabel nie mam pojęcia gdzie go podłączyć. Kolejna sprawą jest kostka przy czujniku hamulca jest 4 pionowa ale kable są dwa w pinie 2 i 3 pin 1 i 4 są wolne. Czy to. Właśnie pod pin 4 wpieac kabel z kostki 14pinowej pin 8. Z kostki 3 pinowej wychodzi tylko jeden kabel gdzie go podpiąć. 

IMG_20200516_165855.jpg

IMG_20200516_165801.jpg

IMG_20200516_165833.jpg

IMG_20200516_165713.jpg

IMG_20200516_165739.jpg

IMG_20200516_165658.jpg

IMG_20200516_165646.jpg

IMG_20200516_165839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ori hak Alko z B7 z myślą montażu do B7. Moduł 383C z 2011 roku

Przeczytałem cały temat i wyekstrahowałem informacje, która są dla mnie jasne i umożliwią podłączenie instalacji.

Nurtuje mnie jednak jedna rzecz. Co to za wtyczka 3 pinowa na załączonym zdjęciu?? Moduł 383C z 2011 roku, wiązką również z 2011. Jak widać wiązką jedynie cięta od strony auta do modułu. No i ta rozpięta 3 pinowa wtyka??

IMG_20200520_123457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisałem Ci już w innym temacie - to jest opcja jak chcesz mieć zasilanie przyczepy ( pin 9 i pin 10 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mce są już podłączone kable które idą do modułu komfortu czy to mam zmostkowac z kablami idącymi do modułu haka i jeszcze ten nieszczęsny stop nad pedałem hamulca ma kostkę 4 pin a wychodzą (2 kable) z 2 i 3 pinu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 11:29, davidovv napisał:

W Mce są już podłączone kable które idą do modułu komfortu czy to mam zmostkowac z kablami idącymi do modułu haka i jeszcze ten nieszczęsny stop nad pedałem hamulca ma kostkę 4 pin a wychodzą (2 kable) z 2 i 3 pinu 

Cany jak masz pdc to możesz tam się podpiąć. Ja tak zrobilem. Jak dobrze pamiętam pin 7 i 14, brązowa wtyczka przy pdc.

Co do pedału hamulca to jest tak wtyczka z 4 obsadzonymi pinami i mostkujesz się do pinu 4. Ta o której piszesz z dwoma obsadzonymi pinami to nie ta wtyczka. Ona jest chyba od czujnika pedału sprzęgła.

Jeszcze zostaje plus po stacyjce. Pod kolumna kierownicza leci pęk przewodów w wśród nich mega gruby czarny. Do tego się mostkujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

zamontowalem hak do swojej niuni i mam problem 

belka jest z b6 8E0 807 309D i po zamontowaniu jest problem ze zderzakiem, opiera sie o hak, czy mimo ze wszystko oryginalne to trzeba podcinac tą dokladke zderzaka??"

PS elektryka podlaczona i uruchomiona za 1 razem dzieki wiedzy zgromadzonej na tym forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chester121 napisał:

witajcie

zamontowalem hak do swojej niuni i mam problem 

belka jest z b6 8E0 807 309D i po zamontowaniu jest problem ze zderzakiem, opiera sie o hak, czy mimo ze wszystko oryginalne to trzeba podcinac tą dokladke zderzaka??"

PS elektryka podlaczona i uruchomiona za 1 razem dzieki wiedzy zgromadzonej na tym forum :D

Ale gdzie ci się opiera? Jeżeli o dolną dokładkę to normalne i musisz ją przyciąć. Od strony wewnętrznej dokładki jest wytłoczona linia pokazująca gdzie ciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...