Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie elektryki haka - kodowania


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

tak wlasnie dolna dokładka opiera sie o hak (gdy jest zamontowany) 

hmm czyli ciac trzeba :( jakos wydawalo mi sie ze gdy jest ory. hak to nie trzeba ok popatrze 

dzieki Jaras99 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 09:07, chester121 napisał:

tak wlasnie dolna dokładka opiera sie o hak (gdy jest zamontowany) 

hmm czyli ciac trzeba :( jakos wydawalo mi sie ze gdy jest ory. hak to nie trzeba ok popatrze 

dzieki Jaras99 :)

No niestety trzeba. Masz wyznaczoną linię od wewnątrz dokładki, dremel w rękę i lecisz

IMG20200526194649.jpg

IMG20200526195953.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że aktualnie posiadam b7 ( b5 w opisie ) postanowilem dolozyc do niej hak. Znalazlem z b6 firmy alko, hak już założony, pozostaje tylko podpięcie elektryki. Z ori modułu wychodzi mi 5 kabli, 2 z nich to cany są koloru pomaranczowo zielonego ipojęcia pomaranczowo brazowego i są skrecone podepne sie nimi pod cany z modułu PDC. Jesli dobrze mniemam to czerwony ciągnę do przodu pod stały plus czy moge sie podpiąć pod zapalniczkę w bagazniku?, pozostaje mi kabel czarno czerwony ktory chyba ma pójść pod czujnik stop. Pozostaje kabel szaro zielony i nie wiem co z n zrobić, czy to kabel do zapłonu po stacyjce? Prosze o pomoc koledzy, a i dodam ze gniazdo jest 7 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dasiu napisał:

Witam jako że aktualnie posiadam b7 ( b5 w opisie ) postanowilem dolozyc do niej hak. Znalazlem z b6 firmy alko, hak już założony, pozostaje tylko podpięcie elektryki. Z ori modułu wychodzi mi 5 kabli, 2 z nich to cany są koloru pomaranczowo zielonego ipojęcia pomaranczowo brazowego i są skrecone podepne sie nimi pod cany z modułu PDC. Jesli dobrze mniemam to czerwony ciągnę do przodu pod stały plus czy moge sie podpiąć pod zapalniczkę w bagazniku?, pozostaje mi kabel czarno czerwony ktory chyba ma pójść pod czujnik stop. Pozostaje kabel szaro zielony i nie wiem co z n zrobić, czy to kabel do zapłonu po stacyjce? Prosze o pomoc koledzy, a i dodam ze gniazdo jest 7 pin.

A przeczytałeś przynajmniej parę poprzednich postów? 

3 przewody ciągniesz do przodu. Czerwony do skrzynki bezpieczników a pozostałe dwa opisałem 5 postów wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaras99 napisał:

A przeczytałeś przynajmniej parę poprzednich postów? 

3 przewody ciągniesz do przodu. Czerwony do skrzynki bezpieczników a pozostałe dwa opisałem 5 postów wyzej

Czytaj ze zrozumieniem mojego prosta z zapytaniem!!!!! Albo nie nie fatyguj się wcale z taką odpowiedzią. Wiem że trzeba z kablami podjechać aż do przodu. Ale czy ciężko jest napisać jakimi kolorami gdzie się wpiąć ( skoro wiesz ). 

Ja podejrzewam że czerwono-czarny idzie pod stop a szaro-zielony pod plus po stacyjce ale nie jestem pewien bo w nie zawsze w każdej instalacji są identyczne kolory kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciężko jest zajrzeć na pierwszą stronę tematu? jeżeli nie jesteś pewien koloru przewodów, to patrz na rozpiskę pinów (to jest niezmienne dla elementów o które pytasz). Też miałem inne kolory przewodów. Wklejam poniżej zdjęcie z pierwszej strony tematu.

hak.jpeg

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj autko przyjechało z wycieczki

wiec dzisiaj bede demontował zderzak i sprobujemy wyciąć :)

 

Mam jeszcze takie pytanko, w zderzaku po wewnętrznej stronie (mniej wiecej pod listwa chromową) jest taki „ talerzyk”, ktorym sie kreci i powoduje to wysuniecie lub schowanie tego „talerzyka”. 

domyślam sie ze jest to jakis odbojnik żeby zderzak dobrze siedział na belce. Pytanie mam takie, jakie sa kroki żeby dobrze talerzyk dociskal do belki (nie chce co obrót nakładać zderzaka bo wreszcie cos sie wyrobi albo wyłamie )

macie jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2020 o 21:44, jaras99 napisał:

Cany jak masz pdc to możesz tam się podpiąć. Ja tak zrobilem. Jak dobrze pamiętam pin 7 i 14, brązowa wtyczka przy pdc.

Co do pedału hamulca to jest tak wtyczka z 4 obsadzonymi pinami i mostkujesz się do pinu 4. Ta o której piszesz z dwoma obsadzonymi pinami to nie ta wtyczka. Ona jest chyba od czujnika pedału sprzęgła.

Jeszcze zostaje plus po stacyjce. Pod kolumna kierownicza leci pęk przewodów w wśród nich mega gruby czarny. Do tego się mostkujesz.

Nie mam PDC więc ciągnę pod te które wychodzą do modułu komfortu i tam mam zmostkowac te kable chodzi o CAN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, davidovv napisał:

Nie mam PDC więc ciągnę pod te które wychodzą do modułu komfortu i tam mam zmostkowac te kable chodzi o CAN 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po podłączeniu haka i całej instalacji zginęły wszystkie światła w samochodzie a po podpięcia przyczepki są na przyczepce pozycje jakieś pomysły co może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak podcięty wszytko pieknie ladnie :)

 

mam ostatnie pytanko czy hak po zablokowaniu (sztywny zero luzów) moze zaczać sie delikatnie gibać ???

bo po zamontowaniu platformy rowerowej (na 3 rowery w tym elektryk wiec waga jest w granicach 25-30kg) hak zaczyna miec delikatne luzy nawet gdy zdemontuje platforme, mogę ręką delikatnie ruszać hakiem na boki.

dopiero ściągnięcie i ponowne założenie haka, niweluje powstałe luzy (blokuje sie normalnie kluczyk wychodzi, a czarna kreska jest na koncu zielonej skali)

czy tak może sie zachowywać hak czy jednak jest wyrobiony?? 

jak myslicie??

Edytowane przez chester121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powie mi ktoś gdzie podlaczyc szaro bialy kabel z kostki 3pin gniazda haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 22:13, lexyy napisał:

Witam. Powie mi ktoś gdzie podlaczyc szaro bialy kabel z kostki 3pin gniazda haka?

masz MCE LOW?
1 strona  się kłania!
Gniazdo 3-pin w haku (MCE HIGH) - odcięcie prawego przeciwmgielnego i PDC: (8D0 971 701)
Pin 1 – Masa (brązowy)
Pin 2 – Sygnał odcięcia do PDC [brązowa kostka 16-pin, pin 5] (czerwono/biały)
Pin 3 – Zasilanie przełącznika odcinającego ze sterownika haka (czerwono/biały)

Gniazdo 3-pin w haku (MCE LOW) - odcięcie prawego przeciwmgielnego i PDC: (8D0 971 701)
Pin 1 – Przekazanie zasilania do prawego światła przeciwmgielnego przyczepki (szaro/biały)
Pin 2 – Sygnał odcięcia do PDC [brązowa kostka 16-pin, pin 5] (czerwono/biały)
Pin 3 – Zasilanie przełącznika odcinającego z włącznika świateł (czerwono/biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MCE LOW i nie rozumie gdzie podlaczyc bialo szary. Jak podlanczam biało czerwone do modułu Pdc nie rozlancza mi go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 19:45, lexyy napisał:

Mam MCE LOW i nie rozumie gdzie podlaczyc bialo szary. Jak podlanczam biało czerwone do modułu Pdc nie rozlancza mi go. 

jesli dobrze rozumiem to chodzi o Połączenie do tylnego światła przeciwmgielnego w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej

a pin 3 (wtyczka 3 pinowa) Wpinasz sie w kostke wlacznika swiatel pin nr.9,

i oczywiscie programujesz MCE i PDC oraz zegary

A4 - od 2001 - hak.png

Edytowane przez chester121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mateusz711 napisał:

Witam ! Potrzebuję moduł  nr. 5DS 008 408 10 ktoś coś ?

Nie w tym dziale kupujemy części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie skończyłem montaż Ori haka do b6, instalacja High. Jakby ktoś potrzebował info - piszcie

IMG_20201123_212615.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patrzyłem dzisiaj do bezpieczników i nie mam bezpiecznika 27 ale jest jedna noga z zasilaniem +12V. Rozumiem że kupuję konektor N90732703 i spokojnie można dorobić zasilanie modułu?

Pytanie 2. Zauważyłem że mam w skrzynce wolne gniazdo nr 41 Ogrzewanie postojowe webasto 30A no i też jest tam jedna noga +12V. Czy mogę wykorzystać to gniazdo jako "Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony)". Bo bezpiecznika 77 też oczywiście nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.dokładnie jak piszesz trzeba dołożyć brakujący pin, puścić zasilanie na moduł i wsadzić bezpiecznik i będzie OK.

Ad. 2 powinien być oryginalnie bezpiecznik termiczny, ale ostatecznie możesz użyć gniazda bezpiecznika 41 (30A) zamiast S77 chociaż lepiej było by zrobić jak fabryka czyli dołożyć ze śruby przewód do gniazda 4A0937530 do tego bezpiecznik 443937105A i dopiero z niego na pin 9 modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...