Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki


delll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po długich wojażach i wizytach w kilku warsztatach postanowiłem zaczerpnąć pomocy na forum.

Od jakiś dwóch miesięcy borykam się ze stukami, które dobiegają (jak mniemam) z przedniej części samochodu (jakby z oklic komory silnika).

Stuki występują podczas jazdy na nierównościach poprzecznych tj. delikatny uskok na jezdni, jazda po płytach itp. Jak auto wpada w dziurę, to niepokojących dzwięków nie słychać, na garbach również cisza, Zauważyłem również, że jak auto postoi na mrozie dłuższy czas to podczas odpalania zarzuci mocniej budą i stuk również występuje.

Tak jak pisałem auto oddałem do dwóch warsztatów, w jednym stwierdzili że to sworzeń wahacza, więc wymieniłem. NIestety jak odgłos był, tak nadal jest. Rzekomo żadnych problemów z zawieszeniem nie ma. W drugm warsztacie również nie udało się namierzyć problemu.

Może ktoś z Was miał podobny problem ?

Z góy dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słychać przy odpalaniu to może poduszki silnika? Jeśli nie to może wyjdzie coś na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach auto było i nic nie wyszło. Poduszki tez podobno sprawdzali :/ i nic nie widać. Ale jak powiedzieli tego nie są pewni.

Tak jak pisałem przy odpalaniu słychać tylko sporadycznie jak auto postoi na mrozie bo wtedy zarzuca mocniej buda. Na codzień jak auto odpalam w hali to cisza

Edytowane przez delll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej poduszki.
Widziałeś w jakim są stanie,ew może któraś jest już mocno ''zmęczona'' i daje takie znaki jak mróz ją ściśnie.
Guma wtedy staje się twardsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka wymieniona, komputer nie pokazuje błędu a stuki jakby ucichły. jakby ;/

Wychodzi na to, że poduszka to nie jedyny problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...