Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyświetlaczem FIS


JeJu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wyświetlaczem na liczniku. Podczas jazdy wyłączył sie FIs (znikły wszystkie napisy, ale podświetlenie czarne pozostało). Podpiąłem komputer ale żadnych błędów nie pokazuje, akumulator tez odłączyłem na pare minut ale to nic nie pomogło. Test zegarów zrobiłem i wszystko gra, poza tym wyświetlaczem. Naciskałem też wszystkie przyciski na liczniku i te na manetce świateł/wycieraczek. Nie mam tempomatu więc FIS 1/2, ale kolorowy. Przyciskiem reset da się wyłączyć, a jak załącze to nie ma tych białych napisów śr. spalania itp. i czerwonych kresek poziomych. Mam nadzieje ze to nie bedzie nic poważnego gdyż ostatnio auto daje o sobie znać :) (wymiana alternatora i paska, wymiana uszczelki pod klawiatura, a wczoraj wymiana oringu na czujniku g62 bo przeciekał płyn chłodniczy). Ktoś miał może taki problem z wyświetlaczem i go naprawił? a4 b6 awx 2001 8E

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies bylo opisane jak to naprawic.z tego co pamietam to koszt naprawy fisu okolo 300-400zl. na twoim miejscu wymienilbym go ,z jakiegos angola za grosze wyrwiesz caly fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poprostu zdechł ze starości.... ciekawe zjawisko świeci świeci i nagle zgasł ehh. no nic w necie nie znalazłem. a z angola to będzie p&p czy lutowanko? jakbyś natknął się na ten wątek to podeślij linka.

ps.

wyświetlacz następnego dnia rano działał jak gdyby nigdy nic. i w sumie jechałem samochodem bez wyłączenia około godzinę i cały czas działał. (a jak pierwszy raz mi sie wylączył to po 5-10min jazdy). No ale poźniej wieczorem odpalam samochód i FIS już nie działa. Może ma jakiś problem ze stykiem, zimne luty albo coś zaśniedziało chociaż wilgoci nie mam.

a gdybym kupił licznik z anglika i chciał to przełożyć to z tego co się orientuję to w angliku będzie pokazywało np. dystans w milach? ma ktoś jakieś doświadczenie?

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo.

Niestety prawdopodobnie odlutowala sie Ci kostka z tasma na samej plytce wyswietlacza.

Jesli go wyciagniesz i zaniesiesz do kumatego elektronika to ogarnie temat.

Jest mozliwosc wymiany samego wyswietlacza.Chodza po okolo 150zl.

Wypinasz wtyczke glowna wyswietlacza i wpinasz kolejny.

sa rozne rodzaje dlatego warto zebys najpierw zobaczyl jaki masz wyswietlacz.

Edytowane przez uhu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można znaleźć wyświetlacze. Jak masz zdolności manualne to rozbierz licznik i zobacz czy coś złego się nie dzieje przy wtyczkach.

Odpowiedź co do wskazań w milach. Jeżeli będziesz przekładał do swojego ten nowy wyświetlacz to będzie pokazywał w KM tak samo jak jest twój licznik zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim menu, ale manetka od wycieraczek ma pod spodem przycisk. klikasz fis1, fis2, off. jak przytrzymasz to reset wartosci na fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuje, ale dzisiaj zauważyłem u siebie na ekranie kreskę na samym środku
Czy to wina nie łączącej taśmy czy jednak sam wyświetlacz już się kończy?

 

940C3472-CEC2-4BAD-B0C0-D5F6615F6396.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej taśma ale już w samym wyświetlaczu a nie na połączeniu moduł wyświetlacza - pcb licznika  - mógłbyś spróbować rozebrać i przeczyścić ale czasem szybciej kupić angola dawce i przełożyć ekran ( najlepiej z B7 bo będzie teoretycznie nowszy ) 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...