Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuner TV w MMI 3G


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie potrzebuje anteny do mmi 3high avant ?

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was odbiera tv ? U mnie w Gdansku dosyc slabo miejscami przerywa to normalne ? czy mozna dodac jakies lepsze anteny ?

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od poziomu sygnału. Są miejsca gdzie nie odbiera, a w innych np. jadąc autostradą odbiera idealnie. Ten model tak ma. Ale zawsze kilka kanałów jest dostępnych więc tragedii nie ma. Czasem wystarczy podjechać dosłownie 1m i kanały niedostępne zaczynają odbierać. Co do innych anten to nie próbowałem, pewnie da się zrobić ale anteny będą widoczne a to nie będzie fajnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć większe zdjęcie, żeby było widać w którym miejscu na szybie to jest i jaki jest przebieg tych ścieżek na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, ale wygląda mi to na czujnik zbicia szyby. Podobne ścieżki zakończone zaciskami są na bocznych ( tych małych) szybach karoseryjnych w avancie i tam służą jako czujniki zbicia szyby w połączeniu z fabrycznym alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmocnic sygnal tv w aucie? , mam tuner tv ale nie zawsze jest dość dobry sygnał by właczyć tv tuner staje sie nie używany :(

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniell-gda sprawdz odwrotne polaczenie kabli antenowych we wzmacniaczu antenowym klapy tylnej. Ja poczatkowo wpialem odwrotnie i radio slabiej odbieralo i TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2018 o 23:46, matriw napisał:

@daniell-gda sprawdz odwrotne polaczenie kabli antenowych we wzmacniaczu antenowym klapy tylnej. Ja poczatkowo wpialem odwrotnie i radio slabiej odbieralo i TV

@daniell-gda czy pomogła zamiana miejscami wtyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu tunera u siebie. Po zdjęciu tapicerki wyglada to tak:

 
czy jak kupię te 2 wzmacniacze to będzie Ok?
 
Wystarczy wpięcie wtyczek i kabli antenowych bez żadnego lutowania ?(ktoś wspominał o tym wcześniej) Słyszałem ze z lewego słupka trzeba poprowadzić 2 kable antenowe :wtyka zielona i ....?
 
po co są 3 wyjścia antenowe w słupku prawym skoro tylko jeden będzie wykorzystany (drugi to pewnie dab, a trzeci?) 
tak samo w lewym 6 wyjść a zajętych będzie 4 +dab(2 wyjścia?)
 
Edytowane przez M4RK0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M4RK0 napisał:

Przymierzam się do montażu tunera u siebie. Po zdjęciu tapicerki wyglada to tak:

 
czy jak kupię te 2 wzmacniacze to będzie Ok?
 
Wystarczy wpięcie wtyczek i kabli antenowych bez żadnego lutowania ?(ktoś wspominał o tym wcześniej) Słyszałem ze z lewego słupka trzeba poprowadzić 2 kable antenowe :wtyka zielona i ....?
 
po co są 3 wyjścia antenowe w słupku prawym skoro tylko jeden będzie wykorzystany (drugi to pewnie dab, a trzeci?) 
tak samo w lewym 6 wyjść a zajętych będzie 4 +dab(2 wyjścia?)
 

Ja chętnie zlecę montaż TV dla MMI 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mozecie mi podać kodowanie do tunera bez opcji video out rear entertainment? teraz mam  01000400

 

druga sprawa to sygnał - na postoju działają wszystkie programy a w trakcie jazdy większość się zacina. tvp info tylko działa ok :) mam wzmaki 8t0035225A i F

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę. Mam auto sprowadzone z Korei. Sedan 2014r. W bagażniku jest tuner 4H0919129E. Oczywiście tutaj on nie działa. Chciałbym wymienić go na wersję europejską z końcówką C. Czy patrząc na załączone zdjęcia czegoś brakuje żeby podłączyć nowy tuner? Anteny, wzmacniacze, okablowanie itp?

20190707_195836.jpg

20190707_200024.jpg

20190707_195951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 18:58, Pewas napisał:

Witam i proszę o poradę. Mam auto sprowadzone z Korei. Sedan 2014r. W bagażniku jest tuner 4H0919129E. Oczywiście tutaj on nie działa. Chciałbym wymienić go na wersję europejską z końcówką C. Czy patrząc na załączone zdjęcia czegoś brakuje żeby podłączyć nowy tuner? Anteny, wzmacniacze, okablowanie itp?

20190707_195836.jpg

20190707_200024.jpg

20190707_195951.jpg

Udało Ci się zamontować odpowiedni tuner ? Dużo przeróbek ? Tez mam A4 z Koreii, taki sam tuner i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nightmare__1984 napisał:

Udało Ci się zamontować odpowiedni tuner ? Dużo przeróbek ? Tez mam A4 z Koreii, taki sam tuner i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.

Niestety. Temat odpuściłem. Pytałem w jednej firmie i powiedzieli że trzeba wszystko wymieniać. Koszt około 1500zł. Chyba gra nie warta świeczki i ja dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pewas napisał:

Niestety. Temat odpuściłem. Pytałem w jednej firmie i powiedzieli że trzeba wszystko wymieniać. Koszt około 1500zł. Chyba gra nie warta świeczki i ja dałem sobie spokój. 

:shock3: No nie tyle to też nie będę płacił za TV która i tak nie wiadomo jak działa. Myślałem że wystarczy wymiana tunera na 4G0919129C + ewentualnie nowe wtyczki i po temacie. Popytam we Wrocławiu w wolnym czasie i dam znać jak się czegoś dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nightmare__1984 napisał:

:shock3: No nie tyle to też nie będę płacił za TV która i tak nie wiadomo jak działa. Myślałem że wystarczy wymiana tunera na 4G0919129C + ewentualnie nowe wtyczki i po temacie. Popytam we Wrocławiu w wolnym czasie i dam znać jak się czegoś dowiem.

Ja przesłałem zdjęcia do Navipol z zapytaniem ile będzie kosztować przeróbka. Dostałem info że wygląda to na montowane już przez kogoś i na pewno trzeba przerobić instalację. Koszt wymiany tunera na dvb-t 1499zł. Taką dosłownie otrzymałem odpowiedź. Widać że temat im chyba jest mało znany bo instalacja jest oryginalnie zakładana tylko idzie na inny kraj gdzie dvb-t można byłoby sobie wsadzić głęboko w d....

Jeśli coś znajdziesz to daj mi znać. Póki co to ta cena mnie odstraszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...