Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuner TV w MMI 3G


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno do wymiany jest tuner.

Swiatlowod wiadomo zostaje ten sam ,wtyczka zasilajaca jest chyba ta sama ,trzeba by sprawdzic w schematach rozmieszczenie pinow.

Do tego prawdopodobnie do wymiany wzmacniacze antenowe (wedlug ETKI sa inne numery) ,oraz dolozenie brakujacego przewodu trzeciej anteny ,tuner EU ma 3 ,tutaj widze tylko 2.

No i jeszcze kwestia anten w szybach ,tam sa inne standardy wiec mozliwe ze anteny w szybach maja inny ksztalt - tego nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany może wiecie czy  ktoś w potrafi już ogarnąć temat przeróbki tunera TV  4G0919129C z dvb-t na dvb-t2 HEVC tak żeby po zmianie standartu nadawania dało się dalej oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z porady. Tuner 4G0919129C + 2 wzmacniacze:  8U0035225F i 8U0035225D. Wiązkę anten przerobiłem z wiązki z Q5. Początkowo był błąd kodowania, wystarczyło zakodować coś innego i wrócić do starego. Był też błąd obrazu - spowodowany uszkodzonym kabelkiem łączącym tuner z (pojedyncze wyjście zielone) z modułem navi w konsoli. Co ciekawe część polskich kanałów ma obraz (skoffice - pytał )

Na zaprzyjaźnionych forach znalazłem jak podpiąć wejście VIDEO i AUDIO do wtyczki tunera to zamieszczam.

12 pin tv tuner pinout.PNG

Edytowane przez forsius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...