Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuner TV w MMI 3G


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych osobnych złącz zasilających.

Czyli mają zasilanie typu phantom przez kabel sygnałowy. Kable do anten robiłeś (kabel+wtyczki+montaż) czy kupowałeś gotowe?

Kupilem kabel ,wtyczki ,zaciskarke i robilem sam.

Poza kufatec'em nie moglem nigdzie znalezc pasujacych w 100% do A5 ,a na kufatec'u sie juz przejechalem i nic nigdy od nich nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych osobnych złącz zasilających.

Czyli mają zasilanie typu phantom przez kabel sygnałowy. Kable do anten robiłeś (kabel+wtyczki+montaż) czy kupowałeś gotowe?

Kupilem kabel ,wtyczki ,zaciskarke i robilem sam.

Poza kufatec'em nie moglem nigdzie znalezc pasujacych w 100% do A5 ,a na kufatec'u sie juz przejechalem i nic nigdy od nich nie kupie.

Faktycznie mod wydaje się dość prosty technicznie do ogarnięcia oczywiście minusem jest cena samego tunera. Co Cię tak wkurzyło w kufatec'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem od nich kilka wiazek i praktycznie nic nie pasowalo ,za krotkie kable ,pomieszane piny we wtyczkach itp. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z inej beczki.mam tuner MPEG-2 i chcialbym ogladac tv. oczywiscie wiąże się to ze zmianą tunera. ale czy poza zmiana tunera będzie koniecznośc wykonania dodatkowych prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeróbki wtyczka zasilająca i chyba instalacja antenowa jest ciut inna.

Jakie masz MMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeróbki wtyczka zasilająca i chyba instalacja antenowa jest ciut inna.

Jakie masz MMI ?

2g high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie mniej wiecej orientuje to tylko jeden TUNER bedzie hulał w A4 4G0919129C cyfrowy

Do tego okablowanie i zmiana wzmacniaczy antenowych

w 2 tys. powinnismy sie zmiescic.

Tuner 4G0919129 występuje w wersjach z indeksem A,B oraz C. Jakie są różnice pomiędzy nimi? Wszystkie wersje można kupić właściwie w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie mniej wiecej orientuje to tylko jeden TUNER bedzie hulał w A4 4G0919129C cyfrowy

Do tego okablowanie i zmiana wzmacniaczy antenowych

w 2 tys. powinnismy sie zmiescic.

Tuner 4G0919129 występuje w wersjach z indeksem A,B oraz C. Jakie są różnice pomiędzy nimi? Wszystkie wersje można kupić właściwie w tej samej cenie.

Szukaj tylko i wylacznie z koncowka "C".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie mniej wiecej orientuje to tylko jeden TUNER bedzie hulał w A4 4G0919129C cyfrowy

Do tego okablowanie i zmiana wzmacniaczy antenowych

w 2 tys. powinnismy sie zmiescic.

Tuner 4G0919129 występuje w wersjach z indeksem A,B oraz C. Jakie są różnice pomiędzy nimi? Wszystkie wersje można kupić właściwie w tej samej cenie.

Szukaj tylko i wylacznie z koncowka "C".

Dzięki właśnie się rozglądam. A czy po wakacjach są już jakieś doświadczenia z pracy tego tunera w kraju nad Wisłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc mocny sygnal.

Wtedy nawet przy 160km/h na autostradzie dziala bez problemu ,a jak nie ma sygnaly to kicha.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huston we've got a problem!

...ale do początku.
Zakupione wzmaczniacze:
8K9035225G (prawy)
2016-09-11 21.40.32.jpg
8K9035225E (lewy?)(nie zrobiłem mu zdjęcia ale wygląda tak jak na tej photoshopce)
2016-09-11 21.40.jpg

Tuner(Jedyny słuszny polecany na forum który obsługuje MPEG4:

2016-09-11 21.39.32.jpg

TUNER od A4 (oryginalny) bez MPEG4
2016-09-11 14.02.52-1.jpg

Pierwszy problem to to, że polecany tuner cyfrowy (z końcówką C) jest inny niż ten montowany w seryjnie w A4 i wiązka którą zakupiłem w KUFATEC jest pod kostkę 20 pinową, a nie 12 jak w tym wzmacniaczu. Druga sprawa to to, że tuner polecany ma jeden podwójny wtyk antenowy (zielony) i dwa pojedyncze (zielony i brązowy),
a oryginalny od A4 ma 2 podwójne wtyki antenowe (zielony i brązowy) oraz jeden pojedynczy (zielony).

O ile schematy mnie nie mylą to z podłączeniem się do kostki (12pin) problemów nie ma, bo 3 kable, które muszę podpiąć to: Zasilanie, masa i sygnał i zajmują one pierwsze 3 piny (I to chyba nawet w tej kolejności)
Światłowody podpinam tak: MMI(out) ->(in)TUNER_TV(out) -> (in)TUNER_Radiowy(out)->(in)MMI

I tu zaczynają się problemy.
8K9035225E (lewy?) tak na prawdę mieści się w klapie i ma oznaczenie R24. i to właśnie tego podmieniłem (dotychczas miałem 8K9035225A z jednopinową wtyczką antenową)
2016-09-11 16.50.51.jpg
Lewy (R112) wygląda zupełnie inaczej i z tego co widzę nie ma w ogóle wyprowadzenia TV.
2016-09-11 16.51.14.jpg

Prawy natomiast wygląda tak: i ma oznaczenie R113
2016-09-11 21.40.32.jpg

1. PYTANIE. Czy mam wszystkie tunery dobre? Czy lewy także muszę wymienić (i na jaki).
2. PYTANIE. Jak przylutować kabelki z R113 do tylnej szyby, bo mi się to nie udawało (cyna nie łapie)
3. PYTANIE. Do którego obwodu wlutować R113. tego, który jest przy słupku C czy D

2016-09-11 16.50.57.jpg2016-09-11 16.51.02.jpg
4. PYTANIE. Jak podłączyć wzmacniacze do tunera skoro mamy różne kostki antenowe?
(Podpowiedź) Z tego co wiem ze schematów z A6 4G i A4 B8 wynika:
Pojedyncza zielona wtyczka zawsze w obu tunerach do MMI


Przy podpięciu MMI nawet nie wstaje. A jak wstaje to się wyłącza po 2 sek. Jakieś sugestie?

Edytowane przez matriw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zacząc ....ale na pewno złe wzmaki kupiłes :wink: zmieniasz je tylko w słupkach C

Po prawej stronie czeka cie lutowanie

kodowanie w 19 gateway zrobiłes ? jakis scan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe?

W takim razie z lewej musi to być coś takiego:

$_57 (1).jpg$_57.JPG

Grzegorz orientujesz się jaki dokładnie powinien być z lewej?
Prawy co kupiłem jest ok?

Kodowanie w Gateway to tylko zaznaczyłem 57 TV Tuner....zero reakcji.

Edytowane przez matriw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:
Wszystko działa...pin we wtyczce nie stykał :facepalm:

Dla potomnych (których czeka lutowanie):
Przewody na szybie od góry to: Czarny, żółty, czerwony i taka sama kolejność licząc od wypustki na wtyczce. (W razie czegoś mam namiar na gościa w Warszawie, który robi to bez wyjmowania szyby).
Przewody we wtyczce 12PIN: 1. Zasilanie / 2. Masa / 3. Sygnał

Odpowiem też na swoje pytania:
3. PYTANIE. Do którego obwodu wlutować R113. tego, który jest przy słupku C czy D
Tego przy słupku C, bo i wzmacniacz ma tam być
4. PYTANIE. Jak podłączyć wzmacniacze do tunera skoro mamy różne kostki antenowe?

W zielonej kostce podwójnej: Lewy wzmacniacz R113 - pin 1, Prawy wzmacniacz R112 - pin 2. Pojedyncza zielona idzie do MMI. Brązową olewamy. [Edited: Jednak nie olewamy ;)]

Na samym wzmacniaczu J, TV prawie nie odbiera. Zobaczymy jak bezie jak przyjdzie też C.

Edytowane przez matriw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brązowego złącza w tunerze to nie należy go olewać, a wręcz przeciwnie trzeba go podłączyć do wzmacniacza z końcówką E czyli R24 w klapie. Wzmacniacz ma podwójną wtyczkę. Jeden kabel idzie do tunera radiowego, a drugi do tunera TV. Jak dołożysz jeszcze wzm. C to będzie hulać, co trzy wzmacniacze to nie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to może potwierdzić? Bo wg mnie to R24 (choć wcześniej pisałem inaczej) jest chyba trochę inny - wiekszy i ma więcej wtyczek

___________________________________________________________________
Sam sobie potwierdzę :)
Faktycznie, możesz mieć rację. Dla wyposażenia PR-QU1, PR-QV1/5/7/9 (czyli czegokolwiek co ma coś wspólnego z TV) po 2009 roku występują 3 tunery związane z TV (C, J i E)

Schemat podłączenia wtyczki do *E to: 1 pin do Radia, 2 pin do TV

Edytowane przez matriw
Doświadczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie numery katalogowe wzmacniaczy antenowych do sedana na lewą i prawą stronę pod tuner TV 4G0919129C.

Czy ktoś wie, bo ja nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie numery katalogowe wzmacniaczy antenowych do sedana na lewą i prawą stronę pod tuner TV 4G0919129C.

Czy ktoś wie, bo ja nie ?

2010 rok to 8K5 035 223 B lub L lewa strona 8K5 035 223 H prawa strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem na lewej 8T0035225A a na prawej 8k5035225P.

Edytowane przez alan1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...