Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuner TV w MMI 3G


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę tu napisać kto co zrobił w tym temacie u siebie w aucie.

Ja nie mam TV i nic o tym nie wiem ... ha :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasięg ? Jak odbiór ? Cyfrowy ?

Podaj listę części potrzebnych do montażu b8 i lift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie mniej wiecej orientuje to tylko jeden TUNER bedzie hulał w A4 4G0919129C cyfrowy

Do tego okablowanie i zmiana wzmacniaczy antenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wrclaguna napisal ,tylko tuner 4G0919129C obsluguje kodowanie MPEG-4 ,a takie jest obecnie uzywane w wiekszosci krajow europejskich.Jest to tuner cyfrowy oczywiscie.

Do tego wymiana wzmacniaczy antenowych ,okablowanie od wzmacniaczy do tunera TV ,w sumie 3 kable + kabel od tunera TV do jednostki MMI.

Oczywiscie wtyczka w ktorej jest zasilanie ,oraz przejsciowka do wpiecia sie w swiatlowody.

Plus jest taki ze Tuner TV nie ma CP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie mniej wiecej orientuje to tylko jeden TUNER bedzie hulał w A4 4G0919129C cyfrowy

Do tego okablowanie i zmiana wzmacniaczy antenowych

w 2 tys. powinnismy sie zmiescic.

Jakie wzmacniacze powinny być do tego tunera i czy anteny są już w zamontowane w szybach? (avant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze ida rózne w zaleznosci czy mamy sedana czy avanta

ogólnie sa ze zielona wtyką

na szybie mamy juz anteny .

xDSC_0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze ida rózne w zaleznosci czy mamy sedana czy avanta

ogólnie sa ze zielona wtyką

na szybie mamy juz anteny .

xDSC_0003.jpg

Czy ten typ pasuje właśnie do avanta ? Czy jest różnica w tych wzmacniaczach w przedlifcie i polifcie? Mnie osobiście interesuje przedlift ale niektórzy będą pewnie zainteresowani tą drugą wersją. I jeszcze jedno czy lewy i prawy wzmacniacz mają to samo oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fotka poglądowa :wink: wszystko zalezy jakie mamy MMI

do avanta numer to : 8K9035225 G prawy 8K9035225 E lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fotka poglądowa :) wszystk ozalezy jakie mamy MMI

do avanta numer to : 8K9035225 G prawy 8K9035225 E lewy

Dzięki za konkretne info, a jeśli jesteśmy przy tym temacie to czy nie ma problemów z kodowaniem tego tunera w przed lifcie, dokładnie chodzi o współpracę z jednostką MMI 3G 8T1 035 670 E z roku 2010. Cyfrowy tuner był montowany fabrycznie chyba od roku 2013. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakladalem B)

Mam MMI 3G High z 2009r ,tuner ktory zalozylem jest z pazdziernika badz listopada 2014 i dziala bez problemu.

Tak naprawde to jest to jeden z najlatwiejszych modow ,na liscie modulow w 19 Gateway trzeba zaznaczyc 57 - Tuner TV i to wszystko.

W MMI w zakladce MEDIA tuner TV pojawil sie na liscie automatycznie po podlaczeniu go do instalacji w aucie.

Ponizej filmik z mojego auta ,nie wiem dlaczego po wrzuceniu YT zepsul sie dzwiek ..

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakladalem B)

Mam MMI 3G High z 2009r ,tuner ktory zalozylem jest z pazdziernika badz listopada 2014 i dziala bez problemu.

Tak naprawde to jest to jeden z najlatwiejszych modow ,na liscie modulow w 19 Gateway trzeba zaznaczyc 57 - Tuner TV i to wszystko.

W MMI w zakladce MEDIA tuner TV pojawil sie na liscie automatycznie po podlaczeniu go do instalacji w aucie.

Ponizej filmik z mojego auta ,nie wiem dlaczego po wrzuceniu YT zepsul sie dzwiek ..

Czy w Polsce też tak dobrze działa i również podczas jazdy też? A dźwięk jest

Ja zakladalem B)

Mam MMI 3G High z 2009r ,tuner ktory zalozylem jest z pazdziernika badz listopada 2014 i dziala bez problemu.

Tak naprawde to jest to jeden z najlatwiejszych modow ,na liscie modulow w 19 Gateway trzeba zaznaczyc 57 - Tuner TV i to wszystko.

W MMI w zakladce MEDIA tuner TV pojawil sie na liscie automatycznie po podlaczeniu go do instalacji w aucie.

Ponizej filmik z mojego auta ,nie wiem dlaczego po wrzuceniu YT zepsul sie dzwiek ..

Czy w Polsce też tak dobrze działa i również podczas jazdy też? A dźwięk jest

Czy w Polsce działa równie dobrze? A jak podczas jazdy? I jeszcze jedno do czego jest podłączony pin 3 złącza blokowego tunera - Open circuit diagnostic lead i gdzie fabrycznie są umieszczone gniazda typu chinch AV input? Pozdrawiam kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner niedawno zalozylem i jeszcze nie bylem w Polsce ,w lipcu przetestuje

W miescie dziala dobrze ,poza juz niekoniecznie ,zalezy gdzie.

Pin 3 z wtyczki tunera TV zmostkowalem we wiazce radia

Gniazd chinch na tunerze TV nie ma ,sygnaly te sa w tej samej wtyczce co zasilanie ,trzeba je wyprowadzic taka przejsciowka

http://allegro.pl/zlacze-aux-in-video-audio-do-tuner-tv-w-audi-q5-q7-i5338851208.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner niedawno zalozylem i jeszcze nie bylem w Polsce ,w lipcu przetestuje

W miescie dziala dobrze ,poza juz niekoniecznie ,zalezy gdzie.

Pin 3 z wtyczki tunera TV zmostkowalem we wiazce radia

Gniazd chinch na tunerze TV nie ma ,sygnaly te sa w tej samej wtyczce co zasilanie ,trzeba je wyprowadzic taka przejsciowka

http://allegro.pl/zlacze-aux-in-video-audio-do-tuner-tv-w-audi-q5-q7-i5338851208.html

Jasne, a dużo kłopotu jest z montażem wzmacniaczy antenowych. Trzeba dołożyć nowe czy wymienić istniejące? Z szyby są wyprowadzone przewody z wtyczką czy trzeba tam coś kleić czy też lutować? Łatwo jest rozebrać tapicerkę żeby się tam dostać? Nigdy jeszcze nie zaglądałem w te okolice.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy do wymiany ,prawego wogole nie mialem (prawy jest tylko od TV i DAB) ,ale wtyczka z szyby byla gotowa.

Co do montazu i tapicerek ,ja to montowalem w A5 Coupe ,wiec u Ciebie bedzie zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy do wymiany ,prawego wogole nie mialem (prawy jest tylko od TV i DAB) ,ale wtyczka z szyby byla gotowa.

Co do montazu i tapicerek ,ja to montowalem w A5 Coupe ,wiec u Ciebie bedzie zupelnie inaczej.

Dokładnie tak, a powiedź jeszcze czy wzmacniacze są zasilane przez przewód koncentryczny z tunera czy są na nich osobne złącza do zasilania? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych osobnych złącz zasilających.

Czyli mają zasilanie typu phantom przez kabel sygnałowy. Kable do anten robiłeś (kabel+wtyczki+montaż) czy kupowałeś gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...