Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż ISOFIX w tylnej kanapie Audi A4 B8


LoboV

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, wycięcia wiele z bezpieczeństwem wspólnego nie mają, a uchwyty są fabryczne, więc zawsze w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymacaj środek zaczepu pod tapicerką i tak rób pierwsze nacięcie. Potem po połowie szerokości zaślepki na boki i wychodzi ok. Też mam sztywny zaczep i jest idealnie. Bezpieczeństwo jest zachowane bo przecież zaczepy są na sztywno do podwozia przyspawane i tego nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny tutorial LoboV!

W weekend będę się z tym bawił.
Mam kilka pytań:
- jak zachowuje Wam się materiał? Nic się nie dzieje? Podklejaliście go?
- robił to ktoś na fotelu - skóra + materiał ? mam wrażenie jakby zaczep był mocno przy szwie materiał/skóra.
- rozumiem, że technicznie nie da się spieprzyć założenia tego, tak żeby nie pasowało do bazy fotelika ? (odstęp / coś) ?

Jakby ktoś miał jakieś rady to chętnie poczytam ;)

 

btw. ten element wkładany do środka - 4,50 PLN / sztukę w ASO ;) zaślepka 15 PLN / szt.

 

Edytowane przez bocian-seo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny tutorial LoboV!
W weekend będę się z tym bawił.
Mam kilka pytań:
- jak zachowuje Wam się materiał? Nic się nie dzieje? Podklejaliście go?
- robił to ktoś na fotelu - skóra + materiał ? mam wrażenie jakby zaczep był mocno przy szwie materiał/skóra.
- rozumiem, że technicznie nie da się spieprzyć założenia tego(..)


Ze skórą nic się nie dzieje, nie trzeba podklejać. Trzeba tylko uważać, żeby nie naruszyć nitki na szwie.
A spieprzyć to się wszystko da, trochę już w życiu widziałem ;)


Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest to druciarstwo jakich mało. Wystarczy poszukać w necie a można dostać niemal każdy rodzaj siedziska do b8 pod isofix i to za dobre pieniądze.
Sam ostatnio kupiłem do siebie.


No widzisz, a 2,5 roku temu do mojej nie było. Jak to się ten świat zmienia.
Poza tym nie mógłbym jeździć ze świadomością, że mam kanapę z jakiegoś wraku w ktorym być może ktoś zginął..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/24/2017 o 21:53, rafalpe napisał:

A dla mnie jest to druciarstwo jakich mało. Wystarczy poszukać w necie a można dostać niemal każdy rodzaj siedziska do b8 pod isofix i to za dobre pieniądze.
Sam ostatnio kupiłem do siebie. Nie wyobrażam sobie ciąć tapicerki nożem, podklejać brzegi żeby się nie strzępiło i inne herezje.
Poza tym sama świadomość, że jeżdżę z pociętą nożem tapicerką by mnie zabiła, za bardzo lubię i szanuję swój samochód :D
 

1f10d4a046fc8fbe7bf169ff4912.thumb.jpg.df2bca3c02b88c492a02ae4ce54c4682.jpg

 

To masz farta albo popularny kolor tapicerki, ja szukam wersji w kratce siedziska i trafić na samo siedzisko jest ciężko... a za komplet foteli uzywanych 1400zł mi się nie uśmiecha dawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 21:53, rafalpe napisał:

A dla mnie jest to druciarstwo jakich mało. Wystarczy poszukać w necie a można dostać niemal każdy rodzaj siedziska do b8 pod isofix i to za dobre pieniądze.
Sam ostatnio kupiłem do siebie. Nie wyobrażam sobie ciąć tapicerki nożem, podklejać brzegi żeby się nie strzępiło i inne herezje.
Poza tym sama świadomość, że jeżdżę z pociętą nożem tapicerką by mnie zabiła, za bardzo lubię i szanuję swój samochód :D
 

1f10d4a046fc8fbe7bf169ff4912.thumb.jpg.df2bca3c02b88c492a02ae4ce54c4682.jpg

 

Może i tak.

U mnie zabieg trwał faktycznie 5 minut i w sumie trochę czasu minęło, kilka osób jechało na tym siedzisku przez pół  kraju i nikt nie narzekał że coś go uwiera czy coś więc założone dobrze.
Co do materiały - nic się nie pruje i wszystko jest ok ;)

Z ciekawości ...

1. ile dałeś za kanapę ?

2. Montujesz fotelik na środku ?!
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te na środku to wycięcia na zapięcia pasów ;)

ja na olxie wyrwałem całą tylną kanapę (z dzielonym oparciem i mcdonaldsem) za 150 pln (w idealnym stanie), jest tego masa od ludzi po zmianie na skóry/półskóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dałem zarobić tapicerowi, wyciął, obszył jest jak w oryginalnym siedzisku:naughty:

Osobiście nie ryzykowałem własnoręcznego cięcia:wink:
Koszty nie są masakryczne (za 4 wycięcia obszycia ~150zł) więc sensownie wydane pięniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kilka pytań w temacie:

- czy wsuwki / osłonki dla A4 różnią się bardzo od tych do A6 wymiarami lub wyglądem? Nie mam szczęścia w poszukiwaniach tych pierwszych i coraz bardziej skłaniam się ku wykorzystaniu osłonek z A6

- czy w ASO można kupić w/w części? W Audi w Wolicy powiedzieli mi, że nie (ale kanapę chętnie sprzedadzą), nie sprawdzałem w innych ASO 

- czy są jakieś inne możliwości montażowe bazy pod fotelik do Isofixu, z pominięciem wycięć itd. ? 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Pzdr! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
czy może mi ktoś polecić jakiś serwis w warszawie lub okolicach, który wykonał by montaż tulei z zaślepką pod ISOFIX?
System jest fabrycznie przygotowany na tylnej kanapie tylko kwestia wycięcia i zamontowania tulei w tapicerce.
4 zestawy (tuleja + zaślepka) posiadam zakupione w ASO.
Nie chce tego sam robić...dlatego też szukam kto mógłby to wykonać za rozsądne pieniądze w Warszawie.
W ASO mi odmówili proponując całą kanapę :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelach s-line tez się da. Aczkolwiek zabierałem się do tego dość długo. Części kupione w aso za grosze wyszło całkiem całkiem a152c3c63d3070570ce380e9a521cde0.jpg39b0110d70987e3e27354b83a8e9ea32.jpg39b0110d70987e3e27354b83a8e9ea32.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z zaślepkami. Delikatnie odstają ale to wina nadmiaru pianki jaki zostawiłem specjalnie zobaczymy jak się będzie zachowywać wyciąć zawsze można dołożyć już niebardzo. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 19:07, Zales31 napisał:

Cześć,
czy może mi ktoś polecić jakiś serwis w warszawie lub okolicach, który wykonał by montaż tulei z zaślepką pod ISOFIX?
System jest fabrycznie przygotowany na tylnej kanapie tylko kwestia wycięcia i zamontowania tulei w tapicerce.
4 zestawy (tuleja + zaślepka) posiadam zakupione w ASO.
Nie chce tego sam robić...dlatego też szukam kto mógłby to wykonać za rozsądne pieniądze w Warszawie.
W ASO mi odmówili proponując całą kanapę :)

Cześć,

czy udało Ci się coś znaleźć w okolicach Warszawy? Dwa tygodnie temu kupiłem Audi A4, niestety z kanapą bez ISOFIXa i szukam właśnie tapicera w Warszawie.

będę wdzięczny za namiar :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. A jak sobie poradziliście z Toptether ? Ja znalazłem takie schematy i zdjęcia myślicie, że coś z tego może być ? Z góry dzięki. 

EFEE0486-289A-4B20-80C6-B6787C9602D0.jpeg

D41EF03C-C8B4-4943-A166-165D4AB02F4A.jpeg

6A352CE6-048C-4153-BA9A-8B41A249BE42.jpeg

53D7B37A-D68D-405E-87CD-ED71D2E84C42.jpeg

F87185C5-C222-467E-A8AC-0C29C0ABCE64.jpeg

63956056-64AE-4964-B889-049FF701A394.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

mam ten sam problem, brak Isofixa na tapicerowanej kanapie.

W przypadku fotelików 9-25 kg, jest spora różnica we funkcjonalności jakie są w wersji na Isofix, kontra wersje na pasy (z korzyścią dla wersji na Isofix - obracany fotelik 360 stopni, regulacja kąta nachylenia itp)

Zastanawiam się nad tą modyfikacją, ale mam wątpliwości czy:

1. Ten Isofix spełnia normy bezpieczeństwa? Nie bardzo wiem jak to potwierdzić. Ktoś wie gdzie uderzyć z takim zapytaniem, albo już coś się dowiadywał w tym zakresie.

2. Czy każdy fotelik będzie się dało zamontować na takim Isofixie? obawiam się, że jakiś rozstaw / odległości nie będą zgodne z wymiarami fotelików.

3. Kto na śląsku coś takiego może mi wykonać? ktoś może kogoś polecić?

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za montaż. Tapicerka welurowa więc po nacięciu potraktowałem wycięcia zapalniczką żeby się nic nie pruło. Ogólnie jest git najważniejsze żeby za pierwszym cięciem nie wyciąć za dużo gąbki. Ja tak zrobiłem i mam lekki dołek ale jest ok. Przy kolejnych wyciąłem i stopniowo sobie docinałem. Na zdjęciu widoczne pokrowce szyte na miarę więc nie widać siedziska ale wyszło elegancko. Części kupione w ASO 2 białe tulejki mocowane od przodu siedziska po 4 zł i isofix-y 4 za 27zł. Zaślepek nie mam bo nie było na stanie ale sprzedają je po 20 zł za sztukę. Ogólnie sprawa prosta nie ma się czego bać. Jednak ja kupiłem dodatkowe siedzisko w razie "W" :D kosztowało mnie 40 zł więc nie ma co żałować. Ogólnie nie musicie się asekurować zakupem tak jak ja. Do roboty :D:D Pozdro

 

11.jpg

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...