Montaż ISOFIX w tylnej kanapie
11 11

44 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, kilka pytań w temacie:

- czy wsuwki / osłonki dla A4 różnią się bardzo od tych do A6 wymiarami lub wyglądem? Nie mam szczęścia w poszukiwaniach tych pierwszych i coraz bardziej skłaniam się ku wykorzystaniu osłonek z A6

- czy w ASO można kupić w/w części? W Audi w Wolicy powiedzieli mi, że nie (ale kanapę chętnie sprzedadzą), nie sprawdzałem w innych ASO 

- czy są jakieś inne możliwości montażowe bazy pod fotelik do Isofixu, z pominięciem wycięć itd. ? 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) Pzdr! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,
    czy może mi ktoś polecić jakiś serwis w warszawie lub okolicach, który wykonał by montaż tulei z zaślepką pod ISOFIX?
    System jest fabrycznie przygotowany na tylnej kanapie tylko kwestia wycięcia i zamontowania tulei w tapicerce.
    4 zestawy (tuleja + zaślepka) posiadam zakupione w ASO.
    Nie chce tego sam robić...dlatego też szukam kto mógłby to wykonać za rozsądne pieniądze w Warszawie.
    W ASO mi odmówili proponując całą kanapę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W fotelach s-line tez się da. Aczkolwiek zabierałem się do tego dość długo. Części kupione w aso za grosze wyszło całkiem całkiem a152c3c63d3070570ce380e9a521cde0.jpg39b0110d70987e3e27354b83a8e9ea32.jpg39b0110d70987e3e27354b83a8e9ea32.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie z zaślepkami. Delikatnie odstają ale to wina nadmiaru pianki jaki zostawiłem specjalnie zobaczymy jak się będzie zachowywać wyciąć zawsze można dołożyć już niebardzo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e9837022be10118d93f84dfd0a770b23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.11.2017 o 19:07, Zales31 napisał:

Cześć,
    czy może mi ktoś polecić jakiś serwis w warszawie lub okolicach, który wykonał by montaż tulei z zaślepką pod ISOFIX?
    System jest fabrycznie przygotowany na tylnej kanapie tylko kwestia wycięcia i zamontowania tulei w tapicerce.
    4 zestawy (tuleja + zaślepka) posiadam zakupione w ASO.
    Nie chce tego sam robić...dlatego też szukam kto mógłby to wykonać za rozsądne pieniądze w Warszawie.
    W ASO mi odmówili proponując całą kanapę :)

Cześć,

czy udało Ci się coś znaleźć w okolicach Warszawy? Dwa tygodnie temu kupiłem Audi A4, niestety z kanapą bez ISOFIXa i szukam właśnie tapicera w Warszawie.

będę wdzięczny za namiar :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarza Wam się, że obudowy wypadają? U mnie niestety ten problem występuje. Sądzę, że wycięcie większej ilości pianki pomoże ale boje się aby nie wyciąć za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka. A jak sobie poradziliście z Toptether ? Ja znalazłem takie schematy i zdjęcia myślicie, że coś z tego może być ? Z góry dzięki. 

EFEE0486-289A-4B20-80C6-B6787C9602D0.jpeg

D41EF03C-C8B4-4943-A166-165D4AB02F4A.jpeg

6A352CE6-048C-4153-BA9A-8B41A249BE42.jpeg

53D7B37A-D68D-405E-87CD-ED71D2E84C42.jpeg

F87185C5-C222-467E-A8AC-0C29C0ABCE64.jpeg

63956056-64AE-4964-B889-049FF701A394.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemano,

mam ten sam problem, brak Isofixa na tapicerowanej kanapie.

W przypadku fotelików 9-25 kg, jest spora różnica we funkcjonalności jakie są w wersji na Isofix, kontra wersje na pasy (z korzyścią dla wersji na Isofix - obracany fotelik 360 stopni, regulacja kąta nachylenia itp)

Zastanawiam się nad tą modyfikacją, ale mam wątpliwości czy:

1. Ten Isofix spełnia normy bezpieczeństwa? Nie bardzo wiem jak to potwierdzić. Ktoś wie gdzie uderzyć z takim zapytaniem, albo już coś się dowiadywał w tym zakresie.

2. Czy każdy fotelik będzie się dało zamontować na takim Isofixie? obawiam się, że jakiś rozstaw / odległości nie będą zgodne z wymiarami fotelików.

3. Kto na śląsku coś takiego może mi wykonać? ktoś może kogoś polecić?

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zabrałem się za montaż. Tapicerka welurowa więc po nacięciu potraktowałem wycięcia zapalniczką żeby się nic nie pruło. Ogólnie jest git najważniejsze żeby za pierwszym cięciem nie wyciąć za dużo gąbki. Ja tak zrobiłem i mam lekki dołek ale jest ok. Przy kolejnych wyciąłem i stopniowo sobie docinałem. Na zdjęciu widoczne pokrowce szyte na miarę więc nie widać siedziska ale wyszło elegancko. Części kupione w ASO 2 białe tulejki mocowane od przodu siedziska po 4 zł i isofix-y 4 za 27zł. Zaślepek nie mam bo nie było na stanie ale sprzedają je po 20 zł za sztukę. Ogólnie sprawa prosta nie ma się czego bać. Jednak ja kupiłem dodatkowe siedzisko w razie "W" :D kosztowało mnie 40 zł więc nie ma co żałować. Ogólnie nie musicie się asekurować zakupem tak jak ja. Do roboty :D:D Pozdro

11.jpg

12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może ktoś podać nr tych zaślepek i plastików isofix ? Do ciemnej alkantary  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Poszukuję kogoś w łódzkim  co by wyciął w kanapie isofixa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam dasz radę,  ostry nóż i trochę odwagi i tyle . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tej odwagi brak. Boje się, że bedzię pruła sie kanapa 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi