Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt zmiany koloru podświetlenia zegarow z czerwonego na białe ala' polift


buuuury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym sie pochwalic efektem mojej dzisiejszej pracy czyli Zmiany koloru podswietlenia tarczek licznika w naszym B5 z czerwonym podswietleniem na białe poliftowe ;)

Potrzebne sa nam :
-LIcznik ( czerwony)
- zmywacz / drobny papier scierny

w skrocie:
Rozkrecamy licznik wyciagamy tarczki i działamy wedle uznania temat bardzo prosty gdyz tarczki na odwrocie sa pomalowane czerwona farba i gdy ja w danym mijescu zedrzemy / zmyjemy pod czerwonym wychodzi biay kolor i to wszystko ;) ja kierowałem sie poliftowym licznikiem ale kazdy moze zrobic to tak jak chce oto efekty :

ilarrs.jpg
a4rcde.jpgi efekt po zamontowaniu licznika :
mhaig.jpgMoim zdaniem dobrze to wyglada lecz efekt by był jeszcze lepszy po wymianie zarowek na ledy
Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że tą farbę można tak łatwo zedrzeć. Wygląda całkiem całkiem tylko na foto wydaje się że żarówki są za mocne. Jak by nie było z czerwoną folią musiały świecić na tyle mocno żeby cokolwiek oświetlały. A na żywo jak to wygląda? Jak masz skręcony potencjometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjometr na max na zywo jest ok nie sa za mocne tak wyszlo zdjecie tylko ciezko sie przyzwyczaic na poczatku ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. całkiem pozytywny mod. Wrzucaj ledy ale nie soczewkowe bo będą świecić punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie się zastanawiałem jak to przerobić :P faktycznie wygląda to bardzo pozytywnie i myślę że w najbliższym czasie też zrobię coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie się zastanawiałem jak to przerobić :P faktycznie wygląda to bardzo pozytywnie i myślę że w najbliższym czasie też zrobię coś takiego

Niestety po 1lifcie już nie ma żarówek tylko są diody smd :( ale efekt może być też bdb :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było/będzie problemu z założeniem wskazówek? :D

Ja tam problemu nie mialem :P myslalem ze będą cuda ze wskazówkami od zegarka ale nic podobnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie się zastanawiałem jak to przerobić :P faktycznie wygląda to bardzo pozytywnie i myślę że w najbliższym czasie też zrobię coś takiego

Niestety po 1lifcie już nie ma żarówek tylko są diody smd :( ale efekt może być też bdb :naughty:

jak się nie spróbuje to się nie zobaczy :naughty: jak widzę efekt to tylko czekam aż się troche cieplej zrobi i bedę działał w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było/będzie problemu z założeniem wskazówek? :D

Ja tam problemu nie mialem :P myslalem ze będą cuda ze wskazówkami od zegarka ale nic podobnego :P

Ściągałeś do góry, odkręcałeś w przeciwną stronę czy jeszcze coś innego ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było/będzie problemu z założeniem wskazówek? :D

Ja tam problemu nie mialem :P myslalem ze będą cuda ze wskazówkami od zegarka ale nic podobnego :P

Ściągałeś do góry, odkręcałeś w przeciwną stronę czy jeszcze coś innego ? :naughty:

odkrecałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 łyżeczki na przeciw siebie, podważasz i pięknie wyskakują wskazówki bez żadnych uszczerbków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy Twoje zegary to model Jaeger?

Jak poradziłeś sobie z wyciągnięciem patyków od regulacji zegarka i od kasowania licznika/inspekcji? Jeden z nich ma grzybek z tylu i zastanawiam się czy trzeba je rozlutowywać w jakiś sposób czy ta się je rozczłonkować bez uszkadzania?

Pjona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że tarcze wyciągasz z tyłu a te potencjometry zostają z przodu i ich w ogóle nie ruszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zegary VDO z potencjometrami nic nie robimy wyciagamy środek zegarów z obudowy razem z pokretłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie dało rady ,,, rozkręciłem zegary i okazało siię że u mnie nie ma wcale żadnej czerwonej farby tylko normalne tarcze i chyba trzeba by przelutować diody żeby jakiś efekt był ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie dało rady ,,, rozkręciłem zegary i okazało siię że u mnie nie ma wcale żadnej czerwonej farby tylko normalne tarcze i chyba trzeba by przelutować diody żeby jakiś efekt był ..

Czyli masz zegar na diodach tak? Jeśli tak to bidzio może Ci wlutować do niego białe diody.

Bo inaczej nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mówisz że efekt po wlutowaniu diod (pewnie SMD) był by mniej wiecej podobny do zegarów z polifta ? , wiesz może ile u niego kosztuje taka usługa \?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wlutowanie diod jest bardzo proste. Lutownica z grotem "ołówkowym", komplet diodek, seta w grzdyl jeśli łapy chodzą i do dzieła :P

Edytowane przez Haszus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...