Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt zmiany koloru podświetlenia zegarow z czerwonego na białe ala' polift


buuuury

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mam program Polski Vag 4.9 to nim tego nie zrobie ? musze miec jakis inny ?

g4ghecqd.jpg

Tak ten moj vag wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobisz, wchodzisz w licznik a połączeniu się z nim w test wyjść.

Wysłane z mojego GT-I9100

EDIT:

W przyszłym tygodniu zabieram sie za swój licznik, a dokładniej jego komplentną regenerację - gdy tylko pójdzie napięcie na licznik to drga wskazówka obrotomierza przez jakieś 4sek. oraz zegar temperatury płynu chłodzącego czasami oszukuje (czujnik wymieniony na ori) w obu przypadkach wymiana silniczków.

Kolejną rzeczą będzie naprawa wyświetlacza FIS, płytkę już mam tylko wystarczy wszystko polutować :)

No i na deser przerobienie tarcz jak to pokazał autor tego tematu.

Gdy zmyjemy/zedrzemy farbę i w liczniku będą siedziały zwykłe żarówki to efekt będzie wiadomo jaki - tarcze będą podświetlane na kremowo, dlatego postanowiłem poszukać żarówek led na alledrogo i znalazłem coś takiego: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/52/39/29/85/5239298504

Świecą tak: http://ntc-system.pl/allegro/b8.5-1led/images/6_big.jpg

Są jeszcze dostępne ledy z walcową główką: http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/37/44/04/4837440430

Oraz z wklęsłą główką która rozprasza światło - kąt świecenia tych żarówek to 140 stopni: http://ab-mar.pl/allegro/aa/58921_azbior.jpg

Jak widać te pierwsze świeca bardziej punktowo dlatego ja do swojego liczydła zamówię te trzecie czyli z walcową główką zakończoną wklęśnięciem.

O efektach pracy będę pisał na bieżąco o ile mój plan regeneracji licznika powiedzie się w zamierzanym terminie, czyli przyszłym tygodniu... wszystko zależy od ilości wolnego czasu :)

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak bym chcial tylko biale wskazówki zrobic?

To musisz szukać takich wskazówek lub licznik z eSy i przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Pacjent Audi a4 b5 1997 rok licznik ze zwykłym zegarkiem i fisem . Nie swieci mi częsc prędkościomierza oraz obrotomierza. Przymierzam się do wymiany żaróweczek. Moje pytanie czy takie żarówki będą dobre http://allegro.pl/zarowka-r5-t5-b8-4d-oprawa-zegar-12v-1-2w-audi-i5466640359.html Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa ale po tytule widzę że to te. Fabrycznie mają 1.2W więc będą ok, tylko kupuj białe, nie czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi link bangla.

Jeśli nikt wcześniej nie zmieniał żarówek to 1.2W

Czasami się zdarza że ktoś wsadził 1.1W i po dołożeniu 1.2W troche lipnie to wygląda, bo 1.2W gołym okiem widać że mocniej świecą.

Moje prace nad licznikiem są wstrzymane.

Na samym początku problem z żarówkami - chińskie ścierwa w rękach się rozlatują, nie pasują w gniazda i trzeba blaszki przycinać, doginać... szlag mnie trafiał.

W dodatku sprzedawca z allegro sprzedając mi żarówki pomieszał je, (nie wiem czy był i czy nadal jest tego świadomy) bo dostałem jedne bardzo fajnie świecące zimną bielą a drugie już z barwą nieco żółtawą.

Na pierwszy rzut oka nie do rozróżnienia a że jestem krótko pisząc - pedantem, nie podpasował mi taki układ.

Na wiosne może się za to wszystko wezme.

Jak nie zapomne gdy bede na PC to podeśle fotki jak to wygląda na etapie którym się zatrzymałem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak w końcu z tym licznikiem gdzie nie przeczytam piszą inaczej :P

w końcu sama zmiana koloru diody nic nie załatwi?

zdzieranie farby daje pożądany efekt? jakaś wizualizacja końcowego efektu?

i tak wgl to mam rocznik 95 a komp mam z pełnym fisem, trcoszke zastanawiające, jak sprawdzić czy licznik jest przedlift lub polift i tu może być kwestia tych koloru diód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary przedlift 95-96 będzie na zarowkach jeszcze nie na diodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana żarówek nic Ci nie pomoże bo na 100% są to żarówki, więc masz czerwoną folię pod tarczami dzięki której podświetlenie jest czerwone. Pozostaje Ci tylko drapanie, później możesz założyć ledowe białe żarówki, jak uda Ci się je ładnie dobrać to może efekt będzie jak z lifcie. Samo zdrapanie farby na zwykłych żarówkach sprawi że będziesz miał żółtawe podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś opanował temat diód?? bo u siebie zmieniłem żarówki na diody led do podświetlania licznika i swieca punktowo.jakie ledy zastosować żeby cała tarcza była równomiernie oświetlona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy poprzedni właściciel, mało myślący zamalował markerem kontrolkę od ABS.

Otóż uszkodzone są obydwa czujniki tylnich kół, nie myślący poprzedni właściciel zamalował markerem kontrolkę od ABS zamiast wyjąć żarówkę jeśli chciał to ukryć, na szczęście zauważyłem to gdyż byłem po auto w godzinach 16-18 i przed podpisaniem umowy zauważyłem prześwity na liczniku, oczywiście zszedł z ceny wtedy ;D.

Moje pytanie, czy jeśli zmaże ten marker perfumem, zmywaczem to zmaże się ten pomarańczowy kolor z kontrolki ABS czy zostanie?

Edytowane przez xxchadaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipnie to bedzie wyglądać.

Chyba że nie bedzie Ci przeszkadzać ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...