Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Firma NEXEN proszę o opinię


krzychusssek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że po prostu mamy zupełnie inne wymagania, chętnie zobaczę Twoje ostrzejsze hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja się wypowiem na temat Nexenow (Winguard Sport).Kupiłem w październiku i jezdzilem do kwietnia.Jazda po Krakowie i okolicach,czasem wypad w Bieszczady.Bieżnika przez 5tys zeszło naprawdę minimalnie.Na śniegu okej,na mokrym,suchym również.Ogólnie polecam bo dość dobry stosunek co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę że po prostu mamy zupełnie inne wymagania, chętnie zobaczę Twoje ostrzejsze hamowanie.

masz pecha i to dużego, bo ja na swojej wulkanizacji założyłem myślę setkę opon Nexen w bardzo różnych rozmiarach, od 15 do 20', letnie i zimowe do naprawdę za***istych aut jak lexus gs 2015r i jak ktoś mi tutaj pisze, że to budżetowa opona bo patrzy na etykiete i jest na niej C i C to ja od razu w śmiech, niestety, chcesz mieć dobrą oponę na zimę która hamuje i ma trakcję to będzie miała nawet E - E i 90db ale będzie szła w śniegu jak głupia, np Winguard Suv, z kolei chcesz zimówkę która dobrze klei ale już będzie cicha i nie będzie stawiać takich oporów, dłużej pojeździ to się bierze asymetryczny model, podobnie w letnich modelach, jest kilka do wyboru żeby dostosować opony jak najbardziej pod siebie, mieszkam w górach i tutaj zakłada się zupełnie inne opony niż na nizinach z racji tego, że na drodze często leży śnieg i bieżnik musi pracować a nie jak np Dunlop 3D który jest twardy jak ch... za przeproszeniem a w testach 10/10 bo dunlop kasiasty to i w testach wysoko. To jest Panowie temat rzeka, jeśli znajdziecie dobrego wulkanizatora któremu nie zależy na wciskaniu opon które mu zalegają z zeszłego roku a chce wam doradzić dobrą oponę z której będziecie zadowoleni to posłuchajcie go, to on się zna, Wy często czytacie testy w necie, opinie, skąd macie pewność że są wiarygodne i testy i opinie ?

co do etykiet, one weszły dopiero 2 lata temu, rok temu zostały poprawione na zasadzie - no te opony idą trochę lepiej to zmieniamy z C na B, te są cichsze niż te 85db to dajmy 80db i tak to wygląda... a potem klient czyta i wertuje kolejne strony na necie, oczopląsu dostaje od tych etykiet i z testu ADAC wybiera najwyższą na liście, na drodze się okazuje, że wcale taka dobra nie jest. Ile ludzi, tyle opinii, każdy ma inne wymagania od opon, jeśli ktoś jeździ jak wariat to oczekuje żeby mu opona trzymała a nie składała się jak bez powietrza inny zaś chce żeby mu nie poszła w 2 sezony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem.

Przy okazji zmiany felg z 17 (pozostały na zimę) na 19, po długich analizach oraz po namowach jednego kolegi z tego forum padło na Nexeny N8000 w rozmiarze 235/40 R 19 wzmacniane (ciśnienie przód 2,8/2,9, tył 2,6/3,2).

Poprzednio miałem Pirelli P7 Cinturato (225/50 R17 ciśnienie przód 2,2/2,3, tył 2,0/2,5) i do nich mogę porównać, choć porównanie te na pewno nie będzie idealne ze względu na różnicę 2 rozmiarów opon. Jeżdżę bardzo dużo- robię około 40-60 tys. rocznie- miasto, trasa, autostrady. Na tych Nexenach przejechałem od kwietnia do października b.r. ponad 23000 km, w tym wakacyjny wypad do Albanii 6500 km z 4 osobami, pełnym bagażnikiem i 75kg boxem na dachu(także drogi szutrowe z ostrymi kamieniami). Jeździłem i w 40 stopniowych upałach i w ulewnym deszczu. Nogę mam raczej ciężką i jeżdżę dość dynamicznie. Mieszkam 10km od miasta, ale jestem w nim praktycznie codziennie, więc sporo w cyklu mieszanym po olsztyńskich dziurach. Samochód A4 B8 avant ośka z 2 litrowym dieslem pod maską.

Tak jak pisałem wcześniej długo zastanawiałem się nad wyborem- rozważałem zakup używanych Continentali Sport Contact 3 po około 350zł za sztukę, bo nie chciałem wydawać 4k na opony (chwile wcześniej zakup felg za prawie 3k :decayed: za zgodą mojej drugiej połóweczki), w końcu padło na Nexeny, które kupiłem w promocji po 403 zł za sztukę z przesyłką.

A teraz do rzeczy i do tego co mogę napisać na podstawie własnych obserwacji:

1. Opony są nieco głośniejsze od Pirrelli- szum nie jest uciążliwy ale nie jest tak, że ich nie słychać- mi on osobiście nie przeszkadza, a przy normalnym słuchaniu muzyki znika zupełnie- jest porównywalny do jazdy na moich zimowych Nokianach WR D3 (225/50 R17).

2. Na suchym, także w bardzo wysokich temperaturach (36-40 stopni) opony trzymają bardzo dobrze- nie "pływają" przy szybkim łykaniu zakrętów.

3. Na mokrym wbrew moim obawom i ku mojej radości :banan: również trzymają rewelacyjnie w zakrętach i świetnie odprowadzają wodę.

4. Guma nie jest wcale taka super miękka jak tam ktoś powyżej pisał - ale opony parametry zachowują świetne tak jak pisałem w każdych warunkach, przy czym bardzo powoli się zużywają- po przejechaniu ponad 23000 km mają 8mm (nowe miały 9mm). Nie zauważam żadnych drastycznych różnic poza nieco większą emisją hałasu w porównaniu do P7 Cinturato, które bieżnik zostawiały na asfalcie w astronomicznym tempie i po dwóch sezonach się skończyły.

5. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości- choć zaobserwowałem ostatnio, ze ceny Nexenów idą dość szybko w górę.l/

6. Na końcu piszę o zużyciu paliwa- wyszło mi ok 0,7-0,8 l/100km więcej w porównaniu do zimówek (nokian WR D3 225/50 R17), choć wynika to raczej z rozmiaru opon chyba. Średnią z urlopu miałem z pełnym obciążeniem (autostrady 120-160km/h, Albania 80-120km/h) 7,2 l/100 km.

Ja osobiście z czystym sumieniem polecam i na pewno nowe letnie Nexeny będą lepsze od każdej używki premium. Jedynie co do zimówek Nexena to mam sceptyczne podejście- uważam po prostu, że zimówki lepiej zrobią ci, u których są prawdziwe zimy i dlatego kupiłem Nokiany (akurat fińskie a nie ruskie ale to znaczenia raczej nie ma), ale na Nexenach zimowych nie jeździłem, więc się nie wypowiadam.

Mam nadzieję, ze pomogłem.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winguard Sport 5 sztuk 18'' oddam... jeździć się na tym padle nie da, dwie opony od fabryki uszkodzone (nie przeszyły gwarancji), Bzdurne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra jeździła na Nexenach, nie polecam. Szybko się starły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny mam na zimę i na lato 18' wczesniej 17' ,jak dla mnie wystarczajaca guma [emoji6]
Potwierdzam ze szybko się ścierają, letnie po dwóch sezonach maja z mm do ogranicznika ale ja tez zap....m[emoji6]
9b46b58e21307ead9605053f2a1db6cf.jpg
9da110034dd69fea145316e560ec4c26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam na lato Nexeny Nfera SU4 i jak za te pieniądze to nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w poprzednim aucie maiłem Nexeny na lato i 5 lat przejeździły bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w maju 2016r Nexeny N'fera SU1 i ogólnie jestem zadowolony. Rozmiar 225/40/18, założone na oryginalne Ronale Audi. Pierwsza bardzo miła niespodzianka to wyważenie - od 15g (!) do 45g na felgę. Trakcja na suchym super, na mokrym jest dobrze. Opony niby mają 69dB, ale przy prędkościach powyżej 140km/h robią się głośne. Po sezonie muszę stwierdzić, że na osi napędowej trochę bieżnika ubyło.

Za komplet zapłaciłem 1049zł, więc biorąc pod uwagę cenę są dla mnie bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co będzie lepszym wyborem Nexen N8000 czy Kormoran Gamma B2  ?  Rozmiar 225/40/18 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moglby ktos sie wypowiedziec na temat tych opon?

Ktos kto mial z nimi stycznosc oczywiscie :)

NexenN'Fera SU1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak się Wam sprawują te opony  Nexen N'Fera SU1 po dłuższym użytkowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś do  BMW e46 nowe nexeny cp641 jak dobrze pamiętam, 205 50 r 17

Porażka. na suchym bardzo średnio a na mokrym często trakcja mrygała na 3 biegu!!

A miałem tylko 320d 150 koni

Sprzedałem je, kupiłem używane continentale sport contact 3 i różnica bardzo duża na plus.

Teraz w audi mam tez contipremium contact 5 205 55 r16 i są naprawde ok. Bardzo dobrze hamują przedewszystkim

 

Miałem już do czynienia z różnymi oponami i wole dopłacić za opone klasy premium niż na średniawkowych jeździć. Lepiej kleją i są bardziej przewidywalne i mniej frustrujące niż opony typu Nexen. Ale to tylko moje zdanie. Niech każdy robi jak uważa.

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen Winguard Sport (zimowe) generalnie na śniegu spisują się ok przy rozmiarze 17" 205/50 lecz są mega głośne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2017 o 20:08, chudy92 napisał:

Nexen Winguard Sport (zimowe) generalnie na śniegu spisują się ok przy rozmiarze 17" 205/50 lecz są mega głośne...

 

Potwierdzam miałem taka oponke w tamtym roku na śniegu miód super sie spisuje ale jest zaaje**scie głosna to jest jej jedyna wada.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z Nexian Sport 245/40/18 ?

Jak komfort jazdy i z hałasem?

Na różnych stronach są różne parametry E/A/71 gdzie indziej C/A/69.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...