Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naprawa wyswietlacza fis


osa_84

Rekomendowane odpowiedzi

Osa i co z tą płytką (rasterem)... znalazłeś go?

Ps. nazwanie tych cen obrzydliwymi to za mało.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raster 0,8mm jest podany w opisie naprawy. Sorry ale ostatnio nie mam nawet kiedy na forum wejść dlatego nie odpisuje.

Wysyłane z mojego D5503 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów dla Autora tematu. Mam taki sam licznik, takie same problemy, nawet po rzekomo profesjonalnym klejeniu taśmy, itd. Nie mam dwóch lewych rączek, lutować umiem, więc podziałam jak Autor :).

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tematów dot. wyświetlacza jest na forum sporo, ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego.

Pewnego dnia wsiadam do auta, a tam na wyświetlaczu pojawiła się plama. Z dnia na dzień powoli rośnie.

Może ktoś wie co jest przyczyną i jak to naprawić?

Plama zmienia kolor razem z wyświetlaczem (pomarańczowy/czerwony).

EO9jgqG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby wylany, ale osobiście nie wiem czy da się to wyratować. Ostrzejsze zdjęcie makro byłoby fajniejsze do ocen.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis do wymiany - wylane piksele a w dolnym lewym rogu gubi kontrast.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie się wymienia te nowe wyświetlacze? Trzeba je przylutować do tych ścieżek gdzie są te pojedyncze przewody przylutowane? Czy jest na to jakiś inny patent? Sam to ogarnę?

6018031100_1422187087.jpg

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie mam taką przypadlosc ze odkleila sie calkowicie tasma od plytki czym to przykleic zeby sciezki przewodzily prad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie mam taką przypadlosc ze odkleila sie calkowicie tasma od plytki czym to przykleic zeby sciezki przewodzily prad ?

Jeśli chcesz przykleić to można próbować taką taśmą z klejem anizotropowym, chyba produkcji 3M, model 9703. Ale powiem tak, próbowałem się bawić taką taśma z klejem z marnym rezultatem. Potem licznik poszedł do firmy Ace... po czym wysyłałem go do poprawy chyba 3 razy z marnym skutkiem... .

Teraz zrobiłem tak, jak autor posta, z tą różnicą ze zamiast dorabiania plytki drukowanej z rastrem i lutowania drutów została mi nowa taśma FPC przylutowana do płytki licznika we wspomnianej firmie i pozostał mi tylko do wykonania styk do LCD na gumce, jak autor uczynił. Teraz Fis świeci lepiej niż w fabryce.

A tak na marginesie mam tą taśmę anizotropową, jeśli potrzeba mogę przekazać za dziękuję.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hydzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum elektrody wielu już próbowało ratować połączenie tą taśmą, z marnym skutkiem.

Ja już zleciłem wykonanie płytki pcb, na początku przyszłego tyg. będę reanimował fisa jak tylko płytka do mnie przyjdzie.

Zamówiona płytka będzie na tyle duża że wyjdzie z niej kilka mniejszych nadających się do naprawy kilku liczników.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, można i tak. Ja probowalem robic domowym sposobem, wytrawiając (zanim wpadłem na to ze mogę wykorzystać zamontowana juz taśmę Fpc), ale lepiej zdecydowanie wyjdzie profesjonalnie zrobiona. Jeszcze tylko gumki dorwać i ok. Btw ja gumkę wziąłem z innego licznika z fisem.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hydzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już dawałeś licznik do naprawy i wystarczyło wrzucić gumkę przewodzącą jak sam pisałeś.

Moja taśma całkiem się odkleiła, do naprawy nie wyślę żeby potem nie być rozczarowany jej jakością dlatego u mnie naprawa będzie wyglądać jak u autora tematu.

Ważne żeby działał jak najtańszym kosztem i nie było z tym późniejszych problemów :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną tego że w słońcu fis jest ledwo co widoczny nie ma żadnych wypalonych lini wszystko działa ok w nocy i w pochmurny dzień a w słoneczny ledwo co mogę coś dostrzec na fisie

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną tego że w słońcu fis jest ledwo co widoczny nie ma żadnych wypalonych lini wszystko działa ok w nocy i w pochmurny dzień a w słoneczny ledwo co mogę coś dostrzec na fisie

By HTC Desire 820

ja mam podobnie, ale obstawiam chyba wiek, styki, itp. U mnie np diody górnej części wyświetlacza są sporo mocniejsze, wiec może to celowe. A co inni myślą?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej taśmy juz puszcza ze starości i jak jest wysoka temperatura zmniejsza się przewodność elektryczna przez co czytelność fisa spada.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej taśmy juz puszcza ze starości i jak jest wysoka temperatura zmniejsza się przewodność elektryczna przez co czytelność fisa spada.

Wysłane z mojego GT-I9100

Czyli zanikanie/blakniecie to nie jest degradacja pixeli i przez odnowienie polaczenia można przywrócić wyswietlaczowi poprawne działanie? U mnie jak jest ciepło to na fisie wszystko zanika, jak jest zimno to wyraźnie widac, ale pixele sa jakby pokodowane i te linie poziomo sie pierniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42aaade6e43aae30c97ac5cbc62bffc5.jpg

b4fe2bdfd59a8daf7ce18ec0db5cc1cb.jpg

Normalnie w cieply dzień po czasie nie widać zupełnie nic, dzisiaj było chłodno, ale różnica i tak zauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki stan rzeczy na pewno odpowiada taśma która już za dobrze nie łączy.

Druga rzeczą jest to że poziomy pasek powinien być zawsze wyświetlany nawet jak fis nie ma połączenia z taśmą linii pionowych a u Ciebie na pierwszej focie ten pasek jest a na drugim go nie ma.

Podłącz vaga zrób test fisa w chłodny dzień jak i w ciepły.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...