Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szyberdach


tomeczek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam dziwny przypadek w swoim samochodzie.Dzisiaj rano chcąc z korzystać z auta zuważyłem uchylony szyber(orginalny sterowany elektrycznie z modułu wewnetrznego oświetlenia)i jakiekolwiek próby jego zamknięcia kończyły sie fiaskiem tj.ustawienie pokrętła na pozycję 0 skutkowało jego pracą w tył i przód(jakby pozycja 1 i 0).Stanęło na domknięciu szyberdachu kluczykiem i wyjęciu odpowiedzialnego za to bezpiecznikiem.Podpięty vag nic nie stwierdził prócz braku zasilania które sam odłączyłem na krótką chwile.Szyber nie był używany w tym okresie i nie jest skoszony na prowadnicy.Czy to oznaka padniętego modułu komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprobujwymontowac lampke glowna i wykrecic pokretlo od szybra.

Musisz dobrac sie do potencjometru wewnatrz i wyczyscic styki.

Po tym zabiegu bedziesz mial spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć czy ci to pomogło ???

Mój szyber dach chodzi jak chce :/ sam się zamyka lub sam się odsuwa/zasuwa o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć czy ci to pomogło ???

Mój szyber dach chodzi jak chce :/ sam się zamyka lub sam się odsuwa/zasuwa o_O

To samo co kolega wyżej. Trzeba wyczyści styki w pokretle od zamykania i otwierani szyberdachu jak nie pomoże to wymienić pokrętło do strowania szyberdachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomógł sam sprej do czyszczenia styków.Wszystko działa jak należy od tamtej pory :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lampkę podsufitkę z ambient i z niej przełożyłem pokrętło.

Na chwilę obecną problem znikł i mam nadzieje, że tak zostanie.

Miałem obawy, że będę musiał moduł wymienić lub ... gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna naprawa a duża radość z posiadania sprawnego szybra latem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem z szyberdachem. jak wyciagnac pokretlo zeby nic nie popsuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacz małym płaskim śrubokrętem podwarzając zatrzaski klosza oświetlenia wewnętrznego od strony szybra,następnie śrubokręt krzyżakowy z namagnesowaną końcówką i wykręcasz dwa wkręty znajdujące się pod małymi żarówkami i wyjmujesz cały modół.Później to już tylko chyba jakiś mały troks, wypięcie wiązki i pokretło zostaje w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wam o czyszczenie tej płytki znajdujacej się w środku? Czy zdejmujemy płytkę(przeczyściłem), kawałek blaszki(podgięte) i rozczepiamy pokrętło? Bo szczerze to nie chciałem się do tego aż tak dobierać ponieważ bałem się, że coś pęknie. Czy wykonałem to prawidłowo czy znów rozkręcić i jazda z rozczepianiem pokrętła? :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on jest na wcisk czy jak? Pytam ponieważ nie chcę połamać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak ja. Bede musial i tak wyjac jeszcze raz. Nie dziala mi uchylanie... Albo zle cos zlozylem albo rozwalilem :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos posiada schemat elektryczny szyberdachu?? Przekladam anglika i wiazka z dawcy europejskiego byla bez szyberdachu. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam u siebie problem z szyberdachem podnosi sie jak jest zamkniety nastepnie zeby sie zamknol po podniesieniu idzie do pewnego momentu i sie zatrzymuje jak przekrece pokretlo w poz 1 to robi to samo w sumie

dzis w koncu otworzylem go calkiem mechanicznie i przesuwal sie z oporem do pelnego otwarcia przesmarowalem prowadnice wd 40 i wciaz nic jak mu cos odbije to wtedy porusza sie po prowadnicach jak przekrece wtedy na poz 0 to zamyka sie do pewnego momentu i staje 

Teraz pytania czy ten szyberdach sie jakos kalibruje? czy wystarczy wymienic pokretlo wlasnie idzie do mnie lampka z diodami ambient razem z pokretlem sterowania szyberdachem i na zdjeciu te pokretlo jest inne inna ma obudowe u mnie jest taka biala obudowa na zatrzaski a w tamtej jest na srobki ma ktos moze jakis pomysl? ew wie co dokladnie robic zeby go calkiem otworzyc zamknac podniesc i opuscic i jak te pokretlo ustawic do jakiej pozycji jak bedzie zamkniety na jakiej pozycji ma byc ustawione 

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi jest bardzo goraco a sprawny szyberdach by sie przydal:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...