Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne samoczynne skręcanie kierownicy w Prawo Lewo podczas jazdy


rudy51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum, witam wszytkich :)

Mam problem z moim Audi A4 B6 2002 1.9 TDI 130 KM a mianowicie: podczas jazdy z małą prędkościa ok. 50 -60 km/h na 3 lub 4 biegu zaczyna mi sama kierownica skrecać w prawo lewo, nie są to duże ruchy, nie portafię nawet jej utrzymać bo zaczyna coraz mocniej kręcić. Za pierwszym razem przyspieszylem i po chwili ustało, dzisiaj natomiast zatrzymałem się i gdy ruszyłem ponownie dalej to wróciło, zatrzymałem się jeszcze raz, wyszełem z auta, popatrzyłem gdy zaczołem jechać wszysto było ok, ostatni raz miałem taką sytuację jakiś miesiąc temu i znwou dzisiaj.

Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być :(

PS

jeżeli chodzi o kod silnika i napęd to nie wiem gdzie to sprawdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność, końcówki drążków kierowniczych do sprawdzenia. Powodem może być też uszkodzona opona/felga. Zamień je stronami i zobacz czy coś się zmieni.

W najgorszym razie auto powypadkowe i krzywa buda.

Wlepkę z wyposażeniem auta masz pod tylną kanapą, pod siedziskiem lub w kole zapasowym.

Edytowane przez cptolgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki problem w oplu. tylko ze tam bylo elektryczne wspomagania ,wystarczylo czujnik kata skretu przesunac i problem z glowy.u ciebie jest hydrauliczne wpomagania,czujnik tez masz w kolumnie kierowonicy.mozliwe ze to on swiruje.najlepiej podnies przod auta tak by kola sie oderwaly,kiere ustaw na wprost.odpal i zoabzc czy wtedy ci skreci sama kierownica.jesli tak to czujnik do regulacji lub wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma czujnik w kierownicy do wspomagania hydraulicznego które jest czysto mechaniczne, może być problem maglownicą skoro kierownica sama się skręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...