Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa i działanie silnika 3.2 V6 FSI


alfar

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź oznaczenie silnika (na bloku powinno być).

PS:

Do moderatora - może warto wydzielić jako oddzielny wątek tak aby nie zaśmiecać tematu dotyczącego budowy silnika?

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELSA podaje dla tego silnika ten sam przyrząd, tj.: T40069.

a4-5507.png

a4-8230.png

Zdjęcia zapożyczone ale ELSA podaje te same (numery na dole jako identyfikacja się zgadzają).

Na pewno dobrze znalazłeś otwór? :D

Tu jest chyba pod zaślepką na imbusa.

DSC05083.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przyrząd mój mechanik szlifował, bo też nie chciał wejść, ale mówił, ze to standard przy nowym narzędziu.

Zmniejszył średnicę delikatnie i weszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak u mnie. Ten pin ma kilka rozmiarow wiekszy gwint.. Nie da sie tego w zaden sposob przerobic. Zabezpieczylem to miejsce wpychajac klucz imbusowy i zabezpieczylem go zeby nie wypadl:/ Musze napisac do sprzedawcy ze nie pasuje moze cos zaradzi..

http://www.aliexpress.com/item/Professional-T3242-T40026-T40069-Crankshaft-Lock-Pin-For-VW-AUDI/1641066577.html

Jego klucz jest po prostu do silnika 3.0 jak na linku powyzej.


Zdjalem wczoraj głowice i jeden cylinder jest przytarty. Rozeslalem zapytania do kilku firm czy są w stanie naprawić cylinder I pozostałe części ( głowice, walki,etc). Zobaczymy. Alternatywnie znalazłem tanio pust blok jako dawce. Ciężko jest dostać części do tego silnika. Np. Pierścienie chociażby:/

Co myslicie o tym bloku? wlasnie kupilem do przekladki>.

http://www.ebay.co.uk/itm/351145917208?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jak myslicie, powinienem wymienic lancuchy?

jakies slizgi etc?

na pewno wszystkie uszczelki, zastanawiam sie czy rozbierac ten kupiony bblok i sprawdzac panewki:/

czy wymienic na wszelki wypadek pierscienie?

Edytowane przez Inventisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej będzie Ci zrobić swap na 2.7BiT 250KM/350Nm zamiast babrać się w naprawę tego padniętego 3.2? :mysli: Silnik ten jest trwały, zrywniejszy od 3.2 (max. moment już od 1800rpm.) i do tego można go śmiało zagazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie musiałbym skrzyni komputera i całej reszty wymienić? podejrzewam że cały osprzęt silnika itp..już naprawiam. blok kupiłem cały w dobrym stanie, glowice poszły do regeneracji.. nie wiecie może czy są tu jacyś mechanicy którzy mają upusty np. w intercars lub podobny. potrzebuję komplet rozrządu 13 elementów najtaniej znalazlem za 1900zl (wszystkie łańcuchy slizgi napinacze etc. I komplet uszczelek jeszcze potrzebuje.. no I śruby na wymianę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cię szacunkowo wyniesie naprawa tego silnika? W jakiej kwocie chcesz się zamknąć?

Czuję, że pójdą na to grube tysiące...

Co do swapu to kol. Nosb pewnie powie Ci dokładnie ile ta przyjemność kosztuje, zapytaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/user/4880-nosb/

Na moje (niefachowe) oko mogą to być podobne kwoty.


Przy czym miej na uwadze, że 2.7BiT jest rozwojowym silnikiem:

1. jest podatny na tuning

2. da się w nim zamontować LPG bez kombinowania z dotryskami czy drogimi, dedykowanymi instalkami 5 generacji (o ile są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już trochę za późno bo glowice i blok wysłane do regeneracji (wysłałem ten nowy blok też żeby go sprawdzili. tak więc nowy blok kompletny z tlokami akurat tanio dostałem za 1000zl, regeneracja glowic i bloku jeszcze dokładnie nie wiem ale około 1200zl, kompletny rozrząd 2000zl uszczelki 1000zl, jakieś tam pierdoly 500zl jakieś 6 tys. myślę że nie jest tak źle jak za porządnie zrobiony silnik. tak używane kupujesz i nie wiesz co Cię czeka plus swap to dodatkowo cały osprzęt komputer programowanie. to jest quattro więc nie wI'm czy było by łatwo..

u mnie plus jest taki że sam sobie to rozbieram składam szukam najtańszych części i zakładów do naprawy tego czego nie da się samemu. jak by ktoś chciał to robić u kogoś to myślę że kwota razy dwa minimum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się czy łatwo czy trudno, bo nie znam tematu od kuchni.

Na pewno radocha z przywracania silnika do świata żywych jest bezcenna, trzymam kciuki :)

Przekładkę na wersję EU też będziesz robił samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładki już nie trzeba robić. ostatnio teściowi w prezencie kupiliśmy vectre c 2008 full opcje w skórze fajna sztuka za £1300 kupiłem i przerrjetrowanie 5000zl kierownica została po angielskiej stronie.. a ja mieszkam w Londynie to nie potrzebuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem. w drogim wątku o 3.2 fsi auk

robione miałem na gwarancji brak kompresji na dwóch cylindryczne koszt wymiany na org czesciach 8tys euro xa jeden cylinder przynajmniej w de

Edytowane przez moglaj80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie co było wymieniane, bo serwis raczej nie robi tulejowania tylko wywala cały blok (short-block). Wtedy do wymiany idą "prewencyjnie" wszystkie panewki, uszczelniacze, pierścienie... koszty rosną.

Blok z wałem i tłokami, miską i pompą olejową to koszt na tą chwilę 4.975,- Euro (w naszym ASO 29.475 PLN brutto). Cały silnik bez osprzętu (czyli dodatkowo głowice i rozrząd) to 12.650,- Euro (74946 PLN brutto !).

Uważam więc, że skoro wydali 8000 wymieniali cały tzw. krótki blok/pół-silnik.

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie co było wymieniane, bo serwis raczej nie robi tulejowania tylko wywala cały blok (short-block). Wtedy do wymiany idą "prewencyjnie" wszystkie panewki, uszczelniacze, pierścienie... koszty rosną.

Blok z wałem i tłokami, miską i pompą olejową to koszt na tą chwilę 4.975,- Euro (w naszym ASO 29.475 PLN brutto). Cały silnik bez osprzętu (czyli dodatkowo głowice i rozrząd) to 12.650,- Euro (74946 PLN brutto !).

Uważam więc, że skoro wydali 8000 wymieniali cały tzw. krótki blok/pół-silnik.

miałem. auto na gwarancji

po testach silnika lub po sprawdzeniu ciśnienia miałem na 4 3.2 bara na 5 było 6 bara i stwierdzili że lepiej go wymienić bo jak wymieniali te dwa i coś nieplanowanego się stanie to będą większe koszta i dlatego wymienili silnik bez osprzętu!!!

potwierdzili to w aso w Freund bo byłem tam bo myślałem że to problem z łańcuchem który był na gwarancji jeszcze ale.jak się dowiedziałem jakie koszta to zadzwoniłem do aso seat gdzie kupiłem auto i miałem gwarancję, po sprawdzeniu to samo potwierdzili i wymienili silnik z udziałem własnym ponieważ koszt silnika przekraczał. wartość auta !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to udział własny? Musiałeś się dorzucić do naprawy?

Przecież auto miałeś na gwarancji... to do czego ona służy jak nie do ochrony przed niespodziewanymi naprawami?

Jakieś klauzule w niej były? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena silnika była wyższa niż wartość całego auta

Edytowane przez moglaj80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że gdy chodzi o szkodę całkowitą w przypadku kolizji to ma to uzasadnienie, bo ludzie starymi śrupami by robili ustawki na skrzyżowaniach i "klepali" je na funkiel-nówki, ale tu chodzi o naprawę gwarancyjną!

Czy jeśli ktoś ma wykupione extra 5 lat gwarancji dajmy na to na TV (Sony albo Panasonic dają taką opcję) i padnie mu po 4,5 latach (czyli gdy jego wartość rynkowa już drastycznie spadnie) bo matryca się wypaliła to stwierdzą, że naprawa jest nieopłacalna? I albo klient dopłaca albo zostawiają go na lodzie z uszkodzonym odbiornikiem? :mysli:

W ogóle wg. moich szacunkowych wyliczeń gdyby chciało się złożyć samemu samochód zamawiając wszystkie części przez serwis to byłoby to totalnie nieopłacalne :P

Po prostu przy sprzedaży detalicznej i wycenie napraw strzygą równo klientelę, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi Tobie z gwarancją

u mnie to tak wyglądało i to opisałem

dodam jeszcze że ma silnik czekałem 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Ciebie to guzik powinno obchodzić ile ich to będzie kosztowało, po to jest gwarancja by dostarczyli Ci produkt wolny od wad w razie jego awarii.

"gwarant jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, o ile wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w oświadczeniu gwarancyjnym"

Art. 577 § 2–3 Kodeksu cywilnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...