Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustawić sensor deszczu po wymianie szyby.


jax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem szybę przednią, gdyż została zdeflorowana przez kamyczek. Niestety po wymianie sensor już nie działa tak rewelacyjnie jak kiedyś. Czujnik widzi deszcz jak porządnie pada. Niestety nawet w tej sytuacji częstotliwość pracy jest zbyt mała, aby komforowo jechać i coś widzieć. Sterowanie pokrętłem na manetce nic nie daje. Chciałem zakodować inną czułość w sterowniku która domyślnie jest ustawiona na 45%. Niestety każde wprowadzenie innej wartości daje błąd i wartość się nie zmienia.

Gdybym miał ręcznie sterowaną prędkość, jakoś bym to przeżył, ale obecna forma jest strasznie uciążliwa. co kilka sekund trzeba ruszać manetkę, gdyż biegi manualne albo są za wolne (i nie zbiera wody) albo za szybkie (i wysusza szybę i rozmazuje błoto z solą)

Próbowałem u szklarza który to robił wymienić żel, ale niestety bez zmian.

Szukałem trochę i nawet w A5 czy A4 B8 jest ten sam problem nawet w nowych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zresetuj MCE. W adaptacjach kanał 0. Z moich spostrzeżeń MCE uczy się na podstawie sygnałów z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reste

na początek zresetuj MCE. W adaptacjach kanał 0. Z moich spostrzeżeń MCE uczy się na podstawie sygnałów z czujnika.

Reset niestety niewiele pomógł.

Sprawdziłem na Ross-tech i opcje light/rain sensor nie mają zakresu ustawień co może świadczyć o braku możliwości ich zmiany.

Może jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szyba orginalna ?

sprawdz w ADAPTACJI 10


KANAL 022 przepuszczalność kanału (przednia szyba)

Przepuszczalność szyby w 880 nm do korekcji czujnika deszczu.
Standard: 45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szyba orginalna ?

sprawdz w ADAPTACJI 10

KANAL 022 przepuszczalność kanału (przednia szyba)

Przepuszczalność szyby w 880 nm do korekcji czujnika deszczu.

Standard: 45%

nawet nie wiem jak to sprawdzic czy jest oryginalna.

Jak juz pisalem na wstepie nie ma mozliwosci zmian tego kanalu. Kazda wartosc zwraca blad.

(przepraszam za brak ogonkow, ale nie moge z nich obecnie korzytac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną będziesz miał wymienianą w ASO jeśli wymieniałeś z jakiegoś ubezpieczenie to wstawiają najtańsze g*wno które nie trzyma żadnych parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną będziesz miał wymienianą w ASO jeśli wymieniałeś z jakiegoś ubezpieczenie to wstawiają najtańsze g*wno które nie trzyma żadnych parametrów

W takim razie sprawdze to gdzie, kto i za ile. Moze to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co poradziłeś sobie?

Ja zakodowałem szybę ale przy myjce nawet nie drogie :-|

wczoraj odebrałem auto z serwisu po kolejnej wymianie szyby (kamień). Nawet nie wiem czy po tej wymianie działa. Z poprzednią szybą sobie nie poradziłem czujnik był zbyt mało czuły.

Jak udało CI się wproadzić adaptacje. W moim przypadku żadna wartość inna nić domyślna wywalała błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co poradziłeś sobie?

Ja zakodowałem szybę ale przy myjce nawet nie drogie :-|

wczoraj odebrałem auto z serwisu po kolejnej wymianie szyby (kamień). Nawet nie wiem czy po tej wymianie działa. Z poprzednią szybą sobie nie poradziłem czujnik był zbyt mało czuły.

Jak udało CI się wproadzić adaptacje. W moim przypadku żadna wartość inna nić domyślna wywalała błąd?

W moim przypadku przyjmował parametry wszystkie poza a8 oraz poza pancerną... Mam ustawioną na izolowaną ale czujka nadal nie bangli... Czujnik zmierzchu OK, a deszczu ni chu, chu... W poniedziałek sprawdzę inny czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co poradziłeś sobie?

Ja zakodowałem szybę ale przy myjce nawet nie drogie :-|

wczoraj odebrałem auto z serwisu po kolejnej wymianie szyby (kamień). Nawet nie wiem czy po tej wymianie działa. Z poprzednią szybą sobie nie poradziłem czujnik był zbyt mało czuły.

Jak udało CI się wproadzić adaptacje. W moim przypadku żadna wartość inna nić domyślna wywalała błąd?

W moim przypadku przyjmował parametry wszystkie poza a8 oraz poza pancerną... Mam ustawioną na izolowaną ale czujka nadal nie bangli... Czujnik zmierzchu OK, a deszczu ni chu, chu... W poniedziałek sprawdzę inny czujnik.

Po ostatnich deszczach okazuje się iż wymiana szyby trochę pomogła, ale do ideału dużo brakuje. Ja nie mogłem zakodować sensora deszcze. Domyślny parametr to 880 i każdna inna wartość była błędna i nie chciała się zakodować. Już powoli się poddaje i będzie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aramir auto sprzedałem 2,5 roku temu.

Nic sie nie zmieniło. Bawiłem się jeszcze w wymianę żelu niby trochę lepiej ale dalej to nie to samo co oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wymieniłem wkładkę sensoryczną , czyli taką silikonową i wszystko działa .. Pozdrawiam

Edytowane przez aramir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...