Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 2.8 quattro czy warto kupić z 320 tyś przebiegu ?


dawid12112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Mam pytanie , mianowicie za miesiąc zaczynam robić prawko . Dogadałem się z tatą ze sprzeda mi naszą rodzinna audiczkę a4 b5 w silniku 2.8 174 hp z quattro . Samochód ma zamontowany gaz . Wszystko narazie jest ok i nic się nie zapowiada żeby było do zrobienia . Silnik ładnie pracuje nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków itd moc też ok myślę żę nic nie ubyło olej też nie pije za dużo tyle co ma (standardowo) ;P ale przejdźmy do sedna mojego pytania :) Dogadałem się z tatą że sprzeda mi ją za ok. 5500 zł . Osobiście do samochodu nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz przebiegu bo ma nabite 320 tyś na 100% bez cofania,bo jest długo w rodzinie , gdyby nie ten przebieg nawet bym się niezastanawiał :) Koledzy mówią żębym sobie odpuścił benzynę z takim przebiegiem ale auto jeździ jak nowe .Co myślicie na ten temat ?

P,s Samochód jeździ na gazie 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że inne z tego roczniak mają mniej ? Według mnie normalny przebieg i nie ma się czym martwic . Zwłaszcza że znasz przeszłość auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że inne z tego roczniak mają mniej ? Według mnie normalny przebieg i nie ma się czym martwic . Zwłaszcza że znasz przeszłość auta .

Tak własnie też myślę bo samochód jest dobry ale kumple mi odradzają a z drugiej strony nie wiem czy to dużo jak na taki rocznik i boję sie że kupie i zacznie się sypać wszystko ;/ Jak myślisz ?

Edytowane przez dawid12112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że inne z tego roczniak mają mniej ? Według mnie normalny przebieg i nie ma się czym martwic . Zwłaszcza że znasz przeszłość auta .

Tak własnie też myślę bo samochó jest dobry ale kumple mi odradzają a zdrugiej strony niewiem czy to dużo jak na taki rocznik i boję sie żę kupie i zacznie się sypać wszystko ;/ Jak myślisz ?

320tyś to nawet podejrzanie mało na 20 letni samochód, koledzy sugerują się pewnie przebiegiem z allegro gdzie każda bmw 20-30 letnia ma poniżej 200tys... chociaż ostatnio jest trend na ciut powyżej 200 żeby nie było wątpliwości, ale takie auta kupują właśnie nastolatkowie a później nie mają za co wyciągnąć złomu z pokrzyw. Od ilu lat macie to auto? za 5000 chodzą raczej złomy z koniecznością remontu generalnego, fakt rocznik stary ale jeżeli chodzi kupe lat u jednego wł to raczej warto pomyśleć, zależy też czy było bite, czy sypie się blacha itp

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumple widać wyznają zasadę że jak kupować to tylko z przebiegiem 200tys... :facepalm: nic tylko brać, tym bardziej że samochód pewny od ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że inne z tego roczniak mają mniej ? Według mnie normalny przebieg i nie ma się czym martwic . Zwłaszcza że znasz przeszłość auta .

Tak własnie też myślę bo samochó jest dobry ale kumple mi odradzają a zdrugiej strony niewiem czy to dużo jak na taki rocznik i boję sie żę kupie i zacznie się sypać wszystko ;/ Jak myślisz ?

320tyś to nawet podejrzanie mało na 20 letni samochód, koledzy sugerują się pewnie przebiegiem z allegro gdzie każda bmw 20-30 letnia ma poniżej 200tys... chociaż ostatnio jest trend na ciut powyżej 200 żeby nie było wątpliwości, ale takie auta kupują właśnie nastolatkowie a później nie mają za co wyciągnąć złomu z pokrzyw. Od ilu lat macie to auto? za 5000 chodzą raczej złomy z koniecznością remontu generalnego, fakt rocznik stary ale jeżeli chodzi kupe lat u jednego wł to raczej warto pomyśleć, zależy też czy było bite, czy sypie się blacha itp

samochó kupuję po takiej cenie bo bo sprzedaję mi go tata i chcę za niego po prostu tylko 5 tyś może 5500 :) Także ceną sie nie sugeruj :)

Edytowane przez dawid12112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalny przebieg jest. Nawet minimalny dla tego rocznika. Jak auto pewne to bierz. Mocny motor jak na pierwsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalny przebieg jest. Nawet minimalny dla tego rocznika. Jak auto pewne to bierz. Mocny motor jak na pierwsze auto.

No trochę mocny ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj 320 tyś to nawet nie połowa żywotu tego silnika to ludzie myślą że 300 tyś to już kaput faktycznie cofane liczniki z 300tyś to już koniec ale realnie mają 600 tyś a twoja to jak najbardziej warta polecenia mogę dać palca uciąć że Ci twoi kumple wszyscy jeżdzą sprzętami z 300+ przebiegiem tylko nie zdają sobie z tego sprawy i wten sposób komisy zarabiają pieniążki;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nalatane 386tys km silnik z passata 2000r auto kupione z salonu w polsce (kupilem calego zozbitka).silnik wlasnie rozbieralem niedawno to tak wal korbowy nie ma sladow zuzycia,panewki niewielki stopien zuzycia,gladzie cylindrow nieznacznie zuzyte.W glowicach troche zawory lataly w prowadnicach-passek byl na LPG (zalozony przy ok 173 tys km)moze dlatego glowice szybciej sie zuzyły.luzy na zamkach pierscieni zaleznie od cylindra 0,45-0,65mm na jednym cylindrze 1,0mm po wymianie na nowe nominalne 0,30 0,35mm.Ogolnie uwazam ze polatasz jeszcze sporo jak auto bylo w pore serwisowane zmiany płynów ,filtrów.itp.Sprawdz jaka ma kompresje na dana chwile.

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...