Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta ?


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy opony o rozmiarach 245/40/19 wejdą do B8 i nie będzie nigdzie obcierało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opony o rozmiarach 245/40/19 wejdą do B8 i nie będzie nigdzie obcierało ??

W oficjalnej dokumentacji Audi modelu B8 jedyne 19" to 8,5 J x 19, ET 43, 255/35 R 19 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opony o rozmiarach 245/40/19 wejdą do B8 i nie będzie nigdzie obcierało ??

W oficjalnej dokumentacji Audi modelu B8 jedyne 19" to 8,5 J x 19, ET 43, 255/35 R 19 .

No to trudno juz zamowilem

Kolega z forum pisal ze mial takie u siebie w B8 i wszystko bylo ok nigdzie nie obcieralo jak zaloze opony to napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opony o rozmiarach 245/40/19 wejdą do B8 i nie będzie nigdzie obcierało ??

W oficjalnej dokumentacji Audi modelu B8 jedyne 19" to 8,5 J x 19, ET 43, 255/35 R 19 .

No to trudno juz zamowilem

Kolega z forum pisal ze mial takie u siebie w B8 i wszystko bylo ok nigdzie nie obcieralo jak zaloze opony to napisze co i jak

Jak tam? Już założyłeś? Jakie masz zawieszenie- standardowe? Ja też miałem ten sam dylemat- chciałem w miarę wąskie kapcie i wg. przelicznika z zamiennika 255/35 R19 wychodziło mi 225/40 R19, ale ja mam felgi 8,5 cala a na 9 cali (standard do b8 przy 19 tce) to raczej 225 za wąskie- zdecydowałem się w końcu na 235/40 R19 ale jeszcze nie zamontowałem. Daj znać co i jak i koniecznie napisz na jakim zawiasie jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opony o rozmiarach 245/40/19 wejdą do B8 i nie będzie nigdzie obcierało ??

W oficjalnej dokumentacji Audi modelu B8 jedyne 19" to 8,5 J x 19, ET 43, 255/35 R 19 .

No to trudno juz zamowilem

Kolega z forum pisal ze mial takie u siebie w B8 i wszystko bylo ok nigdzie nie obcieralo jak zaloze opony to napisze co i jak

Jak tam? Już założyłeś? Jakie masz zawieszenie- standardowe? Ja też miałem ten sam dylemat- chciałem w miarę wąskie kapcie i wg. przelicznika z zamiennika 255/35 R19 wychodziło mi 225/40 R19, ale ja mam felgi 8,5 cala a na 9 cali (standard do b8 przy 19 tce) to raczej 225 za wąskie- zdecydowałem się w końcu na 235/40 R19 ale jeszcze nie zamontowałem. Daj znać co i jak i koniecznie napisz na jakim zawiasie jeździsz.

Witam tak założyłem oponki dzisiaj wyglądają super i bez problemu się mieszczą 245\40\19

Kupiłem opony Matador hectora 3 opony według mnie bardzo ciche.

Zawieszenie mam standardowe. Felgi tez mam 8.5J

zd56msir.jpg

84chcdvc.jpg

xypwyto3.jpg

Edytowane przez Toczi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnosnie opon mam takie pytanko. Czy do a4 b8 wejdzie mi opona 245mmszeroka na celge 7.5cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na felgę 17" 8J można wrzucić oponę 225/50/17 ? Oryginalnie książka podaje 245 dla tej felgi, ale kolega wolałby węższe i prosi o poradę ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie opisał 20"

20" 9,5J - 255/30/20 (będzie lekko naciągnięta, ale dużo zależy od marki opony)

20" 9J - najlepiej opona 255/30/20 (Falken bardzo ładnie leży)

20" 8,5J - dobrze będzie 245/30/20

Ogólnie nie polecam chińczyków typu Syron itd... potrafią wybuchać :/

Toyo wydają się być węższe i są naciągnięte. Nie chronią dobrze felgi.

Continental Contakt Sport również leża z lekkim naciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnosnie opon mam takie pytanko. Czy do a4 b8 wejdzie mi opona 245mm szeroka na felge 7.5cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem felgi 17'' 7,5 cala. Na to chcę założyć 215/50/17. Znajomy mechanik, mówi, że te opony nie są homologowane dla tego auta. Wg mnie jest to dobry zamiennik dla 225/50/17 a nawet koła powinny wyglądać troszke lepiej. Jakie są wasze opinie, można to zakładać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiednik tego rozmiaru, tylko rozmiar 235/45/17 z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to może i nie jest. Wg mnie autko w koleinach będzie się lepiej prowadziło, węższe opony mniejsze spalanie itp. Główne pytanie to czy można to założyć ze względu na tą homologację. Parę postów innych tematach poczytałem i podobno ludzie na takich oponach jeżdżą, ale potrzebuje konkretną odpowiedź. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kalkulatorem i nie kupuj opon na pałę wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie felgi 20", 9 cali przod 10 cali tyl. Mam zamiar to wrzucic do quattro. Jakie gumy dac żeby bylo ok dla napędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 215/50/17 i jest ok. Wg mnie lepiej się prowadzi w koleinach i spalanie też na pewno trochę mniejsze. A że nie są homologowane do tego modelu...no cóż (A4 B8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał założyć na lato 17. Podobają mi się grafitowe ATS http://www.atswheels.com/ats/portfolios/evolution-dark-grey/

Do białego Avanta będą wyglądać ładnie. Mam teraz standardowe 225/55/16 i nie chciałbym schodzić z poniżej 50.

7,5 czy 8,0? Jaki rozmiar opon?

Tylko 7,5 czy 8,0? Jaki rozmiar opon?7,5 x 17″, 8,0 x 17″8 7,5 x 17″, 8,0 x 17″7,5 x 17″, 8,0 x 17″

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50/17 albo 245. Na takich jeździłem i było spoko. :banan: Też na początku kupiłem 17 i się cieszyłem bo miałem 16 na samochodzie...teraz zamówione już są 19 :D:D:D

Edytowane przez bubel90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...