Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 – jakie opony pasują do tego auta ?


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

opony 225/40/18 do audi a4 b8  dobre czy trzeba mieć 245/40/18? Felga 8j

 

 

proponuję kalkulator rozmiarów opon - w opcjach wybierasz oryginalny rozmiar opony i wskocza Ci zamienniki.

 

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/60r16/

 

pod tym adresem znajdziesz sugerowane rozmiary - to do 2% są najlepsze :-)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luko1208 napisał:

 

 


proponuję kalkulator rozmiarów opon - w opcjach wybierasz oryginalny rozmiar opony i wskocza Ci zamienniki

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki [emoji3]

mi tutaj wychodzi 245-45 [emoji41]

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko o dobór opon do felg z A5 18 cali et 29 8.5 cala. Obecnie mam założone 225/45/18. Wszystko jest ok nic nie obciera.. .... ale jest naciąg i rant ochrony nie spełnia swojej roli. I teraz pytanie czy nie będzie naciągu przy 235/45/18 ? Czy pójść w sprawdzony rozmiar 245/40/18. Bardziej zależało by mi na 235 bo w tym rozmiarze mam oponę która mi odpowiada do kupienia..... ale nic na siłę. Z tego co czytałem 245 nie powinna obcierac - zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy poniewaz posiadam felgi 18 cali 8 cali szerokosc i et 43 i obecnie mam opony 225 45 R18 i teraz pytanie czy na ta felge moge wrzucic opone 245 40 R18 bo niby na oznaczeniu auta taka opone zaleca producent tylko czy felga 8 cali pomiesci taki rozmaiar? Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby bylo et 47 to bedzie problem? Bo w sumie to mam watpliwosc teraz czy moze to nie jest 47. Ale to sa felgi OEM Audi a4 b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

posiadlem takie oponki na moim b8 i do tego miałem jeszcze dystanse z tylu ;) 

takze możesz spokojnie zakładać ;) 

IMG_1413.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do kupna opon. Teraz mam 245/45/17 czy moge kupic 225/45/17 czy lepiej 225/50/17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pilna pomoc, czy jest dopuszczalne, aby na ori feldze 7,5JX16H2 
ET 45  5X112 zalozyc opone 225/60/16 ? do auta a4 b8 1.8 tfsi

Edytowane przez Misiek69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Szybkie pytanie, na które nie ma wg moich poszukiwań jednoznacznej odpowiedzi na forum.

Czy na felgę ori audi 7,5x18 ET 43 odpowiednia będzie opona 225/40/18 ( 225/40R18 92Y XL)? 245 jest w tym modelu droższe około 50%, stąd moje pytanie.

Edytowane przez animaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, animaes napisał:

na felgę ori audi 7,5x18 ET 43

Na taką szerokość felgi nie wejdzie opona 245 więc pozostaje szerokość 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z właścicieli A4 B8 mógłby potwierdzić, że na felgę audi ori 18" o szerokości 7,5" ET 43 odpowiednia będzie opona Dębica UHP Presto 225/40R18 92Y XL ? Czy profil będzie właściwy? Innymi słowy, czy nie będzie żadnych przekłamań na liczniku? (Według mojej wiedzy 245/40 jest większym/wyższym kołem od 225/40).

 

O ile dobrze widzę na rozpisce w samochodzie, zalecana jest 245/40/18 (a kolega powyżej ją odradza).

Edytowane przez animaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, animaes napisał:

(a kolega powyżej ją odradza).

Coś odnośnie szerokości felgi do opony http://wulkanista.pl/dobor-felg-do-opon/

225/45 r18 - taki będziesz miała zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój drugi post poza przywitaniem się. Zwracam się do Was z prośbą o poradę i zgromadzenie argumentów do dyskusji. Otóż mam "sparing partnera" fana old schoolowego podejścia do kół czyli jak najmniejsze z jak największym balonem bo wygodniej i bezpieczniej dla felgi. W domu nowy samochód z A3 przejście do A4 Avant B8 (2012r.). Samochód przyjechał na oponach 225/50/17. Pytanie pierwsze było czy mogę zamienić opony na 225/45/17 bo wydawało mi się że ten delikatnie mniejszy profil zrobi fajny wizualny efekt. Przeczytałem kilka waszych wątków i wyszło, że ta opcja raczej odpada.

Nie wiem jak ugryźć temat kół do A4, chciałem żeby samochód dobrze się prezentował ale również faktycznie raczej zabezpieczyć felgi bo sporo jeżdżę np po zniszczonych powiatowych drogach z koleinami, kocimi łbami itd.

Tu zabawny przykład rozwiązania które wg mnie w miarę dobrze wyglądało to Koła 45/17 montowane seryjnie w Passacie B6. 

Jakieś rady co do rozmiarów itd. Wiem, że ludzie mówią że jeżdżą A4 z 19' i 20'. Szukam jednak rozwiązania które będzie w miarę optymalne i raczej asekuracyjne. Ukłon w stronę wyglądu, ale jednak muszę pamiętać o drogach które już wspomniałem nie są zbyt dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, COR72Z_United napisał:

Samochód przyjechał na oponach 225/50/17.

I taki rozmiar jest chyba zalecany przez producenta więc nie kombinuj. Jak chcesz żeby jeszcze lepiej auto się prezentowało to trzeba zmienić na cztery 18'tki :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/40/19 jest szasna to wrzucic do a4 b8 avant 2.0tdi quattro zawis seria .

Zawsze to lepszy komfort 

Jeżeli tak to jakie ET felgi bo szukam odrazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...