Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI 2003r. Spadek mocy analiza logów


Tobiaszmaciej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jestem tu nowy i chodź audi mam od 2 lat to jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o jakie kolwiek naprawy dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli będę zadawał głupie pytania albo nie rozumiał fachowych zwrotów.

Problem z a4ką mam już od jakiegoś czasu a mianowicie odcina mi moc po dodaniu gazu w podłogę. Co ciekawe jeśli będę pracował na gazie odpuszczał na chwilę i znowu dawał w podłogę mogę się rozpędzać normalnie. Jakieś pół roku temu wymieniałem rurę ciśnieniową bo była nieszczelna ale problem nie zniknął. Oczywiście co już nie raz było poruszane po tym jak wpadnie w tryb awaryjny wystarczy go zgasić i znowu odpalić żeby moc wróciła. Naczytałem się już dużo tematów i wiem, że problemów może być kilka zrobiłem logi, z których jako laik nic nie mogę odczytać i wysnuć żadnej konkretnej diagnozy dlatego proszę o pomoc kogoś obeznanego w tym temacie. Logi robiłem po raz pierwszy także jeśli coś zrobiłem nie tak albo czegoś brakuje to proszę powiedzieć postaram się jak najszybciej dołączyć brakujące rzeczy.

http://vaglog.pl/log_202298.html

http://vaglog.pl/log_202297.html


Nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logów wynika że w aucie jest soft. Poza tym jest mega przeładowanie od 2000 do 3900obr przepływka ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrywana była podobno nowa mapa przez co podniesiona moc o ok 30KM. Tego się obawiałem... Czyli nie jest to wina zaworu N75? Jedyny ratunek to oddać jakiemuś fachowcowi do czyszczenia ( o ile się to opłaca i jest skuteczne? ) czy idzie je jakoś odmulić w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrywana była podobno nowa mapa przez co podniesiona moc o ok 30KM. Tego się obawiałem... Czyli nie jest to wina zaworu N75? Jedyny ratunek to oddać jakiemuś fachowcowi do czyszczenia ( o ile się to opłaca i jest skuteczne? ) czy idzie je jakoś odmulić w inny sposób?

w Twoim przypadku tylko czyszczenie ... i najlepiej u kogos kto sie na tym zna ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ;) Dzięki za podjęcie tematu po wykonanym zabiegu dam znać czy trafna diagnoza i czy załatwiła sprawę :)


Temat uważam za zamknięty dzięki wielkie za podpowiedzi. Zmienna geometria była do czyszczenia bo stała teraz śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo podobny problem. Podczas przyspieszania silnik stracił moc i przestał przyspieszac. Zdarzyło mi sie to parę razy. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu jest wszystko ok. Pojechałem do mechanika lecz komputer nie wykazał żadnych błędów. Wszystkie kable zostały sprawdzone. Gdy zdarzyło sie to jeszcze kiljka razy został wymieniony N75 na nowy. Myślałem , że to załatwi sprawę lecz dziś - po tygodniu od wymiany problem powrócił. Mam dość wyłączania i włączania samochodu podczas jazdy. Dlaczego komp nie pokazuje żadnych błędów? Silnik nic nie kopci, a i spalanie jest w jak najlepszym porządku. Czy może to być turbo? chyba raczej nie... Pomocy Panowie...


Witam. Mam bardzo podobny problem. Podczas przyspieszania silnik stracił moc i przestał przyspieszac. Zdarzyło mi sie to parę razy. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu jest wszystko ok. Pojechałem do mechanika lecz komputer nie wykazał żadnych błędów. Wszystkie kable zostały sprawdzone. Gdy zdarzyło sie to jeszcze kiljka razy został wymieniony N75 na nowy. Myślałem , że to załatwi sprawę lecz dziś - po tygodniu od wymiany problem powrócił. Mam dość wyłączania i włączania samochodu podczas jazdy. Dlaczego komp nie pokazuje żadnych błędów? Silnik nic nie kopci, a i spalanie jest w jak najlepszym porządku. Czy może to być turbo? chyba raczej nie... Pomocy Panowie...

Minął już miesiąc i jak na razie wszystko perfekt hula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...