Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aluminiowe lusterka zewnętrzne - czym je odświerzyć


main

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. ostatnio zakupiłem do mojego auta aluminiowe lusterka S4. przed założeniem chciałbym je odświeżyć. jako że nie mam zbyt wiele wiedzy na temat detailingu nie chce tych lusterek zniszczyć. posiadam środek meguiars ultimate compound i wosk collinite 476 tylko nie wiem czy są one odpowiedznie do takich lusterek. za wszystkie informacje z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co się przejmować że lusterkom coś się stanie. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale ja najpierw zrobiłbym je zwykłym cifem i miękką szczoteczką, później pastą aluchrom z k2, a na koniec jakimś woskiem polerującym, ten z meguiars, który masz powinien się nadawać. Ale może wypowie się ktoś lepiej obeznany w temacie, sam jestem ciekaw czy ktoś ma jakieś inne metody, gdyż ja chromy zawsze czyściłem właśnie w taki spsób i było bardzo dobrze :)

Edytowane przez kordal93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: dzięki

na chwilę obecną lusterka czekają na montaż i jeszcze z nimi nic nie robiłem. one nie w dobrym stanie i mnie chodzi tylko o odświeżenie może się jeszcze ktoś wypowie??? widzę że jest tu sporo ludzi znających się na temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Czym najlepiej ogarnąć aluminiowe obudowy lusterek ?

20180729_185231_HDR.jpg

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie sobie sam odpowiem :decayed:

Znalazłem takie oto cudo w garage i potraktowałem nim obudowy lusterek. Użyłem gąbeczki i MFibry.

pasta.jpg

Stan przed:

przed1.jpgprzed 3.jpgprzed 2.jpg

przed4.jpg

Stan po:

po8.jpgpo7.jpgpo6.jpgpo5.jpgpo4.jpgpo3.jpgpo2.jpgpo1.jpg

Ogólnie efekt oceniam 3/5; ręcznie tą pastą chyba się wiele więcej nie uzyska. Plus taki że trochę odzyskały blasku i zeszła trochę warstwa białego nalotu. Natomiast do efektu lustra jeszcze daleko ..

 

przed4.jpg

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...