Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odpowietrzanie układu hamulcowego


major13

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jako ze zapiekły mi się zaciski na tyle musialem je całe rozebrać. po założeniu nowych tarcz i klockow musze odpowietrzyć hamulce. i teraz jak to wygląda bo jakos nie mogę sobie z tym poradzic. na wyłączonym zapłonie pedał trzyma się wysoko ale jak zapale to opada do zera. czy mogły się zapowietrzyć przednie chamulce. czy musze wszystkie koła teraz odpowietrzać czy tył wystarczy. jak ktoś może prosto wyjasnic po kolei co i jak. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały płyn spłynął z układu jak wyjmowałeś zaciski? Czy mu na to nie pozwoliłeś?

Jeśli tak to zapowietrzyłeś pompę ABS u.

Na forum masz procedury czym i jak to się robi wystarczy że poszukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pompa ABS sie zapowietrzyła to raczej sam tego nie odpowietrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorganizuj sobie druga osobę

silnik zgaszony płyn nalany pod sam korek

odpowietrzaj na "3" czyli 3 krotnie wciśnij pedał hamulca (mocno wciskać) za 3 razem zostajesz w dole "wciśnięty" w tym momencie odkręć odpowietrznik (a pedał hamulca powinien lekko opaść ) operacje powtórz na każdym zacisku 5 razy zacznij od PT - LT - PP - LP

odpowietrzaj wszystkie 4 zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowietrza sie malucha a nie ABS..... żadne na 3, kup przewód przezroczysty 1-2m grubość fi8mm, zakładasz na odpowietrznik na ścisło, koniec wsadzasz w jakies naczynie które jest wyżej niz zacisk, luzujesz odpowietrznik i pompujesz, jak rurka sie napełni będzie robiła jako syfon aby powietrze sie nie cofało i dodatkowo będziesz w niej widział pęcherzyki powietrza, jak stwierdzisz ze jest ok zakręcasz odpowietrznik. Hamulce z ABS odpowietrza sie LP, PT, PP,LT czyli na krzyż

Złotą zasadą jest aby nigdy nie zabrakło płynu w zbiorniczku, jak zabraknie to sam prawidłowo tego nie odpowietrzysz.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem. zacząłem od LP czyli najbliżej pompy i po kolei dalej. i najwięcej powietrza było właśnie przy LP. teraz trzyma ładnie przy górze. dzięki za porady.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe ABS odpowietrzysz tylko podłączając podciśnienie pod zaciski a jesli jest porządnie zapowietrzona trzeba bezposrednio pod przewody. Przekonałem sie o tym na wlasnej skórze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie o takiej procedurze pisałem że podnosisz samochód i odpowietrzasz tylko o takiej z użyciem VAGa

tu poniżej macie linka jak to się robi prawidłowo kiedy zapowietrzona zostaje pompa a dopiero jak odpowietrzy się pompa można zastosować to co opisałeś w swojej wypowiedzi czyli weżyk podniesiony samochód i tak dalej

W innym przypadku może spotkać go niespodzianaka za jakis czas

2 POST

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/225114-odpowietrzenie-hamulcow-i-pompy-absesp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2015 o 15:56, lukaszooo napisał:

Tak odpowietrza sie malucha a nie ABS..... żadne na 3, kup przewód przezroczysty 1-2m grubość fi8mm, zakładasz na odpowietrznik na ścisło, koniec wsadzasz w jakies naczynie które jest wyżej niz zacisk, luzujesz odpowietrznik i pompujesz, jak rurka sie napełni będzie robiła jako syfon aby powietrze sie nie cofało i dodatkowo będziesz w niej widział pęcherzyki powietrza, jak stwierdzisz ze jest ok zakręcasz odpowietrznik. Hamulce z ABS odpowietrza sie LP, PT, PP,LT czyli na krzyż

Złotą zasadą jest aby nigdy nie zabrakło płynu w zbiorniczku, jak zabraknie to sam prawidłowo tego nie odpowietrzysz.

Można tą operacje wykonać bez odpalonego zapłonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...