Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał hamulca twardnieje pomocy


Smoła750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post. Posiadam audi a4b6 2.0multitronic i mam problem z twardym hamulcem. Byłem u kilku mechaników i w sumie nic nie pomogli, ciężko napisać kiedy dokładnie twardnieje ponieważ raz twardnieje po godzinie jazdy a czasami jest dobrze około 3 dni następnie po 10 min robi się twardy... Proszę o pomoc bo tak jeździć się nie da za duże ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAG-a na początek, bo można gdybać o wszystkim a właściwą usterkę może wskazać kod błędu jaki został prawdopodobnie zapisany w sterowniku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słabych mechaników jeździsz. 3 rzeczy masz do sprawdzenia:

- stan podcisnienia, czy nie ma nieszczelności

- stan pomy wspomagania(czy np nie jest zalana wodą)

- gumowy przepust w grodzi - z wiekiem guma staje się miękka i podcisnienie zasysa ją do srodka zmniejszając tym samym srednice. - ja obstawiam tą opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dam radę sam zobaczyć ten przewód? Jeżeli tak to mógłbyś opisać dokładnie o który przewód chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepust w grodzi o którym jest mowa wyrzej to takie cos 8E0611743F czy w benzynowym ALT tez jest tego ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pompke vacum masz luka czy bosha, w tej pierwszej występował felerny króciec, miałem to samo co Ty zmieniłem na bosha i poprawa znacząca. Szukaj używki na alledrogo, podobno bosha jest dużo lepszej jakości i rzadziej coś tam w niej siada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pompke vacum masz luka czy bosha, w tej pierwszej występował felerny króciec, miałem to samo co Ty zmieniłem na bosha i poprawa znacząca. Szukaj używki na alledrogo, podobno bosha jest dużo lepszej jakości i rzadziej coś tam w niej siada...

Pompa o której piszesz wystepuje w 1.9tdi, natomiast kolega ma problem w benzynce 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynach podcisnienie jest brane z dolotu ale jak to jest zrobione w ALT to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal walczę z tym nieszczęsnym hamulcem i nic... Ostatnio jechałem do Olsztyna jakieś 50 km było dobrze później znowu ledwo hamowal i tak na zmianę już nie mam pomysłu co tam się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat, otóż przy dłuższym hamowaniu pedał robi się twardy. Jak zahamuje szybko i krótko to jest ok, ale jak powoli hamuje i dłużej przytrzymam to robi się twardy po ok 3-4 sekundach. Moje audi to 1.9 tdi bke 2006 rok. Mógłby mi ktoś pomóc bo jest to dość niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kiedy Ci ten pedał twardnieje ?

Też z tym walczyłem kiedyś więc mogę coś podpowiedzieć.

U mnie też pseudo mechanicy wymieniali vacum-pompy a usterkę rozpoznał elektro-mechanik wymieniając przewód podciśnienia idący ze zbiornika podciśnienia (tej kuli) do serwa...

Jak odpalisz auto na jałowym i depniesz kilka razy pedał to twardnieje ?

Czy inne masz objawy ?

Jak naciśniesz pedał hamulca i dodasz gazu to wciąga pedał hamulca (zaciąga) w dół ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diagnozy potrzebny jest wakuometr, pewnie gdzies ucieka podcisnienie i dlatego pedał jest twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie twardniał po dłuższym hamowaniu ale wymieniłem płyn hamulcowy i wszystko wróciło do normy. Nie kosztuje majątek a wymiana na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszą producenci płyn hamulcowy powinno wymieniać sie co dwa lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas hamowania pierwsze dwie sekundy jest ok i za chwile twardnieje, równocześnie przestając hamować, dzis po raz kolejny zatrzymał bym się na zderzaku samochodu przede mną. "cabanmat" dokładnie tak jest na jałowym nacisnę kilka razy i pedał twardnieje, to samo się tyczy podczas jazdy, np. podczas hamowania pulsacyjnego jest d*p....... Mam już obawy co do jazdy ty samochodem.

Edytowane przez emate2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oddać auto do mechanika, wymień płyn i sprawdź szczelnosc układu podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cabanmat" jest dokładnie jak pisałeś bo dopiero dziś to sprawdziłem, na postoju twardnieje po kilku wciśmnięciach a po dodaniu gazu "ściąga" go w dół. Co to za objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektromechanik wymienił przewód podciśnienia idący z akumulatora podciśnienia (ta czarna plastikowa kula) do serwa.

Można jeszcze przypuszczać że vacum pompa niedomaga ale to jest ostateczna ostateczność.

Jeżeli odciąga pedał hamulca w dół (pedał się zapada) przy jednoczesnym dodanieu gazu to znak, że pompa działa.

U mnie pomogła wymiana tego przewodu.

Pierwsza sprawa to wymień ten przewód... Idący do akumulatora podciśnienia i idący do serwa, jak to nie pomoże to szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw normalny nawet w sprawnym układzie, naciskasz kilka razy podciśnienie spada i pedal twardnieje, gdy podciśnienie wzrasta do normy pedal miękkie. Szczegół tkwi w tym aby podciśnienie na biegu jałowym było odpowiednie a po zgaszeniu silnika nie uciekalo. Podcisnieniee ogarnie każdy normalny mechanik bo sprawa jest bardzo latwa do ogarnięcia i diagnozy.

Polecam przeczytać temat "działanie vacum pompy" na dole pierwszego postu jest film który obrazuje jak działa nie sprawne i sprawne vacum

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za podpowiedzi, spróbuję najpierw od tańszej rzeczy czyli od tego przewodu i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...