Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie z kosmosu 2.4 v6


Bombik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od miesiaca jestem posiadaczem Audi A4 B5 2.4 V6 165KM. 2000r. Auto ogolnie super. Sam sprowadzilem z niemiec. Po trasie spalanie do 180km/h wynioslo 10,5l wiec ok. Natomiast po miescie juz 20l. Fakt ze jezdze odcinki po 1,5 km bo tyle mam do pracy. Skrznia tiptronik naped przod. Wydaje mi sie ze troche chyba z duzo. Prosze o opinie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt sporo ale możliwości może być bardzo dużo, krótkie odcinki też mają na to wpływ szczególnie zimą kiedy przez te 1,5km to nawet wskazówka temp. płynu chłodniczego nie drgnie, mnie po tej odległości przełącza się na gaz czyli osiąga 40 st. Podejrzewam, że wina jest właśnie tych krótkich odcinków w warunkach zimowych, może do tego upalasz i stąd to spalanie. Podepnij do kompa może coś wyjdzie że masz niesprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze nigdy nie katowalem amochodu na zimnym silniku. Jade przez te 1,5 km jak emeryt i dlatego dziwi mnie tak duze spalanie. Pod kompem nie wykazuje zadnych bledow. Absolutnie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mniej więcej w takich samych warunkach Vectrą 1.8 w automacie miałem 14-15l/100 km więc te 20l/100km na takich krótkich odcinkach jest możliwe. Pamiętaj że Tiptronic po mieście jest paliwożerny - moja A4 1.9TDi w tipie potrafiła zimą w Poznaniu 9,5 l/100km ( liczone tankowaniem pod korek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od miesiaca jestem posiadaczem Audi A4 B5 2.4 V6 165KM. 2000r. Auto ogolnie super. Sam sprowadzilem z niemiec. Po trasie spalanie do 180km/h wynioslo 10,5l wiec ok. Natomiast po miescie juz 20l. Fakt ze jezdze odcinki po 1,5 km bo tyle mam do pracy. Skrznia tiptronik naped przod. Wydaje mi sie ze troche chyba z duzo. Prosze o opinie i porady

Sondy, czujnik wody, termostat, przeplywka do sprawdzenia, ewentualnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że takie spalanie na takich odcinkach nie jest wykluczone jeszcze w taką pogodę.. Ja po 1,5km mam dopiero auto na gaz przełączone, ono się nawet nie zagrzeje do tych 90 stopni na takim odcinku więc ciągle niedogrzane może być :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze są właśnie te odcinki po mieście na zimnym silniku. automat pali najmniej na najwyższym biegu. też jak jadę jak emeryt do rozgrzania silnika to mi chwilowe spalanie w 1.8t pokazuje na poziomie 20l. oczywiście jak tylko temperatura rośnie i wyjeżdżam na trasę to wszystko się normuje. więc bez obaw, za komfort automatu płaci się właśnie spalaniem w mieście szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odworząc siostrę do szkoły 4 km. między blokami itp. i do pracy 2km. też osiągam lekką ręką 14-15l. Po trasie spalanie na kompie pokazuje między 7-8l. A co bym nie robił to gdy zatankuje na full.. to czy butuje czy sie toczę zawsze wychodzi 400km. na 54l. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatu i uszczelnieniu pompy wody tez mi pali 20L/100Km jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dużo u mnie 12l LPG jazda z pracy do domu 8km i większość po mieście krótkie odcinki bardzo nie katuję ale lubię też posłuchać mruczenia silnika dodam że skrzynia tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to jest normalne autostrada niemiecka jedziesz caly czas stala predkoscia przez 200 km to raczej normalne ze spali ci duzo mniej niz w miescie gdzie co chwile przyspieszasz i chamujesz i jeszze 1.5 km tylko jezdzisz to dolicz do tego ssanie i quatrro tez pali wiecej przezuc sie na rower :) Jezdzilem mamy 2.4 i po miescie tez pokazywala 20-25 l, probowales przejechac sie moze z 10 km chociaz zeby sprawdzic spalanie ile bedzie ci pokazywac czy odrazu post napisales?

Edytowane przez bartek1561
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko wróciło do normy po mocniejszej jeździe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym dołączyć do wątku spalania ze swoimi wątpliwościami. Jeżdżę autem od maja i wtedy też zakładałem instalację gazową. Okazuje się, że w mieście (jeżdżę po poznaniu) auto potrafi mi wciągnąć 15 litrów Pb lub 20 litrów gazu przy umiarkowanie dynamicznej jeździe. Przy stylu emeryckim nie udało mi się zejść poniżej ok 17l LPG. Mierzone tak mniej-więcej, od zatankowania do zatankowania. Gdy po 10 tys. km byłem na przeglądzie u gazownika ten nie stwierdził żadnych błędów. Te 20l zanotowałem w lecie , więc może klima, no i quattro. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że to dużo za dużo. Czy "ten typ tak ma", czy mogą być tak duże rozbieżności między egzemplarzami? Ile Wam "wciąga" w mieście? Na autostradzie pali mi 13 l LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...