Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowek Audi A4 B6


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Umnie równiez połamał sie zawias (od strony drzwi). długo jezdziłem z połamanym, ale wkoncu przy montazu radia postanowiłem schowek naprawic. Odkreciłem go (5 srubek- 4 minuty roboty) wybiłem 2 bolce ( 10 sekund roboty) kumpel ktory dorywczo pracuje w lakierni pospawał mi zawias ( perfekcyjnie) zdobyłem Całkiem nowy "silownik" (dla BMW) i po montazu schowek chodzi jak nowy.

a przy okazji zamontowalem sobie w schowku zapalniczke z 3 gniazdkami + wejscie na usb (na ładowanie smartphona) po zapłonie :)

Edytowane przez kapa123451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :) zajmuje sie naprawą schowków do audi A4, b6, b7 zapraszam na aukcje allegro ''regeneracja schowka''

Edytowane przez Iwo-Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się z ogłoszeniem naprawy schowka kolega o którym wspominałem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się z ogłoszeniem naprawy schowka kolega o którym wspominałem ; )

Dla bardziej wymagających mam juz wersje z dożywotnią gwarancją, zawias jest metalowy i nigdy sie juz nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się z ogłoszeniem naprawy schowka kolega o którym wspominałem ; )

Dla bardziej wymagających mam juz wersje z dożywotnią gwarancją, zawias jest metalowy i nigdy sie juz nie złamie :)

Już nie długo wyślę do Ciebie schowek do naprawy, i podziele sie z kolegami opinią ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pospawałem ,jak narazie 3 miesiąc trzyma,wcześniej kleiłem i po miesiącu puścił,Iwo-Mar możesz wkleić fotkę z metalowym zawiasem

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie dopadł połamany zawias schowka.

Czym kleicie?

Albo u kogo spawacie? jest taki ktoś w rejonie Bytom/Tarnowskie Góry/Piekary Śląskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się z ogłoszeniem naprawy schowka kolega o którym wspominałem ; )

Dla bardziej wymagających mam juz wersje z dożywotnią gwarancją, zawias jest metalowy i nigdy sie juz nie złamie :)

Już nie długo wyślę do Ciebie schowek do naprawy, i podziele sie z kolegami opinią ; )

Zapraszam :) chciałem jeszcze wspomniec ze w wersji z metalowym zawiasem nie trzeba pamietac o smarowaniu siłownika

z tego co zauważyłem pojawiły sie w sprzedaży zestawy naprawcze z duraluminium które zalecaja wklejac na kleju dwuskładnikowym

nie jest to dobra opcja ponieważ klej po czasie lubi popękac i sie wykruszyc ale każdy ma prawo wyboru.

U mnie metalowy zawias jest wklejany na gorąco.

Edytowane przez Iwo-Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak poszło???

Wczoraj nie miałem bardzo czasu, ale próbowałem wybić te "bolce" od schowka, i nie przyniosło to rezultatu, a nie chce ich połamać, muszę się z nimi jeszcze pomęczyć... Macie jakiś sposób na nie?

Miałem ten sam kłopot i po kilku podejściach nawierciłem otworki od zewnątrz z obu stron, po czym użyłem wybijaka o średnicy 2 mm - poszło szybko i sprawnie.

Po całej operacji i zmontowaniu zostaje mało widoczna dziurka, którą widać tylko otwierając drzwi.

Bolce siedzą mocno ponieważ są najprawdopodobniej wbijane na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie MajorkaON i AZIK

podrzucicie mi kontakt do człowieka co skleja schowki ?

Jeśli możecie to również ile ceni sobie za taką usługę?

Ceny używek kosmiczne a Angilki zupełnie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pospawałem ,jak narazie 3 miesiąc trzyma,wcześniej kleiłem i po miesiącu puścił,Iwo-Mar możesz wkleić fotkę z metalowym zawiasem

Jeśli jest dobrze pospawane i dołożone plastiku bedzie trzymać tylko pamiętaj o smarowaniu siłownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem.. nie zamyka mi się schowek, więc wykręciłem klamkę, bo myślałem, że to z nią problem, ale niestety w tym przypadku to nie było to.

Więc rozpołowiłem klapę schowka i .. problem jest większy niż myślałem .. są tam dwie sprężynki, które powodują wysuwanie się prowadnic na zewnątrz pokrywy. Niestety "bolce", które trzymają sprężyny połamały się ..

Tak wyglądają prowadnice:

20170102_183424.jpg

Z lewej strony "bolec" urwany całkowicie:

20170102_183456.jpg

Tu "bolec" (ten z lewej strony):

20170102_183514.jpg

Z prawej urwana tylko część gdzie wchodziła sprężynka:

20170102_183446.jpg

O ile ten z prawej strony można jeszcze uratować (zrobić nową dziurę na sprężynkę) to prawdopodobnie lewa strona nawet po przyklejeniu odpadnie ..

Miał ktoś tak zepsuty schowek? Polecacie jakiś dobry klej do tego albo inny sposób na naprawienie tego? Nie chciałbym tam zaglądać kolejny raz, bo rozpołowienie tej klapy to jakaś masakra.

Edytowane przez tsluszniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł PW, może pomogę, mam w tym spore doświadczenie i "ZERO" reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...