Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, cysiek18 napisał:

Opiszę swoje poczynania z montażem prawe IC. Wybrałem opcje z zakupem IC od 2.0 tfsi lub tdi z uwagi na to że mocowanie IC oraz łapacz powietrza pasuje bez przeróbek. Praktycznie obyło się bez rzeźby :)

Co kupiłem:
Prawy IC: 8E0145806M lub 8E0145806Q
Uchwyt IC: 059145814B
Łapacz powietrza: 8E0117336J lub 8E0117336N
Rura IC z 2.0 tfsi: 8E0145708K
Kolanko silikonowe: 54mm
Łącznik: 54mm
Opaski zaciskowe: SGB 64-67mm 

Wiadomo, do wrzucenia IC trzeba zdjąć zderzak i lampę. Demontaż lampy dużo ułatwia. Chwilowo wyrzuciłem SAI, będę montował ten układ tak jak w BEX, bo póki co mój katalizator jeszcze jest w całkiem dobrym stanie., ale to jeszcze do przemyślenia :)

Po demontażu SAI uchwyt mocujemy w dziury po uchwycie SAI z tą różnicą że jeden otwór niżej. Po dokręceniu montujemy IC, jest ciasno i trzeba uważać, żeby nie przygiąć cienkich blaszek na IC, ale ogólnie się da to zrobić bezboleśnie:

IMG_20180405_182542.jpg

Montujemy łapacz powietrza i w sumie możemy składać lampę i zderzak, jednak łatwiej to zostawić na sam koniec :)

Starą rurę idącą od turbo do rury w pasie przednim trochę wyginamy i podłączamy do dolnej rury IC. Proponuję skręcić ją porządną opaską SGB 64-67mm. DV zostawiamy tak jak jest, tylko rurę od niej do tipa popuszczamy na opaskach i obracamy tak, żeby się nie zaginała :D

IMG_20180412_125555.jpg

 

Bierzemy się za górną rurę. Oryginalną rurę z 2.0 tfsi trochę obcinamy i łączymy z kolankiem silikonowym, zakładamy opaski SGB:

 

IMG_20180412_1304472.jpg

Opasek na razie nie skręcam, bo będziemy jeszcze układać rurę i może być potrzeba trochę ją obrócić. Najpierw mocujemy do IC a potem do rury w pasie przednim. Do montażu z IC użyłem oryginalnej opaski bo dostałem ją w zestawie z rurą. 

IMG_20180412_131106.jpg

Następnie zakładamy silikonowe kolanko na rurę w pasie przednim i układamy rurę. Skręcamy wszystkie opaski i mamy zamontowane i podłączone IC :)

IMG_20180412_131110.jpg

Montujemy lampę a w zderzaku wyciągamy zaślepkę obok halogenu:

IMG_20180405_183349.jpg

Składamy wszystko do kupy i cieszymy się lepszym chłodzeniem. 

IMG_20180407_112953.jpg

 

Całość robiłem pod blokiem, więc bez kanału się da :D

Mnie się wydaje, że jak chcesz zostawić SAI to przy tym ustawieniu rur miejsca może brakować - zerknij na moje zmagania. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cysiek18 napisał:

Grubsza to od dv a cienka od turbo co idzie do N75.

Koszty wyszły naprawdę śmieszne, choć trochę tego szukałem, żeby było po taniości. Na allegro intercoolery chodzą od około 60 zł w górę, uchwyt jakieś 40 zł, łapacz 50zł i rura kolejne 20 zł. Najlepiej szukać od jednego sprzedającego wtedy nie ma kosmicznych cen za przesyłki. W sumie byłem przygotowany na jakieś 250 zł za całość ale trochę poszukałem i IC w komplecie z uchwytem kupiłem za 60 zł z przesyłką :D .  Rurę i łapacz kupiłem na forum również 60 zł z wysyłką. Łapacz miał małą dziurę ale zakleiłem ją bez problemu. Do tego kolanko silikonowe i obejmy też 60 zł z wysyłką. Łącznik do rur dotoczył mi znajomy tokarz za dwa piwa :) ale na allegro koszt takiego to 10-15 zł. W sumie nie przekroczyłem 200 zł.

To naprawdę śmieszna cena za to wszystko ? jeszcze jedna sprawa czy rozmiar średnicy łącznika i kolanka silikonowego- 54mm ma być napewno taki sam? Złączy się bez problemu jedno z drugim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę śmieszna cena za to wszystko [emoji16] jeszcze jedna sprawa czy rozmiar średnicy łącznika i kolanka silikonowego- 54mm ma być napewno taki sam? Złączy się bez problemu jedno z drugim? 
Tak bo 54mm to średnica wewnętrzna kolanka a zewnętrzna łącznika [emoji41]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek18 napisał:

Tak bo 54mm to średnica wewnętrzna kolanka a zewnętrzna łącznika emoji41.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze wiedzieć, po twoim fotostory natchneles mnie do założenia prawego IC ? Wszystko spoko pokolei opisales. Parę stron wcześniej pisali ze trzeba przedłużyć rurę do DV. Też ją przedlużales, czy nie było takiej potrzeby? Trochę się pogubiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafiki5 napisał:

Dobrze wiedzieć, po twoim fotostory natchneles mnie do założenia prawego IC ? Wszystko spoko pokolei opisales. Parę stron wcześniej pisali ze trzeba przedłużyć rurę do DV. Też ją przedlużales, czy nie było takiej potrzeby? Trochę się pogubiłem 

Obróciłem ją tylko. Tzn. ten koniec który był przy dv jest teraz przy tip i odwrotnie :)

20 godzin temu, keczu napisał:

Mnie się wydaje, że jak chcesz zostawić SAI to przy tym ustawieniu rur miejsca może brakować - zerknij na moje zmagania. Pozdro

Mam plan przerobić trochę tą metalową rurę przykręconą do turbo :) Ale to zobaczę, może zapomnę całkiem o tym SAI :)

W dniu 5.05.2018 o 18:34, Misieqq7 napisał:

wytnij sobie w zderzaku te dwa dolne mocowania zaślepki bo tak chamsko je widać, Chyba że już to zrobiłeś. Ja to zrobiłem po zamontowaniu zderzaka. Patrze a z lewej stronie nie ma a z prawej widać dwa mocowania więc nożyk i tak jest estetyczniej moim zdaniem oczywiście:)

Muszę to wyciąć, ale chyba zrobię to przy montażu dokładki z cupry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym/dlaczego różnią się łapacze powietrza 8E0117336J i 8E0117336N - po zdjęciach widzę, że "N" ma wycięcia w lewym dolnym rogu patrząc od przodu auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie prawej kierownicy powietrza z 2.5 b6 do lewego intercoolera z b5. Czy szukać z dobrymi uchwytami które nie są połamane czy to obojętne bo mocuje się ja inaczej jak na te uchwyty? Dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A jak wyglada temat dual SMIC do 1.9 TDI?

Podobnie jak do 1.8T czy czyms sie rozni montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niech ktoś zdradzi, jak najprościej zarobić końcówkę rury z kwasiaka tak, żeby wąż nie spadał, chodzi mi dokładnie o ten pierścień/przetloczenie na końcu rury. Jedynie co mi przychodzi na szybko do głowy to zakupić drut ok 3-4mm owinąć go ciasno wokół rury (na kształt obrączki) i połapać w paru miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adrian242424 napisał:

Panowie niech ktoś zdradzi, jak najprościej zarobić końcówkę rury z kwasiaka tak, żeby wąż nie spadał, chodzi mi dokładnie o ten pierścień/przetloczenie na końcu rury. Jedynie co mi przychodzi na szybko do głowy to zakupić drut ok 3-4mm owinąć go ciasno wokół rury (na kształt obrączki) i połapać w paru miejscach.

Na tokarkę to rzuć i zrób podtoczenie, zobacz sobie na zdjęciach powyżej. Tylko wszystko zależy jakiej grubości są ścianki w tej rurze :)

Twój sposób może nie będzie estetyczny ale powinien zadziałać, tylko drut 3-4mm będzie za gruby. Z rury 50 zrobi ci się 56-58 i nie będzie łatwo na to węża naciągnąć :D

 

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cysiek18 napisał:

Na tokarkę to rzuć i zrób podtoczenie, zobacz sobie na zdjęciach powyżej. Tylko wszystko zależy jakiej grubości są ścianki w tej rurze :)

Twój sposób może nie będzie estetyczny ale powinien zadziałać, tylko drut 3-4mm będzie za gruby. Z rury 50 zrobi ci się 56-58 i nie będzie łatwo na to węża naciągnąć :D

 

Tokarką dysponuje, jednak nie widzę takich podtoczeń na rurze o ścianie 1,5mm. W necie widziałem fajny patent z szczypcami morse'a na jednej szczęce przyspawana połowa nakrętki z drugiej podkładka i z tego co widziałem patent działa, ale na rurze aluminiowej i raczej nierdzewki tym nie ruszę. Porobię testy i dam znać. Inny sposób który jeszcze przychodzi mi do głowy to napawać rurę i obtoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie. chcę wrzucić intercooler od bexa do b7.  Ale jak zacząłem szukać to są intercoolery od bexa o dwóch numerach. Mogły ktoś z Was mi podpowiedzieć który intercooler dokładnie by podszedł do mojego?

Edytowane przez 1.8 T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1.8 T napisał:

witam Panowie. chcę wrzucić intercooler od bexa do b7.  Ale jak zacząłem szukać to są intercoolery od bexa o dwóch numerach. Mogły ktoś z Was mi podpowiedzieć który intercooler dokładnie by podszedł do mojego?

Etka podaje tylko 8E0145806F :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cysiek18 napisał:

Etka podaje tylko 8E0145806F :)

czyli tego typu będzie pasował ? 

received_2184231658476276.jpeg

DSCN3650.thumb.JPG.738003bfddc7a24b1ea4c3167dddd61d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1.8 T napisał:

czyli tego typu będzie pasował ? 

received_2184231658476276.jpeg

DSCN3650.thumb.JPG.738003bfddc7a24b1ea4c3167dddd61d.JPG

Jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wiatrołap też będzie pasował do b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.07.2018 o 18:48, 1.8 T napisał:

a czy wiatrołap też będzie pasował do b7?

Ja montowal z  bexa cały zestaw do b7 i  kierowca powietrza pasuje bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce w BFB zostawić pompę SAI i zamontować ją tak jak jest w oryginale BEX to czy elementy 6, 7 i 15 (wg ETKI są inne w BEX) są niezbędne? 

249131100.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 będzie pasować od BFB

ale potrzebujesz tez blachy (3) od BEXa

6 7 do wymiany od BEXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :hi:3'kę już mam, pozostały mi do zdobycia tylko rurki 6 i 7 :) Gdyby ktoś akurat wywalał SAI z BEX'a i miał zbędne te elementy to proszę o priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...