Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może to laickie pytanie ale gdzie kupuje te silikonowe kolanka 54mm? Bo wszędzie gdzie pytam to tylko 55 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do intercoolera o nr 8E0145806 jaki nr uchwytu powinien pasować kupiłem  059145814B  i jest to tak jak na zdj niżęj... chyba że coś robie nie tak ale tak powinien wchodzić:

 

44319786_735129520158812_8889823510847815680_n.jpg

44461481_1059808690866376_9124300739202514944_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fenri95 napisał:

Witam do intercoolera o nr 8E0145806 jaki nr uchwytu powinien pasować kupiłem  059145814B  i jest to tak jak na zdj niżęj... chyba że coś robie nie tak ale tak powinien wchodzić:

Numer niby się zgadza ale uchwyt widać nie pasuje. Moja rada: odkręć tą górną wygiętą rurę od IC i spróbuj dopasować ten uchwyt. Jak rozstaw mocowań w IC pasuje i pasuje również w miejsca montażowe w podłużnicy to trzeba zrobić rzeźbę i trochę tego uchwytu wyciąć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fenri95 napisał:

Witam do intercoolera o nr 8E0145806 jaki nr uchwytu powinien pasować kupiłem  059145814B  i jest to tak jak na zdj niżęj... chyba że coś robie nie tak ale tak powinien wchodzić:

Pomyliłeś numery, kupiłeś uchwyt od między innymi 2.0 TFSI, potrzebujesz uchwyt o numerze 8E0145814Bhttp://pl.realoem.me/Audi/CA/A4/2005/249/R/1/145/145086.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne na aukcji allegro pisało nawet a4 b6 prawy ic  ale mogę to za free odesłać:) Szkoda rzeźbić .Na pewno to ten nr 8E0145814B  ?

https://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-mocowanie-intercoolera-8e0145814b-i6975242438.html

Jedyna aukcja w tytule pisze ten nr a na częsci 059145814B

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ?
https://allegro.pl/audi-a4-b7-uchwyt-mocowanie-intercoolera-8e0145814-i7461187623.html

Trzeba się przyłożyć trochę, a nie na gotowca czekać.

 

Jednak to jest z końcówka F zamiast B, ale może się uda?

Edytowane przez slawek8525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wycinając fragment na tą rurę przy karoseri uchwyty są takie same czy też się różnią ?  Nie chce demontować zderzaka bo okaże się ze nic z tego a auto jeździ na codizeń..Jak tylko rzeźba przy rurce to można sie pobawić.. jeśli przy ramie też jakaś rzeźba to lepiej go odesłać bo w moim przypadku za free odsyłam. Niech się ktoś wypowie w temacie możę akurat ktoś w tym rzeźbił ;)

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o jakich nr ten uchwyt jeszcze będzie siadał ? o 8E0145814B  jest nie do zdobycia...obdzwoniłem chyba 30 różnych ogłoszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fenri95 napisał:

Koledzy o jakich nr ten uchwyt jeszcze będzie siadał ? o 8E0145814B  jest nie do zdobycia...obdzwoniłem chyba 30 różnych ogłoszeń

Nic innego nie będzie pasowało, zrobiłeś błąd kupując intercooler bez uchwytu, teraz pozostaje polować na jakąś sztukę z auta z uszkodzonym intercooler'em lub kupić komplet i sprzedawać intercooler, niestety na Allegro została już tylko oferta za 600 zł. Do rozważnie pozostaje też opcja z intercooler'em od 2.0 TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ic juz siedzi na miejscu jeszcze tylko wtryski i mapa ;) Łatwo nie było bo uchwyt nie pasował sporo cięcia i dopasowania żeby to siadło jak należy.

 

intercooler.png

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 19:35, fenri95 napisał:

Ic juz siedzi na miejscu jeszcze tylko wtryski i mapa ;) Łatwo nie było bo uchwyt nie pasował sporo cięcia i dopasowania żeby to siadło jak należy.

 

intercooler.png

ile Cię to wyniosło , graty jako całość?
Zastanawiam się ciągle czy wsadzac FMIC (spawany na kwasówce w profi zakładzie + montaż = 1400zł + dojazd do Wawy) czy próbować samemu graty skompletować pod SMIC i dać jakiemuś ogarniętemu mechanikowi zeby mi to zamontował do 1.9 AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za smic plus wszystkie weze i uchwyt wyszło mnie 260zl myślę że spoko cena.Uchwyt miałem z bexa co prawda ale nie pasował troszkę cięcia i wszystko pasowało ;) Zobaczę jaki efekt po mapie 8 robię także mogę podesłać wykresik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam w takim razie na wykres.

A cena faktycznie rewelacja ?

Mam nagrany temat za Fmic ~1000zl ale na moc ~200hp to i SMIC starczy, musze rozejrzeć się za gratami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 18:32, fenri95 napisał:

Kolego za smic plus wszystkie weze i uchwyt wyszło mnie 260zl myślę że spoko cena.Uchwyt miałem z bexa co prawda ale nie pasował troszkę cięcia i wszystko pasowało ;) Zobaczę jaki efekt po mapie 8 robię także mogę podesłać wykresik

Nie wiem co tam mogło nie pasowac... ja pakowałem do BFB i uchwyt z bexa pasował, mało tego.... icka zamontowałem bez demontazu zderzaka, wystarczy wykrecic lampe i slizg....

Trzeba było wypłukac go w srodku benzyna i umyc z zewnatrz dla lepszego przepływu.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem uchwyt miałem z bexa i nie pasował ic z anglika może coś tam pomodzili inaczej. Ic płukałem oba swój obecny również. Tylko mam problem z sprzęgłem bylo zmieniane pół roku temu na LUK troche ślizga ale jest zaolejone;/ wydaje się że przez to. Chłopaki miał ktoś taki problem po mapie ? 

Wykresik:

 

wykres.png

Edytowane przez fenri95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jakby ktoś miał taki gotowy zestaw czy to od 2,5 b5  lub b7 to  chętnie  zakupię .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarkus napisał:

jakby ktoś miał taki gotowy zestaw czy to od 2,5 b5  lub b7 to  chętnie  zakupię .

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ciekawą alternatywą jest zestaw z 2.0 TFSI z B7 - zostało to opisane wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...