Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 problem ze stacyjką


Kmieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z moja Audi A4 B6 :(

Zaczęła mi gasnąćpodczas jazdy, a przy ponownej próbie odpalenia kluczyk w stacyjce przekręcał sięo 360 stopni

Dzisiaj już jej nie dopaliłem, kluczyk się caciął w stacyjce i nie zaświeciły siężadne kontrolki

Z tego co już czytałem winę za to ponosi kostka stacyjki, a znajomy mechanik powiedział mi, że mam do wymiany jeszcze wkładkę stacyjki

Czy może mi ktoś po kolei wtłumaczyc jak mam się dobrać do tej stacyjki żeby wymienić tą kostkę i wkładkę i czy trzeba w tym celu rozpinać poduszkę powietrzną i ściągać kierownicę, czy nie jest to konieczne???

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij klemę plusową,następnie zdejmij obudowę kolumny kierowniczej,będziesz miał lepszy dostęp do stacyjki,dalej już po omacku trafisz jak rozkręcić kolumnę.
Jak zdejmiesz plastik i dostaniesz się do kostki stacyjki,zobaczysz czy wyrobił się trzpień w plastiku czy to wina uszkodzonej wkładki stacyjki.
Gdybys miał problem,zerwknij na forum,jest krok po kroku opisane,wraz ze zdjęciami jak to robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij klemę plusową,następnie zdejmij obudowę kolumny kierowniczej,będziesz miał lepszy dostęp do stacyjki,dalej już po omacku trafisz jak rozkręcić kolumnę.

Jak zdejmiesz plastik i dostaniesz się do kostki stacyjki,zobaczysz czy wyrobił się trzpień w plastiku czy to wina uszkodzonej wkładki stacyjki.

Gdybys miał problem,zerwknij na forum,jest krok po kroku opisane,wraz ze zdjęciami jak to robić :)

Witam, dzięki za zainteresowanie tamatemi szybką odpowiedź.

Prosiłbym tylko o linka do tego forum gdzie wszystko mam opisane krok po kroku, bo ostatnio mam chyba problemy ze wzrokiem i nie widze ani pieniędzy ani nie moge tego znaleźć :(

Witam, udało mi się bez problemu wymontować kostkę stacyjki i jak dla mnie wygląda jak nowa.

Z wlożonym kluczykiem w stacyjce odpaliłem auto włożonym w kostkę śrubokrętem.

Problem u mnie polega na tym, że ten trzpień w stacyjce który wchodzi w kostkę stacyjki i po przekręceniu zapłonu wysuwa się i obraca u mnie się tylko wysuwa bez jakiegokolwiek obrotu i dlatego nie mogę uruchomić auta :(

Czy wie ktoś może jak wyciągnąć wkładkę ze stacyjki żeby ją wymienić lub zregenerować jeśli to w ogóle możliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2015 o 12:00, Kmieciu napisał:

Witam serdecznie mam problem z moja Audi A4 B6 :(

Zaczęła mi gasnąćpodczas jazdy, a przy ponownej próbie odpalenia kluczyk w stacyjce przekręcał sięo 360 stopni

Dzisiaj już jej nie dopaliłem, kluczyk się caciął w stacyjce i nie zaświeciły siężadne kontrolki

Z tego co już czytałem winę za to ponosi kostka stacyjki, a znajomy mechanik powiedział mi, że mam do wymiany jeszcze wkładkę stacyjki

Czy może mi ktoś po kolei wtłumaczyc jak mam się dobrać do tej stacyjki żeby wymienić tą kostkę i wkładkę i czy trzeba w tym celu rozpinać poduszkę powietrzną i ściągać kierownicę, czy nie jest to konieczne???

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Oto sposób jak zmostkować kostke stacyjki gdy stacykka uległa awarii 

Edytowane przez Szymalasty
Ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...