Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż układu SAI


Buchcio080

Rekomendowane odpowiedzi

ANB ma 2 węże wchodzące do gruszki WASTEGATE.

Chyba, że ma się inne turbo lub gruszkę wtedy zostaje tylko sterowanie przez N75.

 

13042802204_1f2b381f30.jpg

 

Zaznaczony na niebiesko:

 

17198297365_2e90dda988.jpg

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy po usuniecie ezektor i zaworka zwrotnego i podpięcie bezpośrednio pod kolektor czy  podciśnienie nie rozszczelni  serwa hamulcowego bo z takim przypadkiem spotkałem się. Zrobiłem taka czystke u siebie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tunera. Zapomnij, że ktoś podzieli się z Tobą taką wiedzą, nawet jeśli posiadasz odpowiednie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 13:50, grzes2371 napisał:

Ok a znasz tunera we Wrocławiu lub okolicach 

Możesz zrobić to zdalnie, napisz do soul87 z naszego forum. Osobiście wyłączył mi mi. SAI z sofcie, wysłał drogą elektroniczną wraz z instrukcją jak to wgrać i sprawa załatwiona :-) jedyna dodatkową rzeczą będzie zakup przewodu (koło 60zł) którym połączysz się ze sterownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes2371 do soul87 dostałem informację że możesz mi pomóc wyłączyć układ SAI ? Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, jestem na etapie wyrzucania układu sai i całej reszty spaghetti (1.8t bex). Wiem, że temat jest wałkowany już od dosyć dawna, jednak jestem na pewnym etapie i chciałbym skontrolować, czy wszystko robię zgodnie z instrukcjami i dyi z audizine.

"Zawór EGR" mam zaślepiony.

Od zaworu upustowego, który znajduje się pod turbiną (który leci dalej do intercoolera) wpinam wężyk bezpośrednio do kolektora ssącego (zdjęcie 20200609_192005.jpg).20200609_192005.jpg

Zapętlam zaworek n112 - z zieloną wtyczką (zdjęcie 20200609_192034.jpg). Czy zawór z brązową wtyczką zostawiam jak jest? Nie zaślepiam niczym żadnego otworu? 20200609_192034.jpgWcześniej było tak jak na zdjęciu 20200609_192225_edit.jpg, gdzie 1 była podpięta do zaworu upustowego i 2 do kolektora ssącego.20200609_192225_edit.jpg

Co zrobić z wężem ze zdjęcia 20200609_192301_edit.jpg? Druga jego strona leci gdzieś pod zbiornik z płynem od wspomagania.20200609_192301_edit.jpg

Na zdjęciu 20200609_192437.jpg widać zdemontowany trójnik, który łączył te 2 wyjścia. Co z nimi zrobić? Połączyć je razem z powrotem?20200609_192437.jpg

Nie mam niestety swojego zdjęcia, ale wcześniej kolega kuba84 dodawał zdjęcia swojego silnika, (zdjecie.jpg) na którym zaznaczyłem drugi przewód idący od kolektora ssącego. Co mam z nim zrobić? Zaślepić?zdjecie.jpg

 

Jeśli jest ktoś, kto mógłby fachowym okiem zerknąć i doradzić, to bardzo proszę o pomoc.

 

Edytowane przez przemko950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji co zrobić z wejściem na trójniku przy pokrywie zaworów,po metalowej rurce?

IMG_20201112_110205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trójnika przychodzi zawór grzybkowy od odmy, który łączy się z jedną z dwóch metalowych rurek. Druga rurka łączy się z zaworem kombinowanym, który usuwasz przy demontażu sai. Zostawiasz ją na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać, podłączę się. 

Mam pytanko: Czy można gdzieś dokupić poduszki, na których przykręcona jest pompa SAI? Szukałem w necie i słabo. Czy można to dokupić w ASO? 

W trakcie wymiany oleju zauważyłem, że wszystkie trzy poduszki odkleiły się od śrub mocujących i pompa wisi na obudowie. 

Już znalazłem. 

Edytowane przez Marcelix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę to usuwał (w ECU mam już wyłączone) i mam w związku z tym jedno pytanie.

Adapter do którego jest przykręcany kombizawór zaślepić czy go odkręcić razem z kombizaworem i zaślepić głowicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grubcio1980 napisał:

Ja na allegro kupiłem zaślepkę i wszystko wywaliłem 

Czyli taką?

ALLEGRO.PL

Kup teraz Zaślepka SAI 1.8t Combi Valve VW Skoda Seat Audi z Pila na Allegro.pl, za 45 zł w kategorii Tuning mechaniczny - Silnik i osprzęt. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 10008403796? Radość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była inna, taka jajowata z tego co pamiętam . Z oringiem w środku, ale może coś innego wymyślili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest na metalowa uszczelkę, mniejsze ryzyko, że z czasem pojawi się nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...