Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR jęczący rozrząd


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd wymieniony w lipcu. Przejechane zaledwie 4-5 tyś km. Wymieniony cały komplet razem z napinaczem (był jeszcze stary typ) oraz pompą wody. Zestaw INA z paskiem Conti. Rolka trafiła się od NTN czyli ok. Jakieś 2-3 tyg po wymianie zaczęły się jęki silnika. Im zimniej na podwórku tym gorzej. Przy temp powyżej 60c zaczyna cichnąć żeby przy 90c tylko delikatnie popiskiwać przy odpalaniu i gaszeniu. Co może być nie tak? Napinacz hydrauliczny trefny i za bardzo napina pasek? Pasek prowadzi się po rolkach idealnie. Pasek się nie strzępi i o obudowę rozrządu też nie trze. Nie mam już pomysłów. Dźwięk tak dziwnie się niósł , że zwaliłem miskę do czyszczenia jej oraz smoka. Wydawało mi się , że to wałek rozrządu piszczy ale to nie to bo zero różnicy po całej operacji. Dobrze chociaż , że miska była zawalona nagarem (cholerne 10w40) i na darmo tego jednak nie robiłem. Ktoś ma jakiś pomysł? Nie chce mi się zwalać przodu na marne. Dodam , ze to nic z osprzętu. Pasek PK oraz od klimy zdjęty i bez zmian. Napinacz łańcucha też nie bo słuchałem stetoskopem i perfidnie niesie się od obudowy z przodu. Od 20s filmiku słychać to najlepiej.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek jest wlasnie taki jak za mocno napniesz pasek ze tu nie ma rolki z regulacja cos musi byc nie takz hydronapinaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Organoleptycznie nie stwierdzę czy pasek jest za mocno napięty bo po prostu nie wiem jak ma być. Może zmierzyć ile wystaje z napinacza te tłoczysko? Jest to jakoś miarodajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek reka normalnie powinien sie uginac co do pomiaru nikt nie da rady zmierzyc dla ciebie chyba ze ma rozebran rozebrane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadom. Zasada dwóch palców i kąt 90 stopni na pasku tu obowiązuje?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem ale raczej wyczujesz ze jest napięty jak plandeka na żuku czy lekko luźny i ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek od góry wygląda jak nowy więc nic na razie nie rozbieram. Musi zrobić się troche cieplej. Przy walkach z zawiasem odmroziłem już sobie łapy i nogi (2 zestawy amorów , 4 zestawy sprężyn i 3 gwinty na wypiz*owiu) Wrócę do tematu pewnie koniec marca , kwiecień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post "Dodam , ze to nic z osprzętu. Pasek PK oraz od klimy zdjęty i bez zmian." Poza tym sprawdzałem je jak wymieniałem rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...